Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Mokřad

Re: Mokřad

Příspěvekod Pacovská R. » stř 2. lis 16, 13:27

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Růžena Pacovská píše:Když vám tak leží na srdci osud Mokřadu, jestlipak jste se zúčastnili včerejšího veřejného projednávání návrhu jeho využití? Dokážete akorát anonymně publikovat své soudy a poukazovat na to, co je špatné. Což takhle se zapojit a aktivně něco dělat pro to,aby nám tu všem bylo lépe.

Zdravím paní Pacovská, o mokřadu se jednalo, když měla být část zabrána na silnici do satelitu do Zdib. Byla podepsána petice, ve které si spousta lidí přála zachování a nenarušování mokřadu.
Je s podivem, že město hodlá zase tento mokřad nějak narušovat. Ano, píši své názory a myslím si, že je špatně narušovat mokřad a když tam bude něco jiného, nemyslím, že nám tu všem bude lépe. Mě stačí to, že když si někdo přečte můj příspěvek, možná se nad problémem zamyslí. Co máte konkrétního na mysli " se zapojit a aktivně něco dělat "? Přeji hezký den.

Dobrý den Návštěvníku nebo Mokřade či jak Vás oslovit (o co lepší by bylo vlastní oslovení, pokud by jste se neschovával za anonym). Chci Vás ujistit, že i já jsem pro zachování Mokřadu v původním stavu a právě proto jsem se jednání o jeho využití účastnila. Dozvěděla jsem se, že město má zájem o revitalizaci vodního toku a úpravu zde se nacházejícího přírodního zdroje pitné vody pro případný výpadek vodovodního řadu nebo přírodní či jinou katastrofu. Předložená studie je jedním z návrhů využití Mokřadu a je na občanech města, zda ji podpoří nebo navrhnou jiné využití a nebo budou chtít ponechat Mokřad v původním stavu. To by se ale museli lidé, kterým jeho osud není lhostejný zúčastňovat jednání o jeho využití a ne jenom bez sebemenších informací nadávat. Na prvním projednávání nás bylo mimo zástupců města celkem 10,
takže mám pocit, že je místním obyvatelům vcelku jedno co s ním bude. Nebo možná jsou jako Vy a své připomínky a názory publikují anonymně a nad problémem jak píšete se možná zamyslí, ale to podle mne nestačí. Je také třeba proto něco dělat.
Na to navazuje moje odpověď na Vaši otázku co myslím "aktivním zapojením". Netýká se to pouze Mokřadu, ale života v Klecanech vůbec. Já například neřeším o co se má OP u nás starat, ale když jdu na procházku s vnuky třeba do Šulkovny nebo na Černou skálu, chodíme vždy s velkým igelitovým pytlem a věřte, že se téměř vždycky vracíme s plným. Když jdu okolo povalené popelnice, neutíkám hned domů prostřednictvím fóra zde nebo na oficiálních stránkách města o tom všechny
informovat, ale prostě ji zvednu a jdu dál. Stejně jako když narazím na rozbité sklo a pod. To je jedna z mých představ o aktivním zapojení a pokud nás takových bude více, bude se nejen nám, ale i našim dětem a vnoučatům tady žít lépe.
Pacovská R.

Příspěvekod Mokřad » čtv 3. lis 16, 08:16

[
Dobrý den Návštěvníku nebo Mokřade či jak Vás oslovit (o co lepší by bylo vlastní oslovení, pokud by jste se neschovával za anonym). Chci Vás ujistit, že i já jsem pro zachování Mokřadu v původním stavu a právě proto jsem se jednání o jeho využití účastnila. Dozvěděla jsem se, že město má zájem o revitalizaci vodního toku a úpravu zde se nacházejícího přírodního zdroje pitné vody pro případný výpadek vodovodního řadu nebo přírodní či jinou katastrofu. Předložená studie je jedním z návrhů využití Mokřadu a je na občanech města, zda ji podpoří nebo navrhnou jiné využití a nebo budou chtít ponechat Mokřad v původním stavu. To by se ale museli lidé, kterým jeho osud není lhostejný zúčastňovat jednání o jeho využití a ne jenom bez sebemenších informací nadávat. Na prvním projednávání nás bylo mimo zástupců města celkem 10,
takže mám pocit, že je místním obyvatelům vcelku jedno co s ním bude. Nebo možná jsou jako Vy a své připomínky a názory publikují anonymně a nad problémem jak píšete se možná zamyslí, ale to podle mne nestačí. Je také třeba proto něco dělat.
Na to navazuje moje odpověď na Vaši otázku co myslím "aktivním zapojením". Netýká se to pouze Mokřadu, ale života v Klecanech vůbec. Já například neřeším o co se má OP u nás starat, ale když jdu na procházku s vnuky třeba do Šulkovny nebo na Černou skálu, chodíme vždy s velkým igelitovým pytlem a věřte, že se téměř vždycky vracíme s plným. Když jdu okolo povalené popelnice, neutíkám hned domů prostřednictvím fóra zde nebo na oficiálních stránkách města o tom všechny
informovat, ale prostě ji zvednu a jdu dál. Stejně jako když narazím na rozbité sklo a pod. To je jedna z mých představ o aktivním zapojení a pokud nás takových bude více, bude se nejen nám, ale i našim dětem a vnoučatům tady žít lépe.[/quote]
Dobrý den paní Pacovská,
Jsem rád, že na mokřad máte stejný názor, jen nevím proč tam úřad nechal těžit dřevo z vyvráceného stromu(velký kmen je ponechán) když strom nikoho neohrožoval.
Co se týká aktivního zapojení. Na celou problematiku máme asi různé názory. Já tady na fórum neběžím psát skutky proto aby se ihned odstranily ,nebo nepoukazuji na to , že by byl nepořádek ve městě. Ale při konání těchto skutků dochází často k jednání, které se dá kvalifikovat jako přestupek, někdy i přečin.
Město, údržba města, následky těchto jednání odstraňuje, zničené věci nahrazuje, krom posprejovaných zidek, stojanů lamp a jiného městského mobiliáře, ale samotná jednání nijak neřeší. Poškozené, nebo ukradené, věci nahrazuje z našich daní, za úklid platí pracovníky města též z našich daní.
Pachatelé těchto skutků, za něž se vynakládají peníze, nejsou nijak odhalováni ani sankcionováni za své činy a tak pokračují a dopouští se nebo se budou dopouštět jednání se závažnější a závažnější společenskou nebezpečností.
Někde jsem četl že:Orgány státní správy a orgány obce (dále jen "správní orgány") vedou občany k tomu, aby dodržovali zákony a jiné právní předpisy a respektovali práva spoluobčanů; dbají zejména o to, aby občané neztěžovali plnění úkolů státní správy a nerušili veřejný pořádek a občanské soužití.
Zřejmě proto město uzavřelo smlouvu s OP. Hlavním úkolem OP je dohled nad dodržováním veřejného pořádku. Bohužel smlouva je na měření rychlosti, které se neprovádí a dodržování OZV města. Jak to funguje, když občanka oznámí strážníkovi pobíhajícího psa (porušování OZV)se dočtete na hlavních stránkách v dotazu paní Kvítkové.
OP nám občas projíždí městem a nic neřeší, neboť nemá písemný požadavek, možná na přestupek, který raději nevidí. Proto je otázka, za co platíme OP asi 40 000 kč měsíčně? Každý ví, že narušování veřejného pořádku bývá v nočních hodinách, často pod vlivem alkoholu. V tu dobu strážníci odpočívají po denní službě.
Proto mě celá smlouva a způsob řešení veřejného pořádku připadá tak, že tento problém řeší město jen alibisticky - máme jako smlouvu s OP, která nám zajišťuje veřejný pořádek. A když se někdo zeptá kolik nám odhalili přestupků, tak je dotaz smazán. Zprávy o činnosti se raději nezveřejňují nebo nedodávají.
V případě, že by se podařilo odhalovat přestupky, sankcemi vychovávat přestupce, tím eliminovat jejich jednání, pak bychom nemuseli po nich uklízet, nahrazovat zničené nebo ukradené věci a měli bychom se ještě lépe, neboť by odpadly náklady. Do toho se však nikomu nechce. Děkuji za vynaložený čas k přečtení tohoto příspěvku a přeji hezký den .
Mokřad

Příspěvekod Růžena Pacovská » pon 7. lis 16, 14:39

Koukám, že jste od Mokřadu zase přešel na Vámi nejoblíbenější téma - Obecní policie. Žiji v Klecanech téměř 60 let a vím, že výtržnictví i vandalství tu bylo, je a určitě bude dále a to nejen v Klecanech. Myslím, že je úplně jedno jestli jde o nasmlouvanou nebo vlastní OP. Pokud bude chtít někdo pod rouškou tmy vysypat odpadkový koš, povalit popelnici, rozbít kryt veřejného osvětlení, posprejovat zastávku nebo provézt cokoliv jiného, tak si jen počká až hlídka přejde nebo přejede a udělá to stejně. Já vidím počáteční problém ve výchově v rodině a příkladu rodičů.
Co se týče oprav následků chování těchto jedinců, vadí Vám, že je město provádí, ale kdyby mělo čekat až se najde viník a jeho přestupek nebo přečin se vyšetří a on provede nápravu, Vy první by jste se rozčiloval nad dlouhotrvajícím nepořádkem a nedostatky ve městě. Zaměstnanci technických služeb města jsou sice placeni z našich daní, ale tyto opravy a údržby provádí ve své pracovní době, takže žádné další náklady v tomto případě nevznikají.
Nakonec mám pro Vás jednu radu, pokud máte jakékoliv dotazy týkající se života v našem městě, domluvte si schůzku se zástupci města -jak Vám již pan místostarosta nabízel -kde Vám jistě odpoví jak nejlépe budou moci. Nebo možná pro Vás ještě lepší možnost (píšete, že své názory publikujete proto, aby se nad nimi ostatní spoluobčané zamysleli), zúčastněte se veřejného zasedání Zastupitelstva města, kde v bodě "Dotazy, připomínky a podněty občanů" můžete vznést jakýkoliv dotaz nebo připomínku a řešit s členy zastupitelstva osobně. Nejbližší příležitost máte již tento čtvrtek 10.11.2016 v 18.15 hod.
Růžena Pacovská

Příspěvekod Mokřad » úte 8. lis 16, 07:41

Růžena Pacovská píše:Koukám, že jste od Mokřadu zase přešel na Vámi nejoblíbenější téma - Obecní policie. Žiji v Klecanech téměř 60 let a vím, že výtržnictví i vandalství tu bylo, je a určitě bude dále a to nejen v Klecanech. Myslím, že je úplně jedno jestli jde o nasmlouvanou nebo vlastní OP. Pokud bude chtít někdo pod rouškou tmy vysypat odpadkový koš, povalit popelnici, rozbít kryt veřejného osvětlení, posprejovat zastávku nebo provézt cokoliv jiného, tak si jen počká až hlídka přejde nebo přejede a udělá to stejně. Já vidím počáteční problém ve výchově v rodině a příkladu rodičů.
Co se týče oprav následků chování těchto jedinců, vadí Vám, že je město provádí, ale kdyby mělo čekat až se najde viník a jeho přestupek nebo přečin se vyšetří a on provede nápravu, Vy první by jste se rozčiloval nad dlouhotrvajícím nepořádkem a nedostatky ve městě. Zaměstnanci technických služeb města jsou sice placeni z našich daní, ale tyto opravy a údržby provádí ve své pracovní době, takže žádné další náklady v tomto případě nevznikají.
Nakonec mám pro Vás jednu radu, pokud máte jakékoliv dotazy týkající se života v našem městě, domluvte si schůzku se zástupci města -jak Vám již pan místostarosta nabízel -kde Vám jistě odpoví jak nejlépe budou moci. Nebo možná pro Vás ještě lepší možnost (píšete, že své názory publikujete proto, aby se nad nimi ostatní spoluobčané zamysleli), zúčastněte se veřejného zasedání Zastupitelstva města, kde v bodě "Dotazy, připomínky a podněty občanů" můžete vznést jakýkoliv dotaz nebo připomínku a řešit s členy zastupitelstva osobně. Nejbližší příležitost máte již tento čtvrtek 10.11.2016 v 18.15 hod.

Dobrý den paní Pacovská. Právě, aby se řešilo výtržnictví vandalství s záležitosti veřejného pořádku, dalo se obecním zastupitelstvům do pravomocí zřizování obecních policií. Protože někdy od roku 1992 se zastupitelstva tímto nezabývala, můžeme nyní konstatovat, že výtržnictví vandalství a.t.d. bylo,je a bude.
Rozdíly mezi nasmlouvanou a vlastní OP
1.) Obecní policii řídí starosta obce, to umožňuje rychlé operativní řešení problémů, odpadá písemný požadavek jednání se starostou nebo vedoucím strážníkem.
2.) Způsob práce
nasmlouvaná OP nám město jenom občas projíždí , kdežto vlastní strážník by měl pracoviště pouze v našem městě, tím by získal potřebnou místní znalost lidí, skupin lidí nutně bys lidmi komunikoval a získával spoustu poznatků o prostředí ve kterém se pohybuje a to by mu umožnilo i odhalování toho výtržnictví a vandalství.Jde o práci s lidmi, nikoli pouhé projetí hlídky, před kterou se výtržník schová.
3.)Rozsah úkolů
Vlastní strážník by plnil všechny úkoly, které mu umožňuje zákon o Obecní policii, nasmlouvaný, ač má též zmocnění, plní pouze úkoly, které jsou obsaženy ve smlouvě nebo nějakém požadavku.
Děkuji Vám za odkazy, kam se obrátit s touto problematikou. ( některé dotazy jsem položil na oficiálních stránkách, na některé mi bylo odpovězeno, jakmile však šlo o OP byl dotaz odstraněn)
Mokřad

Příspěvekod alois » úte 8. lis 16, 15:00

Ta tě zase utřela dobře ti tak já Vám paní Pacovská fandím
alois

Příspěvekod Mokřad » stř 9. lis 16, 07:44

alois píše:Ta tě zase utřela dobře ti tak já Vám paní Pacovská fandím

Zdravím alois,
Ty máš přehled, co je dobře a co je správně, jak koho kdo utře.
Proto bych se Tě chtěl zeptat na jednu věc ohledně OP.
Stejnou obecní policii, mají nasmlouvanou v obci Sedlec, mají takřka identickou smlouvu. Po čase však přišli na to, že je pro obec Sedlec né příliš výhodná a udělali dodatek ke smlouvě, takový, že strážníci přijedou na zavolání a bude jim hrazena hodinově částka, odpovídající skutečné práci v obci. Dříve platili paušálně 40 000 Kč ročně.
Naše město platí paušálně 480 000 Kč ročně. Domníváte se, že částka, kterou platí naše město odpovídá skutečně odpracovaným hodinám na našem území a město v této věci činí odpovědně a pro občany výhodně a neplýtvá penězi daňových poplatníků? Je město dobrý hospodář? V případě, že shledáte, že je jednáno odpovědně, prosím uveďte proč a v čem.
alois tak mě utři i Ty.
(doufám že mě utřeš počty odhalených a projednaných protiprávních jednání OP na našem území od roku 2008.To bude číslo. Nebo snad naježděnými kilometry po našem městě?) Já nefandím nikomu, ale vážím si toho, že paní Pacovská o věcech komunikuje a Ty?
Mokřad

Příspěvekod Návštěvník » ned 1. led 17, 06:09

Mokřad píše:
Růžena Pacovská píše:Koukám, že jste od Mokřadu zase přešel na Vámi nejoblíbenější téma - Obecní policie. Žiji v Klecanech téměř 60 let a vím, že výtržnictví i vandalství tu bylo, je a určitě bude dále a to nejen v Klecanech. Myslím, že je úplně jedno jestli jde o nasmlouvanou nebo vlastní OP. Pokud bude chtít někdo pod rouškou tmy vysypat odpadkový koš, povalit popelnici, rozbít kryt veřejného osvětlení, posprejovat zastávku nebo provézt cokoliv jiného, tak si jen počká až hlídka přejde nebo přejede a udělá to stejně. Já vidím počáteční problém ve výchově v rodině a příkladu rodičů.

Dobrý den paní Pacovská. Právě, aby se řešilo výtržnictví vandalství s záležitosti veřejného pořádku, dalo se obecním zastupitelstvům do pravomocí zřizování obecních policií. Protože někdy od roku 1992 se zastupitelstva tímto nezabývala, můžeme nyní konstatovat, že výtržnictví vandalství a.t.d. bylo,je a bude.
Rozdíly mezi nasmlouvanou a vlastní OP
1.) Obecní policii řídí starosta obce, to umožňuje rychlé operativní řešení problémů, odpadá písemný požadavek jednání se starostou nebo vedoucím strážníkem.
2.) Způsob práce
nasmlouvaná OP nám město jenom občas projíždí , kdežto vlastní strážník by měl pracoviště pouze v našem městě, tím by získal potřebnou místní znalost lidí, skupin lidí nutně bys lidmi komunikoval a získával spoustu poznatků o prostředí ve kterém se pohybuje a to by mu umožnilo i odhalování toho výtržnictví a vandalství.Jde o práci s lidmi, nikoli pouhé projetí hlídky, před kterou se výtržník schová.
3.)Rozsah úkolů
Vlastní strážník by plnil všechny úkoly, které mu umožňuje zákon o Obecní policii, nasmlouvaný, ač má též zmocnění, plní pouze úkoly, které jsou obsaženy ve smlouvě nebo nějakém požadavku.
Děkuji Vám za odkazy, kam se obrátit s touto problematikou. ( některé dotazy jsem položil na oficiálních stránkách, na některé mi bylo odpovězeno, jakmile však šlo o OP byl dotaz odstraněn)
Názory mé a pana místostarosty jsou na způsob výkonu služby OP značně rozdílné. On chce stále pokračovat ve spolupráci s OP - pouhé prevenci, projíždění města ve vozidle, já vidím jako úspěšnou, systematickou činnost strážníka přítomného hlavně v ulicích, odhalujícícho přestupky..

Naposledy oživil Anonymous v ned 1. led 17, 06:09
Návštěvník

Předchozí

Zpět na Plánovaná zástavba Vinice