Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního zdra

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Adnalka » pon 30. zář 13, 23:48

Tak jsem se právě na idnesu dočetla slova pana starosty "stavba je v Klecanech vítána".. to jsme asi kdysi seděli na jiném zastupitelstvu..možná by měl vyjít mezi lidi
Uživatelský avatar
Adnalka
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 11. pro 07, 11:53
Bydliště: Klecany

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Zuzanka » úte 1. říj 13, 11:58

Adnalka píše:Tak jsem se právě na idnesu dočetla slova pana starosty "stavba je v Klecanech vítána".. to jsme asi kdysi seděli na jiném zastupitelstvu..možná by měl vyjít mezi lidi

Vážená Adnalko, ono je vždycky potřeba si uvědomit, kým je vítána. Určitě tím, kdo pronese takový výrok.Dále těmi, kdo na zastupitelstvu hlasovali pro, ale Ti všichni by se měli podívat dolů, a nebo se ohlédnout za sebe, kolik lidí stojí za nimi.
Nejspíš však, je názory voličů již nezajímají.Začalo to peticí Mokřadem, kde hrstka, asi čtyřset lidí nesouhlasila a neměla žádný vliv na rozhodování a tak se dá se oředpokládat, že ani petice na Vinici nebude mít žádný vliv.Můžem tak akorát brblat v hospodě o nějaké demokratůře.
Zuzanka
 

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Návštěvník » stř 2. říj 13, 13:55

NÚDZ - stavba byla zahájena
V Klecanech u Prahy roste Národní ústav duševního zdraví za 971 milionů korun.
"Stavba tu je vítaná, zastupitelé s ní nemají problém a myslíme si, že je pro Klecany přínosem. Přinese nám v budoucnu prestiž, stabilizuje zástavbu a pokud bude ústav někdy shánět řemesla či jiné profese, tak v Klecanech je najdou," řekl iDNES.cz starosta Klecan Ivo Kurhajec.

Prestiž je dobrá reputace jedince či skupiny společnosti spojená s úctou a vlivem.

Tak že zastupitelstvo si posílí úctu a vliv možná i proslulost a mediální povědomí. Škoda, že se nedospělo shodě s občany a je shoda jen v zastupitelstvu.Prestiž mezi městy, bych však viděl v občanské vybavenosti města, :lol: nikoli v stavbách nějakých výzkumných ústavů.
Stabilizace zástavby - upevnění, ustálení, dosahování rovnováhy , Není patrná rovnováha mezi budovami ústavu a rodinnými domky, ani rovnováha v zastavěnosti území, uprostřed města nevyužité parcely.Upevňovat a ustalovat zástavbu nepotřebujem , neboť má zelenou již několik let. Škoda,že se při upevňování a ustalování nemyslelo na čističku odpadních vod.
Jsem velice zvědav, kolik řemeslníků ústav na jejich technologie v Klecanech sežene.Půjde o nová zařízení a nové budovy.
Jinak , krásná slova.
Návštěvník
 

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Návštěvník » úte 8. říj 13, 12:28

Anketa je dobrá, avšak otázka by neměla být, zda se líbí nebo nehodí? Ale, zda bude Klecanům prospěšná či nikoli.Vnímání krásy je jdna věc, vliv stavby , užívání, na Klecany druhá.Stejně se dá hodnotit stavba až po realizaci.Výrok uvedený panem starostou nad anketou nehovoří o provedení stavby, ale o přínosu.
Návštěvník
 

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Návštěvník » úte 8. říj 13, 12:59

Ústav má určitě přehled, jaké profese bude pro svlůj chod potřebovat a jaké by mohl Klecanům nabídnout.Možná by nebylo od věci,profese uvést a kolik.
Návštěvník
 

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Návštěvník » pát 11. říj 13, 11:24

PETICE ZA SNÍŽENÍ DOPRAVNÍ ZÁTĚŽE
A ZVÝŠENÍ BEZPEČNOSTI CHODCŮ V OBYTNÝCH ZÓNÁCH
SÍDLIŠTĚ A BOLESLAVKY.
Kam se v Kecanech podíváte je obytná zóna. Všude tam, si občané mohou stěřovat ,že je velký provoz a operovat s bezpečností chodců,zejména dětí.Pokut budou plné ulice parkujíciích vozidel, pak bude problém s chodci.Proto by měla být přístupová ulice prázdná od těchto vozidel a vše by bylo přehledné.Bohužel cesta rozšířit nejde, neboť pozemky byly prodány majitelům domů.
Narážíme zde na komfort bydlících obyvatel, kteří se brání ruchu z projíždějících vozidel a komfort rodičů dětí dopravovaných do školy.Obě skupiny operují bezpečností dětí.
Jde však o veřejnou budovu a měla by být dostupná i s parkovištěm pro uživatele.Hřiště navštěvuje též veřejnost a není ani možné, aby třeba zásobování kuchyně parkovalo v docházkové vzdálenosti.
Opravdu krásné přirovnání s pražskou magistrálou.Co se týká zeleně, jestli jde o ty staré třešně mezi garážemi co musela nějaká soukromnice prodat úřadu za komančů, proto aby se postavilo sídliště, tak ty nemají ,jak se dnes říká, žádnou sadovnickou hodnotu. Ano, všichni si chráníme svůj majetek a své pohodlí, na sídlišti obvzlášť. :lol: (odkoupit pozemky,případně vyvlastnit ve veřejném zájmu a udělat chodníky podél silnic a bude zajištěná bezpečnost dětí, když o ni tak ze sídliště usilují ,nechť své pozemky dají k dispozici.)
Návštěvník
 

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Adnalka » pát 11. říj 13, 11:51

Sice mimo téma, ale toto se celkem trefilo..
Navíc omezení v jedné části této obytné zóny zvýší dopravní zátěž na opačném konci Boleslavky, která už nyní velmi trpí dopravou do/z školky. tam by přece nově šly vyklápět i děti do zš, no ne? :roll:
Ano, hlavní problém, prodej pozemků okolo, nejen pod budovami. děti k nám nevoďte, kolem domu neprocházejte..vysloveně přátelské prostředí :lol:

Nyní jsem se podívala na autory petice - jsou to obyvatelé domu 348. Dům u kterého se musel zbudovat průchod pro obyvatele Boleslavky zničením zeleně, protože se nemohlo dále využívat průchodu mezi keři, který jim vedl kolem suterénu. No jo, jejich pozemek..a chápejte, to parkoviště by měli pod nosem. Sice tam bude chodník a širší silnice, takže to nebude tak chaotické jako dnes. A že to přitáhne víc vozidel? Nemyslím, kdo vozí, bude dále, kdo žije jinak a posílá pěšky, bude pokračovat taky..

Petice sice na začátku mluví o sídlišti a Boleslavce, ale zakončuje: Rádi bychom na SÍDLIŠTI spokojeně žili.. tak jo..
Uživatelský avatar
Adnalka
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 11. pro 07, 11:53
Bydliště: Klecany

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Návštěvník » čtv 24. říj 13, 10:40

Rádi bychom na sídlišti spokojeně žili a věříme, že vedení města jde o stejnou věc a že nebude
naslouchat pouze hlasům řidičů, kteří do něj či přes něj každý den, ať už z jakéhokoli důvodu, jezdí, ale
že je bude zajímat hlavně kvalita života místních obyvatel.
Zajímavé jak lidé na sidlišti,vnímají kvalitu života pouze jako indikátor znečištění ovzduší a hluk způsobovaný dopravou.Na druhé straně dochází k zlepšení přístupu ke služdám školy a zlepšení kvality života ostatních občanů.
Nevím jak občané co petici iniciovali, ale kvalita života má zcela jiné a vyšší rozměry.Zahrnuje fyzický (zdravotní stav), psychický (sebeovládání, uspokojení, štěstí, láska, morálka, životní očekávání atd.) a společenský (společenské sítě, sociální podpora, výše příjmů, vzdělání, zaměstnání, společenství, znečištění, doprava atd.).
Všimněte si ,že je doprava jen jedna z mnoha hledisek a to diskutabilním,protože na jedné straně doprava zhoršuje kvalitu života a na druhé zlepšuje.
Takto to vypadá, že občané na sídlišti žijí pouze tou dopravou, kterážto je jen zlomkem kvality života, nebo nevědí o čem hovoří.
Návštěvník
 

Příspěvekod Návštěvník » pát 6. pro 13, 12:53

Tři krásné jeřáby,krásně v noci nasvícené,žádný ruch ani vedne ani v noci,zachovalá krajina a zeleň,jen ten blbej zajíc se asi vrátil, když nemohl proběhnout oplocení a vlítnul přímo pod kola auta.Tak z něj zbyly krvavé sračky lahodící oku.Tak, jako celá stavba.
Návštěvník
 

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod tomáš » pát 13. pro 13, 14:52

zřejmě musejí zaměstnanci klec.úradu povině každé ráno klikat do ankety je stavba NÚDZ v klecanech vítaná protože nevěřím že stav hlasování je zhruba pořád 50 na 50.
tomáš
 

PředchozíDalší

Zpět na Národní ústav duševního zdraví Klecany - NUDZ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron