Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Poděkování !!!!!!!!!

Poděkování !!!!!!!!!

Příspěvekod Maděrová » ned 14. čer 09, 12:14

Všem přeji nádherný slunečný den. Právě jsem pročítala Vaše ohlasy na pořádání akce Klecanská veteran rallye a mohu Vám sdělit, že některé názory jsou až udivující. Z vlastní zkušenosti vím, co obnáší pořádání těchto akcí a kolik úsilí a snahy se musí vynaložit, aby byl úspěch. Měli bychom být rádi, že se najdou ještě ochotní lidé, kteří tomuto věnují svůj volný čas a energii. V naší obci po roce 89 bylo naprosto pusto a prázdno. Pár nadšenců se pustilo do velikého úsilí, aby se znovu obnovil společenský život obce. I u nás se našla spousta lidí, kteří neuměli nic jiného, než očerňovat a napadat pořadatele, ale při výzvě, aby se také zapojili, že každá ruka je dobrá, nedostalo se žádné odpovědi. S obrovskou podporou našeho starosty obce a všech členů zastupitelstva je u nás nyní spousta takovýchto akcí a lidi jsou moc spokojení a nadšení, protože nejen děti, ale i ti starší se při těchto příležitosteh baví a při dnešním způsobu života se tak alespoň trošku odreagují. Vaši akci veteran rallye jsme absolvovali již několikrát. Ve srovnání s ostaními akcemi mohu sdělit, že Váš tým lidí, kteří pro tyto akce dýchají je prostě bezvadný. Pisateli, který se ani neodvažuje napsat jméno a který ani nejmenuje ve svých názorech mohu jen říct, že se vždycky musí najít nějaký člověk, který funguje jako motor, jeden nadšenec, který vše vezme pod svá křídla a pro takové akce dýchá. Je vůbec nejlepší kombinace, když se rodina vzájemně doplňuje, proto prostě manželům Němečkovým a jejich týmu spolupořadatelů patří obrovský DÍK a obrovský obdiv, že i při negativních ohlasech mají chuť bojovat a lidičkám, kteří jsou snad pro někoho trošku "praštění", tak těm připravují nádherné setkání a chuť zachovávat pro další generace odkaz, který udržují z minulosti. Nenašla jsem jednu chybičku, která by se dala vytknout na 13. ročníku. Takové-to poznatky znám i z vlastní zkušenosti, jen mohu říct : iniciativě se meze nekladou a každý má příležitost něco dokázat. Osočovat, nadávat a kritizovat, to dokáže každý, ale pustit se do práce a když je potřeba pomoci, to dokáže jen a jen pořádný bojovník. Jsem moc ráda, že u Vás ti bojovníci jsou a nenechají se odradit. U nás se taky našlo pár jedinců, ale po několika letech zjistili, co to všechno obnáší a teď jsou vděční za to, že jejich děti mohou dělat skopičiny na různých akcích a že na těchto setkání dostanou i odměny (podotýkám nejen sladkosti, ale i dary od sponzorů !!!) a najít takové sponzory, to není vůbec žádná hračka. V případě, že chcete vědět odkud že to pisatelka vůbec je, stačí se podívat na naše webové stránky brezineves.cz. Můžete zjistit, co všechno se u nás děje a co všechno jsou "praštění lidé" ochotni udělat pro spokojenost všech. Můžeme si prostě přát více takových lidí a já jim mohu popřát jen a jen štěstí a neustávájící chuť pořádat takových akcí v budoucnu více. Manželům Němečkovým a jejich týmu "MNOHO SIL PRO DALŠÍ BOJ". Pisateli a osočovateli mohu jen vzkázat: zkus si to na vlastní kůži !!!!!!!
Maděrová

Re: Poděkování !!!!!!!!!

Příspěvekod mares-v » pon 15. čer 09, 10:15

Paní Maděrová

patřím k těm, kteří "kritizují". Ovšem proč? Pan Němeček pro pořádání využívá finance města, není schopen zdokumentovat financování - viz zápis ZMě 4.6.2008. Ač jdou peníze z obecního, je financování tajné. Ze soukromé akce, která jak jsem pochopil po rozchodu s panem Šebkem, který pomáhal financovat prvních deset ročníků, se stala akce města, aniž by o tom město kdy rozhodlo, čerpá se z rozpočtu přes 200 000Kč (v době kdy město jen těžko dává dohromady účetnictví za poslední tři roky!!!!). Na posledním zasedání ZMě došlo i ke střetu s p. Kuchtou, který poukazuje na naprostý chaos ve zdokumentování financí od kraje, vyúčtování městu... Akce je to velmi pěkná, ale myslím, že by pan Němeček neměl používat pro tyto aktivity město, ale pořádat vše soukromně, s tím, že by město přidávalo na tuto akci peníze. Pokud řeknete A - pěkná akce, pak řekněte i B - pročtěte si zápisy a ono už to nebude jen růžové. Panu Němečkovi přeji, aby pokračoval - jen do toho, ale zamyslete se nad financováním - pokud čerpáte veřejné finance, musíte se podle toho chovat. Mlčením nic nedokážete.
mares-v

Příspěvekod Salome » pon 15. čer 09, 12:22

Celá organizace je o točení peněz,každý rád přijde každý rok,když dostane dobře zaplaceno,za hodně peněz,hodně muziky.Vastní dění je již rutina.Škoda,
že financování je stále tajemstvím,proto příště bude lépe,když peníze nepůjdou přes městskou kasu,nechť panu Němečkovi zasílají sponzoři peníze na jeho účet a on si s nimi dělá co chce,nedokáže - li se se sponzory dohodnout o zveřejnění příspěvků .Bude muset zveřejnit jen příspěvek z veřejných zdrojů.Zrovna tak,organizace si žádá čas,čas jsou peníze,nikdo však neví,kolik času bylo věnováno v pracovní době pana místostarosty,a kolik času v soukromí,nikdo neví,kolik telefonátů
bylo za úřední peníze a kolik soukromých.Pokud je pan Němeček takto opředen tajemstvím,nechť si akci dělá zcela soukromě.
Salome

Příspěvekod Maděrová » pon 15. čer 09, 20:27

Odpověď pro Salome. Proč všichni vidíte za vším peníze??????!!!!!!! Proč se teda nezapojíte, když si myslíte, že jsou za to miliony. Opět Vám říkám a to z vlastní zkušenosti. Ten, kdo pořádá takové akce, nikdy nehledí na to, kolik tomu věnuje času, kolik vynaloží úsilí, kolik provolá peněz a to soukromých. Tak se prostě dohodněte a zkuste si to!!!!! Uvidíte, kolik z toho budete mít a docela bych byla i zvědavá, jak by jste dopadli. I u nás se čerpají dotace na každou akci a také ji musíme vyúčtovat a musí to projít auditem a pořádáme více takových akcí. Myslím, že je to všude stejné, prostě se nemůže člověk zavděčit každému, ale vzhůru do boje a zkuste si to. Můžete si naplánovat nějakou akci, třeba pro děti, vždyť máte určitě cestu otevřenou, požádat úřad o příspěvek a hurá do práce. Potom teprve zjistíte, co vše to obnáší, ne nadarmo říkávali rodiče "kdo neokusí na vlastní kůži, ten nikdy nepozná". Pochybuji, že pořadatelé z toho mají tučné odměny, jestli to funguje jako u nás, pak jediným oceněním při takových akcích, je dobrá nálada lidí, úsměv dětí a veselé jiskřičky v jejich očích a celková spokojenost spoluobčanů. Přeji Vám hodně úspěchu a pokud možno co nejméně žabomyších válek, měli byste táhnout všichni za jeden provaz, pokud to ještě v dnešní době jde.
Maděrová

Příspěvekod Salome » úte 16. čer 09, 11:26

Dobrý den paní Maděrová,všichni vidí za vším peníze,neboť hospodaření není zcela průhledné,jsou problémy v účetnictví města a odpovědi kompetentních nejsou zcela vyčerpávající.(třeba zachování tajemství výše příspěvků od sponzorů,nesdílnost a neochota)Proto by bylo dobré,aby akce byla soukromá,bez účasti města,
nechť je pro pořadatele i zisková,nechť si zaplatí daně,nikdo proti tomu nebude mít co říci,jako každé podnikání v kultuře.
Salome

Příspěvekod Petr Mervart » úte 16. čer 09, 18:51

Vážení spoluobčané, plně se ztotožňuji s názorem paní Maděrové, a jsem zděšený napadáním stále stejných „přispívatelů“ na fora města (anonym mares-v, salome apod.), kteří pravděpodobně tráví svůj čas sepisováním kritiky na všechno a na všechny. Zajisté jsou to odborníci přes účetnictví, právo, příspěvkové a rozpočtové organizace, zasvěcení do veškeré problematiky chodu a vedení města.
Pokud se týká Klecanské rallye, jsem u této akce od jejího zrodu a mohu tedy zasvěceně říct, že zorganizovat něco podobného dá opravdu mnoho práce. Samotná příprava trvá několik měsíců, je potřeba zajistit mnoho podkladů a povolení. Pokud se kritici stále ohánějí vyúčtováním, nechtěli byste počkat alespoň až akce skončí? Poukazujete na „Zrovna tak,organizace si žádá čas,čas jsou peníze,nikdo však neví,kolik času bylo věnováno v pracovní době pana místostarosty,a kolik času v soukromí,nikdo neví,kolik telefonátů bylo za úřední peníze a kolik soukromých“ , ale toto je oficiální kulturní akce města Klecany. Pokud je pro její zajištění potřeba telefonovat, považuji to za přirozenou součást zajištění akce. Neslučujte způsob pořádání rallye v minulosti, to byla opravdu ryze soukromá akce. Město převzalo záštitu nad její organizací. Aby ji ale bylo možno vůbec pořádat, je nezbytné sehnat peníze. Oslovení sponzoři a dárci, pokud se rozhodnou přispět, mají plné právo stanovit si určité podmínky, ve kterých může být třeba nezveřejňování výše příspěvku. Za to dostávají zveřejnění a prezentaci na této akci. My všichni pak nevšední a zajímavý zážitek. Pokud se prostředky neseženou, akce se konat nebude. Nikdo si asi neuvědomuje, že i samotní účastníci soutěže toto všechno dělají na své náklady, platí si startovné a to jen proto, že chtějí ukázat lidem trochu té technické historie. Pravda, ti nejlepší pak dostávají za své umístění ceny. Ty ale také hradí sponzor a ne vy občané. Nebo si snad někdo myslí, že mu proto, že pan xy vyhrál na soutěži kávovar nebude svítit lampa v ulici? Mě osobně zajímá více otázka, jestli to město stálo nějaké prostředky z rozpočtu. Pokud ne, sláva všem organizátorům, kteří jsou tak schopní, že seženou v dnešní době sponzory a dárce, kteří dají prostředky na pořádání takovýchto akcí. A dále, někdo to vždy musí celé dát dohromady. To, že to je pan Němeček mi připadá přirozené, u této akce je od jejího vzniku, je nadšený veteránista a této problematice rozumí. Jste také takový odborník přes historická vozidla, přijďte a přiložte ruku k dílu. Na organizaci se léta zcela zdarma podílí skupina mladých lidí, kteří se dobrovolně rozhodli strávit celý den při pomoci se zajišťováním soutěže. Nikdo jim neproplácí telefony, které musíme při organizování realizovat. Já sám používám vlastní PC a veškerý materiál na zpracování výsledků, svým vozem projíždím trasu, fotím na svůj fotoaparát, ve svém čase zpracovávám fotky, které se mohou posléze zveřejnit na tomto webu. Možná se budete divit, ale nic za to nemám, dělám to jen pro ten pocit, že se to lidem líbí. (Abych byl objektivní, přiznávám tričko z každého ročníku soutěže). Co děláte pro ostatní lidi VY. Zajisté vaše příspěvky psané převážně v době běžné pracovní doby píšete na vlastním PC a platíte si vlastní připojení k internetu. Nebo vám na to přispívá váš zaměstnavatel? Zajisté je spokojený, jak naplňujete pracovní dobu pro veřejné blaho (nebo bahno?)
Na závěr i já děkuji všem, kteří se spolupodíleli ať finančně, věcně, nebo jen že pomohli dle svých sil na této skvělé akci.
Pod svůj názor se podepisuji, protože se za něj nestydím a nemusím se schovávat za všelijaké trapné přezdívky.
Petr Mervart
Petr Mervart

Příspěvekod mares-v » stř 17. čer 09, 10:30

Dobrý den pane Mervarte
musím se ohradit proti Vaší první větě, kde mě osočujete jako anonymního uživatele. Jmenuji se Mareš a s úřadem komunikuji pod svým jménem, za které se také nestydím. Moji adresu, jak soukromou, tak elektronickou mají na úřadě, pan Němeček ji zná a nemám důvod se za kohokoli schovávat.

K rally - ve svém příspěvku uznávám práci pana Němečka a dalších lidí (našel jsem článek na www.klecanksarallye.cz, kde jsou pořadatelé 4 ne jen pan Němeček, ale informace jsou staré). Pozastavuji se nad záštitou města. Nikde v zápisech jsem nenašel ani řádek, že by město převzalo aktivity okolo raly. Osobně jsem byl poprvé na 9. ročníku. Byl to skvělý zážitek Z desátého ročníku jsem byl nadšený. Jsme na fóru města a já zde prezentuji názor návštěvníka této alce, která má podle mého rok od roku nižší úroveň (asi za to může změna pořadatelů?). Pan Němeček by možná měl méně řečnit, více se věnovat programu a propagaci. Jeho projev bohužel neodpovídá požadované úrovni akce. Podle mého názoru byla akce dříve zaměřena více na občany. Jak 9, tak 10 ročník byl velmi příjemný po celý den, stále se něco dělo. Tento rok zmizela hudební produkce dopoledne a i odpolední program byl takový rozvláčný... vaří se každý rok to samé. Na večerní zábavu jsem se již nedostavil, ale podle mého známého byla účast velmi slabá. Nechci akci nijak hodnotit, každý si vždy musí vzít to své. Já ve svých příspěvcích poukazuji na to, že pan Němeček jako druhá nejvyšší funkce ve městě pořádá akci, na kterou město hromadí finance. Může to být na hraně zneužívání pravomoci veřejného činitele. Pokud by pan Němeček akci pořádal jako soukromá osoba, nikoho by ani nenapadlo se o financování zajímat. A nejsem sám. Byl jsem na předposledním zasedání ZMě a byl svědkem docela ostré výměny názorů radních a pana Němečka na financování raly. Sám jsem se o to zajímal podle zákona o podávání informací a od p. Němečka žádal informace. Bylo mi řečeno, že většina informací je tajných... to také není zcela průhledné. V posledním zápisu ZMě pan Kuchta poukazuje na zásadní nesrovnalosti ve vyúčtování kraji. Zápis je bohužel velmi vágní a nedá se z něj určit další. Kontaktoval jsem i pana Šebka, který byl také hlavním pořadatelem akce a žádal bližší informace. Bohužel ani zde jsem nepochodil. Podle mého názoru pan Němeček využívá svého postavení k získávání peněz na akci. Bohužel využívá veřejné finance a právem občana je se ptát na věci veřejné. Ptám se v dodě celosvětové krize, kdy i rozpočty města jsou omezené, kdy každý šetří. Bohužel vyúčtování akce z minulého roku je zpochybňováno radním města, pan Němeček nekomunikuje, část informací je tajných. Sám víte v jakém stavu je účetnictví města. Původně měla akce být financována z fondu kulturních akcí, který ZMě zřídila, podle zápisu sem převedla 400 000Kč... podle informací pana Němečka z tohoto fondu nikdo nic nečerpal, protože nebyl účetní a ani základní vklad nikdo nepřevedl. Radím panu Němečkovi, aby akci pořádal jako soukromá osoba a město nechal jako partnera, který bude posílat příspěvek. Můžete nám např. Vy říci, od kdy je Město pořadatelem této ace a kdy o tom bylo rozhodnuto? V zápisech nic takového není a pořádatelství akce s rozpočtem 240 000Kč by mělo být schvalováno na ZMě... P.s. používám svůj internet, za který sám platím, nevyužívám svého zaměstnavatele :P
mares-v

Příspěvekod Salome » čtv 18. čer 09, 06:53

Přeji dobrý den pane Mervarte,
já se na rozdíl od pana Mareše, nebudu ohrazovat proti úvodní stati Vašeho článku,ale řeknu Vám,že Vás chápu,chápu Váš emotivní projev,kde jste zděšen a kritiku chápete jako napadání,neboť jak se zdá,je i pro Vás veteranrallye srdcovou
záležitostí.
Věcně problém popsal pan Mareš.Je nutno zmínit,že první zde píšete o oficiální akci města.Na toto téma bylo položeno v různých příspěvcích a komentářích k zasedání rady a zastupitelstva několik dotazů na pana Němečka i pana starostu,ale odpovědi nebylo.(v elektronické podobě)
Jediné, co jsme se mohli dozvědět bylo to,že město v zápise uvedlo, schválení peněžité částky na akci zastupitelstvem kolem 200 000 tis.Nikde jinde na zasedáních o akci město nejednalo, natož aby vydalo nějaké organizační opatření.Nikde zmínka o tom,že by se akcí zabývala kulturní komise.
Dnes jsou na radnici lidé,kteří ve svém volebním programu měli - zvýšení informovanosti občanů i v elektronické podobě.
Pan Koktan,na začátku volebního období kritizoval odstupující garnituru,že si okolo úřadu postavili zeď,jak jsou na tom
nyní naši pánové,kteří něco slibovali,a někteří mají názor,že je lepší lidem nic neříkat?
Myslíte,že je to napadání a nebo je to pravda?
Salome

Příspěvekod milan16647 » sob 20. čer 09, 13:43

Dobrý den.Toto je pár vět z odpovědi na můj dotaz do OP.

"Úřad může podání inforace odmítnout, ale pouze v odůvodněných případech, např. z
důvodu ochrany obchodního tajemství nebo důvěrnosti majetkových poměrů.
Odmítnutí podání informace musí být odůvodněno."

A jestliže o tom,co je důvěrné či obchodní tajemství rozhoduje úřad /p.Němeček/,nerozčilujme se více a řekněme si:"Nechte si své informace.My si uděláme další černý puntík a necháme si své hlasy." Hezký den.S
milan16647

Příspěvekod zodac » čtv 23. zář 10, 21:41

podekovani...podekovani tomu kdo obedna farmarske trhy na ctvrtek od 7-do 14hodin.pro koho se delaji takove akce.. jenom pro duchodce kteri jsou doma nebo pro par lidi kteri treba marodi.nekdo to asi nema v hlave v poradku ze..ale co jsme preci v klecanech.
zodac

Další

Zpět na Kulturní akce - Vaše názory a nápady