Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Dohlížecí centrum kamerového systému

Dohlížecí centrum kamerového systému

Příspěvekod Ludvik » čtv 5. led 17, 08:25

Dobrý den, ze zvukového záznamu z jednání zastupitelstva dne 12.12. jsem se doslechl, že ve Zdibech bude dohlížet v dohlížecím centru kamerového systému studentka TRIVISU. Tedy osoba studující na pozici strážníka.
V jiném dokumentu jsem se dočetl toto:
Listinou základních práv a svobod a je obsluhován kamerový systém jen vyškolenými strážníky Městské policie Ti jsou dle zákona povinni zajistit ochranu informací před náhodným nebo neoprávněným zničením, poškozením a před neoprávněným přístupem, zpracováním, případně šířením a veškeré pořízené záznamy podléhají přísné evidenci. Podmínky užívání MKDS jsou určeny tak, aby bylo co nejvíce chráněno soukromí občanů. Tzn., že vše je považováno za přísně důvěrné, strážníci jsou vázáni povinností mlčenlivosti, na operátorské pracoviště nemají přístup cizí osoby, strážníci nemohou sledovat soukromé prostory a objekty, je zakázán tisk fotografií a dle § 24b, odst. 2, zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii je povinností o zřízení takových systémů informovat veřejnost. Ovládat MKDS mohou kromě strážníků i vybraní členové krizového štábu a to v případě mimořádných situací (povodně, demonstrace, havárie). MKDS umožňuje v reálném čase sledovat buď všechny kamery najednou, nebo pouze cíleně jednu vybranou kameru a dále lze několik dní nazpět sledovat požadovaný časový úsek v dané lokalitě, kterou kamera snímala. Sledování je prakticky nepřetržité.
Jak to vlastně je? Může v dohlížecím centru pracovat osoba, která ještě nezískala osvědčení pro výkon funkce strážníka, nebo může obsluhovat kamerový systém pouze vyškolený strážník?
Není vhodné posečkat s případným kamerovým systémem na dobu, až bude mít město vlastního strážníka? Odpadnou technické problémy s přepojováním do jiného dohlížecího centra.
Ludvik
 
Příspěvky: 462
Registrován: úte 16. úno 10, 12:27

Zpět na Bezpečnost v Klecanech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron