Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Bezpecnost v Klecanech

Re: Bezpecnost v Klecanech

Příspěvekod Ludvik » stř 15. led 14, 07:46

Dobrý den pane Bažant,
asi se shodnem i na tom,že odhalených a projednaných přestupků z vlastní hlídkové činnosti strážníka v rámci denní osmihodinové pracovní doby v průběhu let, v kterých u nás OP slouží je velmi málo.
Proč myslíte,že tomu tak je?
a.)Strážník je ovlivněn politikařením?
b.)Strážník neumí kvalifikovat přestupkové jednání jako přestupek?
c.)Přestupky se v Klecanech nedějí a není co projednávat.
V případě,že Vás napadne ještě jiný možný důvod, prosím uveďte.

Pro Heluš, kaukal jsem na toho Volkswagena má vylomené kolo a asi bude nutný odtah.Nic méně, překážek parkujících aut je v Klecanech více a brání především průjezdu popelářům, případně hasičům, případně zimní údržbě.Viz.ulice Dlouhá,kde vozidla
stojí u svých vchodů na parcelu cik cak a řidiči musí jezdit též cikcak a s velkým to jde blbě.Dále máme spoustu vraků stojících i několik let na jednom místě nebo vozidel bez SPZ parkujících na obecním pozemku.Co myslíte, proč se to neřeší?
(pouze dvě výzvy k odstranění vraků za celé období a to na oznámení) Hezký den Ludvik
Ludvik

Příspěvekod zadakales » stř 15. led 14, 10:46

Vážený Ludvíku...

co chcete řešit. Policie Zdiby v naše městě je řízena požadavky starosty. Ten maximálně posílá hlídku do Klecánek pod záminkou, že od Prahy k nám chodí loupežníci, aby si dělal kladné body u Klecáneckých pro příští volby. Policie je pak fakticky řízena panem místostarostou a víme o jeho kvalitách... což znamená, že se neděje nic. Já mít podřízeného, který mě stojí víc jak 50 000Kč měsíčně a on by mi předložil zprávu o činnosti, v kvalitě jakou známe od OP, tak bych ho hnal, že by nevěděl čí je. Ale v našem městě se představení starají hlavně o žaluzie ve škole a vlastní sebeprezentaci...

Jediná možnost postavit proti nim někoho, kdo má v hlavě, netápe a neustále neplatí za poradenskou činnost, posudky atd... do té doby se nezmění nic. :twisted:

Čím dříve si to lid Klecanský uvědomí, tím lépe....
zadakales

Příspěvekod Tomáš Bažant » čtv 16. led 14, 22:25

Dobrý večer,
Pro Ludvika 6:46 - a) b) i c) - omlouvám se, ale už by jste se měl spíše dotazovat odpovědných, myslím , že i já zde zbytečně zahlcuji diskuzi (nebo "dialog" ?) třeba právě pro někoho povolanějšího.
Pro Zadakales 9:46 - poměrně razantní utnutí diskuze :idea: , přeji šťastnou ruku před urnou...

...a než se najde někdo pro odbornější polemiky o Klecanské veřejné bezpečnosti, dovolím si závěrem a pro odlehčení aby nebylo jen takové dusno pár tematických vtipů o policajtech :

Baví se dva policajti: "Víš o tom, že letos připadá Silvestr na pátek?"
"Na pátek? Doufám, že nebude třináctého."

Ptá se občan policisty: "Prosím vás, je tato ulice bezpečná?"
"Samozřejmě, že je bezpečná, jinak bych tu nestál!"

Policajt vyzve mladou slečnu k tanci a ptá se jí:
"Slečno, vy si taky myslíte, že jsou policajti blbí?"
"Ne, ale na hymnu jsem ještě netancovala."

Zastaví policajt blondýnku se psem: "Paní, váš pes nemá košík."
A blondýna odpoví: "To nevadí, vždyť nejde nakupovat!"
A policajt se zamyslí a říká: "Aha, tak to jsem nevěděl."

p.s. doufám, že jsem žádného strážce zákona neurazil ;)
Tomáš Bažant

Příspěvekod Ludvik » pát 17. led 14, 07:28

Zdravím pana Bažanta, asi se spolu, v této věci, nedopracujeme k nějakému závěru.Škoda.Použil jste taktický únik od tématu a zlehčení problému.To mi připomíná jednání jednoho voleného oblíbeného politika v našem městě.
Děkuji za komunikaci, a přeji hezký den.
Ludvik

Příspěvekod Ludvik » pát 17. led 14, 08:29

Zdravím zadakales,
Já nevím kam a koho akdy posílá starosta nebo místostarosta, zda strážníka či strážnici k výkonu služby, nic méně, ze všech úkolů,které jsou OP dány zákonem je zanedbatelné minimum ukončeno odhalením přestupku nebo jiného správního deliktu.
Ano strážníci se soustředí, spolupracují, zaměřují na nějakou činnost, ale přestupky neodhalují a neprojednávají byť jen domluvou.Viz zprávy.Až budou zprávy obsahovat slova - projednali v blokovém řízení, předali PČR,oznámili příslučným orgánům,
odhalili, zadrželi, půjde o výsledky činnosti, které každého zajímají.Jinak je ve zprávách popisována náplň činnosti strážníka.
Služba je podle smlouvy a požadavku starosty orientována na denní a odpolední.Je zřejmé, že v těchto hodinách se přestupky nedějí, neboť se přestupky neprojednávají. Každý ví,že se krade, ničí,demoluje,jedná pod vlivem alkoholu především v noci.To ví ,vandalové,ničemové ,zloději a v dnešní době i malé děti. Ve smlouvě však není zakotvena žádná noční služba.Každý, kdo by chtěl efektivní doj proti těmto nešvarům, choval se ekonomicky a odpovědně, udělal by smlouvu především do nočních hodin.Vzhledem k počtu odhalených přestupků v denních a odp.službách, by bylo vhodné, denní službu značně omezit, jen jakousi pohotovost, kdy by strážníci vyjížděli ze své služebny ze Zdib na oznámení občanů (kteréhož je též v KLecanech minimum) nebo byli někým do Klecan vysláni.
Další rozšíření spolupráce s OP,což provedlo současné vedení města podle svého volebního programu, se totiž projevilo pouze v nárůstů nákladů a v přítomnosti strážníků na kulturních akcích, kde jde spíš o prezentaci jejich práce než o zajištění veřejného pořádku.Když jsme smlouvu neměli akce byly a nic se nestalo, bezpečnost mají zajišťovat pořadatelé, až když nezvládají - strážníci.
Já myslím, že by to chtělo změnit požadavek smlovy, práci strážníka orientovat do hodin tak, aby byla práce strážníka využita a hlídková činnost přinesla výsledky v odhalených přestupcích a projednaných přestupkách..Nebo zvolit jiné
vedení města, které by mělo v programu efektivní využití spolupráce s OP.Strážník stojí daňové poplatníky 634.500,- Kč, ročně.
Ludvik

Příspěvekod zadakales » pát 17. led 14, 11:12

Já s Vámi pane Ludvíku hodně souhlasím... jen je třeba něco dělat, protože:

Pan místostarosta na VEŘEJNÉM ZASEDÁNÍ MĚÚ PROHLÁSIL, ŽE NA TYTO STRÁNKY LEZOU KRETÉNI, KTEŘÍ ZDE PLÁCAJÍ NESMYSLY... to je prosím citace, to opravdu pronesl na veřejném zasedání. Nějaká paní se proti tomu ohradila a požádala ho aby se omluvil, neb mluví o občanech města - prohlásil se samolibostí, že se nikomu omlouvat nebude...

Na radnici sedí lidé, kteří si občanech myslí toto a nejlepší je jim nic neříkat...

Peníze daňových poplatníků - ono to spíše vypadá, že to jsou peníze pana Němečka a Kurhajce - samé studie, platí se firmy na přípravu VŘ, které pak nedopadne, ale zaplatí se opět nová, nebo stejná firma, stavební firma, kde jsou kontakty na radnici vyhrává VŘ a jakoby náhodou pan Němeček vyhraje montáž žaluzií - a to je zaměstnanec města...

Na jednu stranu se něco ve městě děje, ale to něco je hodně drahá sranda. Málokdo si uvědomuje, že se používají prostředky města a otázkou je jak efektivně - když čtete usnesení, tak těch vícenákladů je na nějak hodně...

A policie? Ano, pokud mám platit fakturu za 650 000, tak já osobně bych si hodně rozmyslel, co za ty peníze dostávám... jenže na radnici každý rok přistane 50mil. tak proč si dělat starosti? Musím si jen naplánovat jak je utratím o vím mi nejde.

SNK mělo před 8-mi lety hlavní program vyhnat Malíka a Šebka z radnice... dnes je těm, kdo trochu uvažují jasné, že to je proto, aby se dostali k lizu. Rozdělují zakázky spřízněným, nebo dokonce sami sobě, hlas lidu klecanského je jim ukradený - viz Vinice, Doprava na sídlišti, kultura (dotace pro spolky jsou zatím u ledu, ale na veterány pana místostarosty se 300t najde - má přece svůj font kultury a vyúčtování akce - tomu rozumí jen on), peníze najdou lehce, prostě zvýší daně pro Klecanské občany - to si málokdo uvědomuje Svoz odpadu nám již 8 let dělá firma bez VŘ (vybraná za podivných okolností místostarostou) - a to se jedná o zakázku přes 2 000 0000 ročně. VŘ má, nebo měl na starsti pan místostarosta, ale už 7 let se k tomu nemůže časově dostat - buď přijde povodeň, nebo nemá čas, nebo montuje žaluzie, nebo dělá veterány...

Proto si myslím, že je načase s tím něco dělat - volby jsou tento rok a pokud budeme čekat, že se něco stane, tak příští rok opět pan Němeček bude montovat žaluzie, tentokrát ve školce, policie bude hlídat hlavně přívoz a nic se nezmění... jen se nám raději nebude říkat vůbec nic a pan místostarosta se bude smát... :mrgreen:
zadakales

Příspěvekod Ludvik » pát 17. led 14, 12:54

Zdravím zadakales, zde nezbývá než si povzdechnout nad úrovní úřední osoby. Kdyby to bylo naopak, dopustili bychom se urážky úřední osoby a mohl by to být přečin. Uvedená osoba při tomto výroku mohla mít motivaci k použítí výrazu jako urážku, což je pravděpodobné, neboť o pisatelích určitě neměl zdravotní informace, zejména o průběhu těhotenství matek jejich hormonálním stavu a množství jodu v těle, kteréžto faktory způsobují duševní a tělesnou zaostalost - kreténismus.
Je též smutné, že na to nereagovali ostatní přítomní zastupitelé.Možná je to důvod, roč nedělat videozáznamy záznamy za zasedání - neumí se chovat a komunikovat.
Na slušné chování starosty Malíka a místostarosty Šebka, můžeme jen vzpomínat. Na svých pozicích byly osobnosti profesionálové, inženýři, kteří své odborné znalosti uplatnili v politice a řízení města. Dnes máme především politiky a tak to vypadá.
Docela by mě zajímalo, kde pán co řídí strážníka získal patřičné informace a vdělání k tomu aby mohl kompetentně strážníka řídit, zda nakonec ten stzrážník o bezpečnosti neví víc než on.
Zajímavé je též to, že se zde na fóru takto vulgárně nikdo nevyjadřije.Neumí volit slova a tak raději nekomunikují.
Hezký den Ludvik.
Ludvik

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 21. led 14, 03:02

Zdravím pana Bažanta, asi se spolu, v této věci, nedopracujeme k nějakému závěru.Škoda.Použil jste taktický únik od tématu a zlehčení problému.To mi připomíná jednání jednoho voleného oblíbeného politika v našem městě.
Děkuji za komunikaci, a přeji hezký den
.

Dobrý večer, musím přiznat, že jsem dostatečně cítil, že Vás moje zlehčená a "uniková" odpověď neuspokojí už když jsem ji odesílal. Bohužel jste mne nutil odpovídat za pozice, ve kterých nejsem a celé mi to přišlo jako mlácení prázdné slámy... Hovoříte-li o připodobnění k nějakému "volenému oblíbenému politikovi", pak se musím přiznat, že jsem vedle - koho jste prosím myslel ? Politik by se měl vyvarovat oblíbenosti, ba naopak by měl být v prvé řadě spravedlivý a až potom mooožná oblíbený. Určitě nesmí být zdání že je na radnici jen kvůli svým kšeftíkům a měl by umět lidem říci i nepříjemnou pravdu...ovšem musí na to mít tzv. morál.
Zcela v duchu hesel JFK - Neptejte se, co může udělat vaše země pro vás. Ptejte se, co můžete vy udělat pro svoji zemi.
nebo W. Churchila po zvolení min. předsedou Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot
No jinak z českých politických "současníků" mám nejvíce oblíbeného Jaroslava Kuberu (ODS) - za naprosto geniální smíchání autentické upřímnosti a prostořekosti, moudrosti, regionálního supernadšení a neopotřebovanosti. To je podle mne frajer, od kterého je se čemu naučit a u kterého nepochybuji, že to co říká si i sám myslí, byť s ním nemusím souhlasit.
V Klecanech mám potíže identifikovat co je a není autentický názor toho či onoho zastupitele, protože se nikde jejich názory neobjevují a kde je hranice mezi poslušnou loajalitou k letitým kamarádům a snahou schovat se do zastupitelského davu, v ničem se moc nešťourat a co mi dají odhlasovat, tak tehdy zvednout ruku...
přeji pěkný den
Tomáš Bažant

Příspěvekod Ludvik » úte 21. led 14, 08:16

Dobrý den ,pane Bažant
"Hovoříte-li o připodobnění k nějakému "volenému oblíbenému politikovi", pak se musím přiznat, že jsem vedle - koho jste prosím myslel ? "
Tímto způsobem jednal pan místostarosta.Je oblíbený, protože dělá za patřičný městský peníz Veteranrallye a sbírá tak volební hlasy.Jako komik a srandista, moderátor, člověk, který se rád předvádí na veřejnosti - dobrý a za to sbírá volební hlasy k výkonu funkce úřední osoby.
Jsou však tyto schopnosti použitelné při řešení úředních problémů s občany?
Pane Bažant, co říkáte tomu co nám napsal zadakales :Pan místostarosta na VEŘEJNÉM ZASEDÁNÍ MĚÚ PROHLÁSIL, ŽE NA TYTO STRÁNKY LEZOU KRETÉNI, KTEŘÍ ZDE PLÁCAJÍ NESMYSLY... to je prosím citace, to opravdu pronesl na veřejném zasedání. Nějaká paní se proti tomu ohradila a požádala ho aby se omluvil, neb mluví o občanech města - prohlásil se samolibostí, že se nikomu omlouvat nebude...
Co říkáte tomu, že na výrok nereagovali ostatní zastupitelé?
Vraťme se však k tématu bezpečnosti.
Máme smlouvu s OP Zdiby a k ní požadavek starosty a v něm se píše:Dle Čl. 2, odst. 7, veřejnoprávní smlouvy velitel oP Zdiby předá jedenkrát měsíčně
starostovi města Klecany zprávu o činnosti strážníka okskaře na území města Klecany
(události, pokuty a td.)
Co říkáte tomu, že poslední zpráva byla někdy za září a nyní máme již ledenec.Mohl by pracovník v podnikatelské sféře podávat tímto způsobem zprávy o své činnosti, na jejichž základě by se mělo dělat okamžité účinné opatření?Je tedy plněna smlouva?
Dále se v dodatku píše:Práce
tohoto stráížníka okrskaře bude přímo tedy hodnocena po pracovní stránce vedením města
Klecan, včetně občanů - proto jsem se ptal na Váš názor, názor občana (a.b.c.) nukoli funkcionáře města.Tato věta v dodatku, nám umožňuje se k práci strážníka vyjadřovat.
Hezký den Ludvik
Ludvik

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 21. led 14, 22:17

pro Ludvik 7:16
Dobrý večer pane Ludvik, s Láďou Němečkem by mě tedy nenapadlo se srovnat - za obecní peníze si volební kampaň nedělám, nemyslím si , že bych byl veřejným komikem či srandistou a rád se někde předváděl, ba naopak zasedání zastupitelstva sleduji vzadu v koutě na svém oblíbeném místě pod baráčnickým plakátem a většinou ani nedutám, pouze si píši poznámky...
Na schůzi kde L.N. prohlásil něco o "kreténech" jsem byl, jednalo se o schůzi s větší účastí obyvatel Vinice kde se řešila jejich situace ohledně ÚP viz "akce Vinice - nesouhlasné stanovisko". Jestli použil slovo kreténi mi asi uniklo, neřekl však plácají, ale "plkají" (což třeba právě teď dělám) :lol: . Co můžu asi tak říci na to, že na takovéto jednání nic neřeknou zastupitelé... ? Myslím, že bude zanedlouho zajímavé sledovat, jak se SNK / Top09 do voleb zformuje, jestli půjde opět o jednotnou kandidátku, oddělí se určité názorové proudy, dojde-li k nějakému přeskupení, či se dokonce na klecanské politické scéně objeví nějaké nové tváře - co třeby právě Vy ? :idea:
Tomáš Bažant

Předchozí

Zpět na Bezpečnost v Klecanech