Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Volby 2018

Volby 2018

Příspěvekod Šmírák » ned 30. zář 18, 10:35

Tak nám chce volební uskupení okolo pana Kurhajce zařídit ve městě kamerový systém a fotopasti. Čímž zřejmě uleví práci městským strážníkům, kteří již nebudou muset jezdit v terénu, ale sedět pěkně u monitoru. Co tedy vede k zřízení kamerového systému?
Zřejmě vandalské jednání přestupců, které se projevovalo ještě před zřízením naší MP a které pokračuje dál. Je tedy otázka, jakou účinnost má naše MP. Zda rázně a nekompromisně řeší přestupky i sankcemi, nebo se uchyluje k nekonečné neúčinné prevenci a domlouvání?
Příklad zatím co v Praze na Proseku před poliklinikou, přijedou strážníci z Veltruské a řeší parkování na chodníku pokutou - velmi účinné, v Klecanech se uvažuje o zvyklostech při parkování před masnou na chodníku a řeší se domlouváním, pak se chodcům omezí chodník, aby nic strážníci nemuseli řešit, To je politika, slušný řidič přeci neparkuje na chodníku, nebo dva případy alkoholu v Klecanech se jednoduše bezvládné tělo opilcovo dopraví domů nebo odveze domů, kdežto v Praze se zjistí promile a veze se na záchytku. Rázné a nekompromisní jednání zaručuje to, že se přestupky nebudou opakovat.
Někdo se domnívá, že když projede ulici vícekrát, že zabrání ničení osvětlení třeba V ulici Na Skalkách. Co takhle zvolit jinou taktiku hlídkové činnosti, zaparkovat o dvě ulice dál a při pěší hlídce sledovat inkriminované místo, aby se podařilo odhalit případného pachatele? Auto přece vyplaší pachatele, který se pokusí jinde, nebo jindy něco zničit.
A tak přišli politici v uskupení okolo pana Kurhajce na to, že vybudují za peníze daňových poplatníků kamerový systém a fotopasti, do kterých budou přestupce chytat.
Bohužel, kamerový systém a fotopasti nerozliší, zda jde o přestupce nebo poctivého občana a zaznamenává každého, kdo jde , kam jde, s kým jde, co nese, kdy odchází a kdy přichází co má na sobě a.t.d. i když se ničeho nedopustil čímž o všech osobách, které jdou před kamerou shromažďuje data a to jen proto, že strážníci neodhalují a důrazně netrestají pachatele. Nic méně, pachatelé nejsou blbci, jestli chce, nebo hodlá nějaký opilec urvat korunu stromu, viz u horního jezírka na náměstí, udělá to u jiného stromu mimo kameru. K čemu budou kamery na náměstí, když se tam ve dne i v noci chlastá pivo a nikdo to neřeší,(hlavně že máme vyhlášku) ze zátek od piva by se dal udělat chodník, bude to někdo dohledávat na záznamu a trestat? Najednou budeme bojovat proti alkoholizmu a toxikomanii. To dokáží kamery?
Co na to občané, chcete též kamerový systém, který Vás bude sledovat? Nebo nekompromisní vyhledávání, odhalování,a trestání pachatelů, přestupců , těmi, kteří to mají v náplni práce. Kolik nás bude stát kamerový systém, aby se odhalil jeden pachatel? Ničit budou stále stejní lidé, když se odhalí nebude zapotřebí systému.
Šmírák
 

Re: Volby 2018

Příspěvekod Klecaňák » pon 4. úno 19, 11:43

Já tedy na námětí žádné opilce a narkomany nevidím..pokud nenosíte něco nezákonného nebo neodnášíte něco co není vaše,tak vám kamerový systém může být úplně volný :-)
Pěkný den.
Klecaňák
 

Re: Volby 2018

Příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 19, 10:06

Když nebyla tuhá zima, chlastali pivo v plechovkách, nyní když je tuhá zima, chlastají víno a tvrdý alkohol, Zeptejte se pána, co vyprazdňuje koše na náměstí, hlavně netvrďte, že tam ty obaly někdo nosí z domova. Zakoupí v prodejně a konzumují u laviček nebo, když nejsou zasněžené, na lavičkách. Dívej se lepe, klecaňáku. Vyhlášku máme a chlastá se dál.
Za dohled nad dodržováním vyhlášky si lidé ze svých daní platí zase lidi, kteří mají oprávnění pohlížet a trestat za porušení, jaká je efektivita, poznáš v odpadkových kočích a podle víček v okolí laviček.
Pokut budou osoby kompetentní za dodržování vyhlášek pouze jezdit v autě, nevystoupí a neprojdou to náměstí, nebudou pokutovat občany přestupce, což je více nepohodlné, než sledovat monitor a kamerové záznamy, stále se bude chlastat a žádat kamerový systém.
Ale můžeme si říkat, že je vše v pořádku, to je lepší a lépe to vypadá.


Naposledy oživil Anonymous v stř 20. úno 19, 10:06
Návštěvník
 


Zpět na VOLBY 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron