Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Není stezka jako stezka

Není stezka jako stezka

Příspěvekod Bezpečnost priorita » sob 3. bře 18, 15:16

Dobrý den, město dbá velmi na bezpečnost chodců, dokonce vybudovalo dupicitní chodník podél kostela a občané jdoucí na autobusovou zastávku již nemusí přecházet ulici nebo používat stezku okolo kostela.(super)
Máme v Klecanech ještě dvě zajímavé stezky, nikoli chodníky, které též mohly být chodníky. Jedna stezka vede z ulice Sojařské na ulici Topolovou a druhá od ní asi 200 metrů a souběžná, navazuje na panelovou ulici Za Kasárnami a spojuje též s ulicí Topolovou.
Zatím, co přechod přes ulici Topolovou, první stezky je označen zebrou, osvícen, před přechodem je informační radar pro řidiče, druhý přechod není označen nijak, ač obrubníky na druhé straně chodníku napovídají, že tam má být též přechod. Vozidla jedoucí od kruháku v noci vnímají až druhý osvícený přechod. První je zahelen v tmě.V případě, že by lidé z Astraparku chtěli využít první přechod museli by jít po ulici U Louže,(kam mimochodem stálé jezdí nákladní auta)mezi zdmi, asi 200 metrů, bez chodníku a bez osvětlení.
A tak můžeme konstatovat, že město dbá bezpečnosti chodců, pouze v některých případech a můžeme si položit otázku, proč se vykašlalo na přechod druhé stezky? (dříve tam byla normální silnice, pak z toho udělali stezku šihokou okolo 2.00metrů.) Lidé z Astraparku v časných ranních hodinách, když je tma, tuto stezku velmi často využívají.Proč tam není též osvětlený přechod zebra? Proč tam nejsou chodníky místo hrbadých blátivých stezek? Jinak super panelová cesta,kdy převýšení panelů vůči sobě je kolem 5 až 8cm super jizda s kočárkem se spícími dětmi.(No ono to asi stejně nikoho nezajímá, možná začne zajímat, až tam některého občana, který vyjde z pozazdzi nějaké auto srazí .)
Nemohla by si to nějaká politiská strana, se schopnými politiky, za pomoci odborníků, dát do volebního programu např. REVITALIZACE(oblíbené slovo) panelové ulice Za Kasárnami, vybudování chodníků místo stezek a hlavně přechodu a patřičným označením?
Vše pro občany!


Naposledy oživil Anonymous v sob 3. bře 18, 15:16
Bezpečnost priorita
 

Zpět na problematická komunikace MěÚ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron