Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Není nad ohňostroj po 22h.

Není nad ohňostroj po 22h.

Příspěvekod RUŠENÍ NOČNÍHO KLIDU » stř 17. kvě 17, 08:13

Dotazy občanů
rušení nočnnío klidu
16.5.2017, Lenka Lisá
chtěla bych se zeptat nakolik je legální provozovat venkovní zahrádku po desáté hodině večer. Vyhláška města Klecany nic takového nepovoluje. Je jedenáct v noci a naproti nám je jako vždy když je příznivé počasí otevřena zahrádka a lidi tam řvou tak, že nemůžu mít otevřené okno. Můžu zavolat policii aby tuto situaci řešila nebo je to u nás obci povoleno? Chtěla bych aby to obec nějak řešila, protože v létě není vyjímkou že několik dní v týdnu je hluk na zahrádce běžně do dvou, tří do rána.
Na připomínku zatím nikdo nereagoval.
Právní úprava nočního klidu
1) Co je to noční klid?
Pojem nočního klidu není zákonem č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění
pozdějších předpisů (dále jen „zákon o přestupcích“), ani jiným právním předpisem
vymezen.
Noční klid je určitý pokojný stav na určitém místě ve vymezenou dobu, na jehož
zachování má společnost zájem za účelem spořádaného a poklidného soužití.
2) Co lze považovat za rušení nočního klidu?:
Za rušení nočního klidu jsou považovány takové projevy fyzických osob v době
nočního klidu, které jsou způsobilé porušit nebo ohrozit občanské soužití a veřejný
pořádek. Typicky se jedná například o hlasité hlasové projevy, reprodukovanou
či živou hudbu nebo způsobování hluku jinou činností.
3) Co je to doba nočního klidu?
Doba nočního klidu je definována zákonem o přestupcích jako doba od 22. do 6.
hodiny. Noční klid je tedy regulován přímo na úrovni zákona, a to z důvodu
celospolečenského a státem chráněného zájmu na jeho ochraně.
Dále je upravena OZV Města.
Rušení nočního klidu je záležitostí veřejného pořádku. Dodržování veřejného pořádku, je plně v kompetenci obecních a Městských policií, proto si je obce a města zřizují. Bohužel, v případě, že je služba OP a MP směřována na denní služby,
není kdo by toto řešil, neboť PČR má velké území a řeší činy s vyšší společenskou nebezpečností a mohou se na místo dostavit pozdě . Možná dojde ke změně, až bude funkční MP Klecany.
Do té doby budeme muset zřejmě strpět petardy a ohňostroje řev a rány i v době nočního klidu stanoveného zákonem.
RUŠENÍ NOČNÍHO KLIDU

Re: Není nad ohňostroj po 22h.

Příspěvekod PROAKTIVNÍ PŘÍSTUP » pát 19. kvě 17, 10:51

PROAKTIVNÍ PŘÍSTUP

Příspěvekod Ludvik » pát 19. kvě 17, 07:38

Je zajímavé sledovat http://www.mu-klecany.cz/pripominky/ Připomínky k rušení nočního klidu. Teoretické odpovědi, k těmto otázkám, vycházející z litery zákona jsou naprosto srozumitelné. Víme co je noční klid a víme, jak je regulován.
Jediné co nikdo v těchto otázkách neřekl, co udělá město proto, aby noční klid rušen nebyl, poněkud se opomíná na
první článek Zákona o přestupcích, který říká že
Orgány státní správy a orgány obce (dále jen "správní orgány") vedou občany k tomu, aby dodržovali zákony a jiné právní předpisy a respektovali práva spoluobčanů; dbají zejména o to, aby občané neztěžovali plnění úkolů státní správy a nerušili veřejný pořádek a občanské soužití.
A tak se chodí kolem" horké kaše" citují se zákony, ale praktická opatření žádná. Všechno víme, ale nic neděláme.
Hezký den Ludvik.
PROAKTIVNÍ PŘÍSTUP

Příspěvekod Tomáš » pát 19. kvě 17, 19:36

Dobrý den, nejsem si jistý zda MP Klecany v počtu 1 + 3 dokáže váš problém rušení nočního klidu vyřešit. Počítal jsem s tím, že Klecany jako velké město dokáže zaplatit nepřetržitou službu strážníků. Pro mě je to velké zklamání. Hlavně, že kritizovali pana Wachtla z OP Zdiby a teď ho téměř kopírují, snaží se uzavřít smlouvy s okolními obcemi atd. Od jednoho komunálního pracovníka města Klecany jsem se dozvěděl, že jednoho strážníka už museli vyhodit :evil: :arrow: :arrow:
Tomáš

Příspěvekod Kudva » pon 22. kvě 17, 11:12

Tomáš píše:Dobrý den, nejsem si jistý zda MP Klecany v počtu 1 + 3 dokáže váš problém rušení nočního klidu vyřešit. Počítal jsem s tím, že Klecany jako velké město dokáže zaplatit nepřetržitou službu strážníků. Pro mě je to velké zklamání. Hlavně, že kritizovali pana Wachtla z OP Zdiby a teď ho téměř kopírují, snaží se uzavřít smlouvy s okolními obcemi atd. Od jednoho komunálního pracovníka města Klecany jsem se dozvěděl, že jednoho strážníka už museli vyhodit :evil: :arrow: :arrow:

Zdravím Tomáši,
na nepřetržitou službu je třeba osm strážníků, to je investice asi pět mega. Zdůvodnění, proč expandovat do okolních obcí je toto: K tomu je třeba dostatečný počet strážníků a město Klecany nedisponuje tak vysokým rozpočtem, aby bylo schopno toto zajistit. Pokud by došlo ke spolupráci nejbližších obcí, které by poskytly dostatečný příspěvek na činnost naší městské policie tak, aby bylo možné navýšit počet strážníků a zajistit tak její nepřetržitou službu, bylo by to jistě přínosem i pro naše město.
Je zcela nereálné, aby strážníci vydělali službou v jiných obcích 2,5 mega. Krom jiného by vlastně sloužili úplně jinde než u nás.
Já bych řekl, že není nutná nepřetržitá služba, je přece možné služby kombinovat. Přes den, skutečně není značně narušován veřejný pořádek, mnozí občané jsou přítomni v obci a je tak uplatňována jakási veřejná kontrola, strážníci mohou řešit tak akorát dopravu.
Služby je třeba směřovat především z pátka na sobotu a ze soboty na neděli, kdy je veřejný pořádek narušován.
Velmi záleží na kontrolní funkci starosty, nebo místostarosty ,či člena zastupitelstva pověřeného úkolovat MP. Zda bude stačit prevence projíždění města autem , prezentace se na kulturních akcích, nebo se bude vyžadovat činnost v podobě odhalených a projednaných přestupků. Kolem zřizování MP je spousta kvalifikovaných názorů, škoda jen, že jen teoretických, nebo převzatých od OP Zdiby.
Kudva

Příspěvekod Návštěvník » úte 23. kvě 17, 11:55

Kudva píše:
Tomáš píše:Dobrý den, nejsem si jistý zda MP Klecany v počtu 1 + 3 dokáže váš problém rušení nočního klidu vyřešit. Počítal jsem s tím, že Klecany jako velké město dokáže zaplatit nepřetržitou službu strážníků. Pro mě je to velké zklamání. Hlavně, že kritizovali pana Wachtla z OP Zdiby a teď ho téměř kopírují, snaží se uzavřít smlouvy s okolními obcemi atd. Od jednoho komunálního pracovníka města Klecany jsem se dozvěděl, že jednoho strážníka už museli vyhodit :evil: :arrow: :arrow:

Zdravím Tomáši,
na nepřetržitou službu je třeba osm strážníků, to je investice asi pět mega. Zdůvodnění, proč expandovat do okolních obcí je toto: K tomu je třeba dostatečný počet strážníků a město Klecany nedisponuje tak vysokým rozpočtem, aby bylo schopno toto zajistit. Pokud by došlo ke spolupráci nejbližších obcí, které by poskytly dostatečný příspěvek na činnost naší městské policie tak, aby bylo možné navýšit počet strážníků a zajistit tak její nepřetržitou službu, bylo by to jistě přínosem i pro naše město.
Je zcela nereálné, aby strážníci vydělali službou v jiných obcích 2,5 mega. Krom jiného by vlastně sloužili úplně jinde než u nás.
Já bych řekl, že není nutná nepřetržitá služba, je přece možné služby kombinovat. Přes den, skutečně není značně narušován veřejný pořádek, mnozí občané jsou přítomni v obci a je tak uplatňována jakási veřejná kontrola, strážníci mohou řešit tak akorát dopravu.
Služby je třeba směřovat především z pátka na sobotu a ze soboty na neděli, kdy je veřejný pořádek narušován.
Velmi záleží na kontrolní funkci starosty, nebo místostarosty ,či člena zastupitelstva pověřeného úkolovat MP. Zda bude stačit prevence projíždění města autem , prezentace se na kulturních akcích, nebo se bude vyžadovat činnost v podobě odhalených a projednaných přestupků. Kolem zřizování MP je spousta kvalifikovaných názorů, škoda jen, že jen teoretických, nebo převzatých od OP Zdiby.
Návštěvník

Příspěvekod Pepík » ned 11. čer 17, 10:56

Od 1.června bude tedy fungovat MP Klecany, budou asi sloužit pouze v noci a odhalovat trestné činy a přestupky ....... na kulturní akce taky nebudou chodit, protože by se mohli zviditelnit. Včera jsem byl na státní policii dle statistiky tzv. v Klecanech chcípl pes, nic se neděje už několik let. Chudáci strážníci to v Klecanech čekali nějaké vzrůšo.
Pepík

Příspěvekod Názor » pon 24. črc 17, 12:31

Pepík píše:Od 1.června bude tedy fungovat MP Klecany, budou asi sloužit pouze v noci a odhalovat trestné činy a přestupky ....... na kulturní akce taky nebudou chodit, protože by se mohli zviditelnit. Včera jsem byl na státní policii dle statistiky tzv. v Klecanech chcípl pes, nic se neděje už několik let. Chudáci strážníci to v Klecanech čekali nějaké vzrůšo.

Zajištění veřejného pořádku na kulturních akcích spadá pořadatelům, až když nezvládají nějaké narušení zavolat MP. Jestliže však zastupitelstvo vyhodnotí, že se předpokládá, že bude intenzivně narušován veřejný pořádek na akci, je potřebná přítomnost strážníků. Avšak, může se stát, jako v jedné obci, že strážníci zajišťovali veřejný pořádek při výročí obce svojí přítomností a v obci jim někdo podpálil kontejnery na odpad, tedy narušení se stalo úplně jinde.
Zviditelnění MP není v účasti na akcích a jak ji známe, čluny, motocykly, auta, jízda na koních, vystavování fotografií z akce, ale odhalené přestupky a zabránění protiprávního jednání, zviditelní se svojí prací, nikoli ukazováním techniky a vybavení. (mohu mít dokonalé obráběcí stroje, když však nevyrábím výrobky, jsou zbytečné i když je všude ukazuji.)

" Včera jsem byl na státní policii dle statistiky tzv. v Klecanech chcípl pes, nic se neděje už několik let"

Teprve nedávno byla schválená vyhláška zřizující MP a na zastupitelstvu bylo zdůvodněno proč. Ničení městského mobiliáře, sprejování, znečišťování veřejného prostranství, rušení nočního klidu, vraky aut ,skládky a.t.d. Je pravděpodobní, že tyto skutky na PČR nikdo nehlásí.
V denních hodinách, to dělá dojem že chcípl pes, ale v nočních hodinách o víkendech, určitě, s opilci strážníci zažijí vzrůšo. Denní služby řešení dopravy, volně pobíhající psi, vraky, hlášení závad na technické služby a ono se ještě něco najde.

Naposledy oživil Anonymous v pon 24. črc 17, 12:31
Názor

Zpět na problematická komunikace MěÚ