Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

BETON, NEBO PŘÍRODA?

BETON, NEBO PŘÍRODA?

Příspěvekod Pod Dubem » pát 20. čer 14, 12:10

Beton nebo příroda

Přál bych si, aby se na podzim v místních komunálních volbách objevilo téma „Klecany krásnější“, namísto „více peněz z EU fondů na beton a asfalt.“ Ale proč čekat až do voleb, které se konají jednou za čtyři roky, když toto téma je na pořadu dne téměř neustále?

Článek k plánované další změně ÚP naleznete na klecany.cz - Beton nebo příroda http://www.klecany.cz/obsah/beton-nebo-priroda-954.html
Pod Dubem

Re: BETON, NEBO PŘÍRODA?

Příspěvekod Krahujec » pon 23. čer 14, 11:56

Ano, chce to změnit politiku, nejen v této oblasti, aby se změnila politika le třeba změnit politiky.
Krahujec

Příspěvekod Návštěvník » pát 27. čer 14, 11:24

VYHODNOCENÍ KOORDINACE VYUŽÍVÁNÍ ÚZEMÍ Z HLEDISKA ŠIRŠÍCH VZTAHŮ
V ÚZEMÍ, SOULADU S POLITIKOU ÚZEMNÍHO ROZVOJE A S ÚZEMNĚ PLÁNOVACÍ
DOKUMENTACÍ VYDANOU KRAJEM, SOULADU S CÍLI A ÚKOLY ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ A
SOULADU NÁVRHU ZMĚNY S POŽADAVKY STAVEBNÍHO ZÁKONA A JEHO PROVÁDĚCÍCH
PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ

Je zajímavé s čím vším je plán v souladu, jen není v souladu s požadavky občanů, kterých se přímo dotýká a kteří zde žijí.
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » pát 27. čer 14, 11:37

Neví někdo, jak je to s tou samosprávou obcí a proč je v obci kolem 270 nespokojených lidí , a jaký vliv na to mají orgány, které zajišťují chod obce - zastupitelstvo obce, rada obce, výbory zastupitelstva, komise rady, starosta, obecní úřad.
Proč se prosazuje co lidé odmítají?
Návštěvník

Příspěvekod tomáš » pát 11. črc 14, 12:51

PROČ SE PROSAZUJE CO LIDÉ ODMÍTAJÍ :?: Protože zřejmě už někdo dostal namazáno :!: :x
tomáš

Příspěvekod tomáš » pon 11. srp 14, 17:31

kterej idiot mi posouvá mojí zprávu .to máš strach napsat svůj názor srabe. :evil: :!: webmástře starej se trochu .
tomáš

Příspěvekod Jezevec » úte 14. říj 14, 06:44

Těžba dřeva v lese - Vinice.
Když má obec a občané takové požadavky, nestálo by za úvahu dotyčný les odkoupit, aby si tam hospodařilo město ,tedy občané podle vlastních představ? Od bezpečnosti ,ekonomiku s ohledem na životní prostředí a rekreační zónu, obalovnu a cementárnu. Je zajímavý postoj těch, kteří si povolili v Klecanech vykácet stovky stromů, vrby na náměstí, lípy na náměstí, lípy u kostela a.t.d. a nyní se bijí za zachování lesa na Vinici. Že by tyto stromy měly větší sadovnickou hodnotu?
Jezevec

Příspěvekod Pacovská R. » sob 21. úno 15, 03:20

Dobrý den, nenašla jsem bohužel na tomto fóru téma "Klecanský háj" a tak svou žádost vkládám sem. Ostatně ve mě Vinice, Hradiště i Klecanský háj evokují mé dětství naprosto stejně.
Na oficiálních stránkách města je odpověď AOPK ČR na dopis odeslaný městem dne 11.9.2014 ohledně vyjádření ke stavu Klecanského háje. Bez ohledu na tento odkaz by mne zajímalo, proč nejsme informováni o dalším jednání v této věci, jak slibuje zástupce sdružení Pod dubem pan Šebek na svých stránkách. Schůzka se zástupci Lesů ČR proběhla již v polovině ledna a pan Šebek se jí zúčastnil. Proto bych ráda požádala o informace z tohoto jednání. Děkuji.
Pacovská R.

Příspěvekod D. Šebek » stř 25. úno 15, 17:56

Pacovská R. píše:Dobrý den, nenašla jsem bohužel na tomto fóru téma "Klecanský háj" a tak svou žádost vkládám sem. Ostatně ve mě Vinice, Hradiště i Klecanský háj evokují mé dětství naprosto stejně.
Na oficiálních stránkách města je odpověď AOPK ČR na dopis odeslaný městem dne 11.9.2014 ohledně vyjádření ke stavu Klecanského háje. Bez ohledu na tento odkaz by mne zajímalo, proč nejsme informováni o dalším jednání v této věci, jak slibuje zástupce sdružení Pod dubem pan Šebek na svých stránkách. Schůzka se zástupci Lesů ČR proběhla již v polovině ledna a pan Šebek se jí zúčastnil. Proto bych ráda požádala o informace z tohoto jednání. Děkuji.

Dobrý den paní Pacovská

naše sdružení dále aktivně vystupuje proti zásahu v háji. Informace jsme posílali plošně, ale protože někteří občané nebyli potěšeni, informujeme průběžně mailem pouze občany, kteří se připojili k našemu sdružení.

Jen krátce

- proběhla schůzka s revírníkem, která nepřinesla nic nového, snad jen se nám na místě podařilo upravit plánovanou seč... pruh nad paloučkem byl z návrhu vypuštěn, protože zde probíhá přirozená obnova lesa, ale byl posunut o kus dále - tedy stále se jedná o cca 1ha kácení.

- proběhla schůzka zástupců sdružení na MŽP, kde jsme náměstka MŽP seznámili s problémem, naší snahou a dostalo se nám příslibu pomoci - nutno podotknout, že problematika nespadá pod MŽP, ale zvýšená ochrana háje ano...

- v nejbližších dnes máme jednání na LČR u zástupce představenstva - tedy nejdeme za kováříčkem, ale rovnou ke kováři.

- pilujeme zaměření a práci sdružení, brzy by mělo proběhnout další setkání a seznámení s provedenými kroky

- připravujeme podklady pro obnovu ochrany háje jako celku, jedná se s odpovědnými institucemi, na jaro je plánováno místní šetření

- hledáme vhodné kontakty na kraji a věřím, že je najdeme a ještě v průběhu března proběhnou další schůzky

- je plánováno samostatné zasedání ZMě k problematice háje a Vinice - to by mělo proběhnout také v březnu - bude veřejné a kdokoli může přijít se seznámit s aktuálním stavem. Předpokládám, že na místě budu společně s panem Bradkou i hovořit o všech akcích, které máme okolo háje za sebou...

Omlouvám se, že píšu tajemně, ale nechci z pochopitelných důvodů zcela odkrývat karty, protože - jak se dříve psávalo - nepřítel naslouchá…

Pokud máte zájem dostávat informace mailem, prosím napište svůj e-mail pod otevřený dopis zastupitelům na tomto webu, nebo pošlete prosím adresu na webmaster@klecany.cz, případně sledujte tyto stránky, kde bude pozvánka na samostatné zasedání ZMě k háji... mohu Vám i zaslat informace, resp. zápis ze schůzky s revírníkem, který jsem zasílal členům sdružení Pod Dubem

Hezký den
D. Šebek

Další

Zpět na Plánovaná zástavba Vinice