Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Prodám - koupím

Re: Prodám - koupím

Příspěvekod Salome » čtv 27. úno 14, 08:51

A proč se v této záležitosti angažoval spolek Pravý Hradec a jmenovitě Tomášová?
Ve volebním programu SNK-SN je oživení areálu Dolních kasáren a plnění projektů Strategického plánu rozvoje města. Jsou tam také body:

11. Podpora rodiny a prorodinných aktivit (klub pro rodiče a děti, zapojování seniorù).

12. Rozvoj volnočasových aktivit dospívající mládeže - ochrana před alkoholem, drogami, hracími automaty.

Tyto body plní zastupitelé SNK-SN podporou spolku Pravý Hradec, který má tento program ve svých stanovách. A podíváte-li se na nabídku Pravého Hradce, zjistíte, že každodenní program pro rodiny s malými dětmi je velmi bohatý.

No to jsem tedy zklamaná, brala jse PH jako skutečně nazávislé občanské združení a nyní se dovídám, že jde o jakousi vzájemnou politickou podporu PH a SNK jejich programu.Nyní víme odkud se berou hlasy pánům Němečkům a spol.Co bude dělat PH s projektem, jestli se změní vládnoucí politická strana SNK za jinou a ona bude mít menšinu a projekt uzná za nererealizovatelný a megalomanský? Nebylo by vhodné do voleb jít společně PH + SNK, aby voliči věděli o co vlastně jde?
Dále se nabízí odpověď proč FC nedostalo ani korunu na činnost, ač se zabývá stejnou problematikou jako PH. Zřejmě proto, že neprokázalo dostatečnou loajalitu SNK jejich zastupitelům, politickou podporu a naopak kritizuje určité jejich postupy.Asi nejde o kulturu, ale zpolitizovanou kulturu.
Vážně jsem zklamaná.
Salome

Příspěvekod Adnalka » čtv 27. úno 14, 11:30

Salome, myslím, že teď jste zcela vedle..
Mj. PH spolupracuje s ForCulture. Plní funkci, kterou má v programu SNK (mimo jiné, např. paní Tomášová pokud se nepletu byla za SNK zvolena), ale že by aktuálně panovaly s městem nadstandardní vztahy, to mi tedy nepřijde, s místostarostou ba přímo naopak ;)
Adnalka

Příspěvekod Václavíková » čtv 27. úno 14, 12:02

Salome, já se obávám, že Vám nerozumím. Vy se domníváte, že spolupráce s městem na plnění veřejně prospěšných cílů je vzájemná nekalá politická podpora? Copak jediná možná a správná forma života v Klecanech je za všech okolností nesmiřitelně s městem bojovat, ať jde o jakoukoli problematiku? Připadá Vám nesprávné, když město spolupracuje s občany a občanskými organizacemi na plnění těch bodů programu, na kterých se shodnou a které jsou pro lidi? Pak by Vám ale připadaly nesprávné základní principy občanské společnosti a soužití vůbec, což se mi nechce věřit.
Děkuji Adnalce, že sem napsala o naší spolupráci s For Culture. Nemám chuť se o této věci dále rozepisovat – udělala jsem to už na jiném vláknu.
Alena Václavíková, Pravý Hradec
Václavíková

Příspěvekod Salome » čtv 27. úno 14, 12:25

Problém je ten, že když dělají dva stejnou práci, spolupracují mezi sebou na poli kulturním, jeden dostane dotaci od města a druhý nedostane nic.Hledám tedy proč? Kde je rozdíl, oba chtějí stejnou věc, oba spolupracují a město,někomu dá a někomu nedá? PH spolupracuje s městem město spolupracuje s PH Už mě napadla jen zmíněná souvislost.Proč tedy nedostal FC nic? Dejte mi odpověď a změnim názor.FC zajité chce spolupracovat s městem, tedy SNK a a město dalo najevo, že od FC žádnou činnost neúpotřebuje.Dalo nulu.PROČ?Tomu zas nerozumím já.
Salome

Příspěvekod Adnalka » čtv 27. úno 14, 12:30

A všimla jste si výrazných "sporů" pana Melichara s panem Němečkem? K tomu už mě pak napadá jen sousloví - Pomsta bude sladká..
Adnalka

Příspěvekod Václavíková » čtv 27. úno 14, 12:32

Salome: Koho se ptáte, mě? Pravého Hradce? Měla byste se zeptat přímo města. Až se to dozvíte, mohla byste sem tu informaci dát. Odpověď by mě taky zajímala, některé akce, které v žádosti FC byly, měly být realizovány ve spolupráci s námi.
Alena Václavíková, Pravý Hradec
Václavíková

Příspěvekod Salome » čtv 27. úno 14, 13:26

Adnalka píše:A všimla jste si výrazných "sporů" pana Melichara s panem Němečkem? K tomu už mě pak napadá jen sousloví - Pomsta bude sladká..

Tak, že by jednaly úřední osoby, představotelé SNK, nedokázaly by se povznést nad emoce a mstily by se takto valstně všem potencionálním zájemcům FC, tedy vlastním občanům města? Je neuvěřitelné jestli pan Němeček takto ovlivnil zastupitele a oni na základě toho dali nulu FK.To je dobré si zapamatovat.
Salome

Příspěvekod zodac » úte 18. bře 14, 11:57

Spolkový dům a využití kasáren

Urbanistická studie areálu Dolní kasárna - konečná verze k připomínkování ---150 000 000 s dph jen za rekonstrukci baráků. Paní Tomášová ,Václaviková a celej Hradec žije někde v scifi že. Já jsem určitě proti a má se rozhodně udělat referendum v Klecanech kde rozhodnou všichni a né jenom naše slavná rada. Jinak se zadlužíme na mnoho a mnoho let a to já tedy nechci :!:
zodac

Příspěvekod Jarda Melichar » úte 18. bře 14, 16:03

zodac píše:Spolkový dům a využití kasáren

Urbanistická studie areálu Dolní kasárna - konečná verze k připomínkování ---150 000 000 s dph jen za rekonstrukci baráků. Paní Tomášová ,Václaviková a celej Hradec žije někde v scifi že. Já jsem určitě proti a má se rozhodně udělat referendum v Klecanech kde rozhodnou všichni a né jenom naše slavná rada. Jinak se zadlužíme na mnoho a mnoho let a to já tedy nechci :!:

Dobrý den.
Mám jen jeden dotaz.Četla jste vůbec tuto studii???
Já bych se totiž vsadil, že nikoliv, protože kdyby tomu tak bylo, tak by jste se ve studii dočetla, jaké existují možné způsoby financování projektu.
https://issuu.com/evanek/docs/a-textova-cast?e=0
Strana 29 A5 MOŽNÉ ZPŮSOBY FINANCOVÁNÍ.
Pěkný den!
Jarda Melichar

Příspěvekod zodac » úte 18. bře 14, 23:09

Dobrý večer-Právě že jsem to četl- možné financování-.Prostě cena je obrovská a má se o tom rozhodovat v referendum a navíc pouze OBČANÉ kteří mají v KLECANECH TRVALÉ BYDLENÍ. TRVALÉ BYDLENÍ PANE MELICHAR.
zodac

Předchozí

Zpět na Kasárna Klecany