Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního zdra

Re: Vláda schválila záměr vyhlásit tendr na ústav duševního

Příspěvekod Béla » stř 7. kvě 14, 06:15

Pročítala jsem zápis ze zasedání zastupitelstva, kde je často používaná zkratka MAS, neví někdo co to znamená?
Béla

Příspěvekod Návštěvník » pon 19. kvě 14, 12:55

To znamená to, že naše aktivní spolky se nebudou rozvíjet podle svých potřeb, ale organizovaně podle zpracované strategie.
Tak to chápu já. Jestli je to jinak, nechť někdo upřesní. Zastupitelstvo schválilo vstup území do MAS avšak spolků, kterých se to týká, ty se Ňijak nevyjádřily.
Návštěvník

Příspěvekod Antonín Kučera » pon 19. kvě 14, 19:06

Béla píše:Pročítala jsem zápis ze zasedání zastupitelstva, kde je často používaná zkratka MAS, neví někdo co to znamená?

http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C3%ADstn ... AD_skupina
Antonín Kučera

Příspěvekod Návštěvník » pon 16. čer 14, 03:56

Místní akční skupina (MAS) je právnická osoba, založená na principech místního partnerství za účelem podpory a rozvoje venkovského regionu. Jde o společenství občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy (obcí, svazků obcí a institucí veřejné moci), které spolupracují na rozvoji venkova, zemědělství a při získávání finanční podpory z Evropské unie a z národních programů pro svůj region. Místní akční skupina (MAS) se podílí na realizaci programu obnovy a všestranného rozvoje venkova s cílem zlepšit kvalitu života na venkově prostřednictvím setrvalého a integrovaného místního rozvoje.

Venkov je prostor mimo městské osídlení, který je charakterizován nižší hustotou zalidnění a tradičním zaměřením na zemědělství.
Mikroregion (též svazek obcí, sdružení obcí) je sdružení několika obcí za účelem dosažení společného cíle. Typickým rysem takového svazku je vznik z vlastní iniciativy, nikoliv příkazem nadřízeného orgánu nebo ze zákona.

Zdá se, že Klecany nejsou město ale prostor mimo městské osídlení, který je charakterizován nižší hustotou zalidnění a tradičním zaměřením na zemědělství.
A proto musí být ve sdružení několika obcí za účelem dosažení společného cíle - rozvoj venkova, zemědělství a při získávání finanční podpory z Evropské unie
Jsme tedy město nebo venkov?
Návštěvník

Příspěvekod Ledvis » ned 29. čer 14, 13:13

Uzavírka ulice č. III/0083 (Topolová)

Z důvodu stavby dešťové a splaškové kanalizace pro NÚDZ-Mezinárodní centrum klinického výzkumu v neuropsychiatrii bude v termínu od 30.6. do 20.8.2014 uzavřena ulice Topolová. Objízdná trasa bude vedena ul. Čs. Armády a V Honech.

...tak to je super, na dva měsíce zavřít hlavní příjezdovou cestu od dálnice. :( :evil:
Ledvis

Příspěvekod Klecaňák » ned 20. črc 14, 08:20

A to mají být dešťové vody zasakovány na vlastním pozemku...
Klecaňák

Příspěvekod Deprese » pát 12. zář 14, 12:10

Nebylo by možné konečně dodělat připojovací pruh do blázince, aby se okolo dalo normálně jezdit. Proč je stavba zásobována těžkými návěsy z ulice Topolová? Proč nejezdí okolo? Proč nám do obce mohou vjíždět těžká nákladní vozidla? To město - všem vydalo vyjímku? Stav je pochopitelný, mohou, nechceme přece žádnou perzekuci. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :idea:
Deprese

Příspěvekod Bzum Bzum » pát 19. zář 14, 11:59

Mohl by někdo objasnit pojem začlenění do městského společenského a veřejného prostoru, kam má být NÚDZ začleněn po volbách? Počítá se s tím že NÚDZ nebude veřejně přístupný a lidé tam budou izolováni od ostatních Klecaňáků a proto se bude muset začlenit? ?Nebo tam budeme hrát dívadlo?
Děkuji za objasnění tohoto bodu volebního programu SNK "Postaráme se".
Bzum Bzum

Příspěvekod František Rýmař » čtv 25. zář 14, 16:19

Někdo mi říkal že deštová kanalizace je pro odvádění vod z komunikace,NUDZ má zasakovačku. Ty auta na Topolové mě s..ou taky, ale viděl jsem že jezdí na stavbu těch bytovek, navíc jak vyjíždí tak zanechávají bordel.
František Rýmař

Příspěvekod Bzum Bzum » úte 14. říj 14, 06:58

František Rýmař píše:Někdo mi říkal že deštová kanalizace je pro odvádění vod z komunikace,NUDZ má zasakovačku. Ty auta na Topolové mě s..ou taky, ale viděl jsem že jezdí na stavbu těch bytovek, navíc jak vyjíždí tak zanechávají bordel.

Kdyby náhodou měl někdo zájem o udržování pořádku v obci, dávno by tam poslal(postaral by se) strážníka OP a ten by řešil znečišťování komunikace a možná vjíždění nákladních automobilů do obce.
Bzum Bzum

PředchozíDalší

Zpět na Národní ústav duševního zdraví Klecany - NUDZ