Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Parkování

Pro vstup do diskuze NENÍ TŘEBA REGISTRACE!

Parkování

Příspěvekod BOUDA » pon 8. led 18, 07:52

V ulici Povltavská platí zákaz vomného pobíhání psů. Město osadilo tabulkami " zákaz volného pobíhání psů" i travnaté plochy podél silnice, patřící povodí.Zřejmě chce ochránit travnatou plochu proti ničení psy. Avšak, na druhou stranu, směrem k lomu, už městu nevadí, že na parcelách města na zeleni stojí terénní zaparkované auto i s přívěsným vozíkem, ani městu nevadí, že na vybudované ploše pro veřejné parkování,(parcela města) někdo postavil plechovou boudu, náhodně půdorysu plochy parkoviště, která hyzdí celkový vzhled daného okolí ,tedy obce.
Proto bych se chtěl se chtěl zeptat, zda někdo na městě řeší problémy neoprávněných záborů veřejného prostranství, nebo zda město pronajalo pozemek pod touto boudou a zda někdo řeší parkování na zeleni např. též v ulici U Lékárny.
Nebo, zda je s občany jen tak prohovořeno a věc se nechá být? Proč mám mít moje auto zaparkované na dvorku, když může stat na pozemku města a ještě tam mohu postavit plechovou boudu. Ale běda!!!!!!, kdyby si tam někdo chtěl oficiálně pronajmout v sezóně místo (oprávněný zábor veřejného prostranství) pro stánek se zmrzlinou.To se nepovolí a na druhé straně, se věci tolerují. Jak je toto možné, proč tak různý přístup? V jiných městech Městské policie( a to je správné) pokutují za parkování na zeleni. Že by měli u nás jiné zákony? Proč se toto neřeší v Klecanech?
BOUDA

Re: Parkování

Příspěvekod Návštěvník » úte 9. led 18, 10:06

BOUDA píše:V ulici Povltavská platí zákaz vomného pobíhání psů. Město osadilo tabulkami " zákaz volného pobíhání psů" i travnaté plochy podél silnice, patřící povodí.Zřejmě chce ochránit travnatou plochu proti ničení psy. Avšak, na druhou stranu, směrem k lomu, už městu nevadí, že na parcelách města na zeleni stojí terénní zaparkované auto i s přívěsným vozíkem, ani městu nevadí, že na vybudované ploše pro veřejné parkování,(parcela města) někdo postavil plechovou boudu, náhodně půdorysu plochy parkoviště, která hyzdí celkový vzhled daného okolí ,tedy obce.
Proto bych se chtěl se chtěl zeptat, zda někdo na městě řeší problémy neoprávněných záborů veřejného prostranství, nebo zda město pronajalo pozemek pod touto boudou a zda někdo řeší parkování na zeleni např. též v ulici U Lékárny.
Nebo, zda je s občany jen tak prohovořeno a věc se nechá být? Proč mám mít moje auto zaparkované na dvorku, když může stat na pozemku města a ještě tam mohu postavit plechovou boudu. Ale běda!!!!!!, kdyby si tam někdo chtěl oficiálně pronajmout v sezóně místo (oprávněný zábor veřejného prostranství) pro stánek se zmrzlinou.To se nepovolí a na druhé straně, se věci tolerují. Jak je toto možné, proč tak různý přístup? V jiných městech Městské policie( a to je správné) pokutují za parkování na zeleni. Že by měli u nás jiné zákony? Proč se toto neřeší v Klecanech?

Zdarec
Mohu potvrdit, že tento konkrétní případ MP neřeší. V pátek kolem 14,40 jsem se vracel z lomu, naproti jelo auto MP, na plácku se jenom otočilo a jelo zpět. Žádná pozvánka nic. Ta bouda je fakt hnusná.
Návštěvník

Příspěvekod SLIBY,SLIBY,ALIBY » čtv 18. led 18, 09:37

Zápis č.8/2017 ze zasedání zastupitelstva.Ze dne 7.12.2017
"Pí P se dotázala jak dopadla situaceohledně plechové boudy Klecánkách. Místostarosta odpověděl, že bylo zahájeno řízení o odstranění stavby.Pí P upozornila, že na trávníku dlouhodobě parkuje auto, k tomu místostarosta přislíbil vyslat strážníky MP."
Strážníci byli zřejmě vysláni kolem 7.12 a 9.1 tam vozidlo ještě stálo. Kde je probmém? RZ má vozidlo za sklem. Problém s lustrací majitele vozidla? Nepřišel na Výzvu k podání vysvětlení? Je problém předvést majitele vozidla? Je jasné , že jde o přestupek neoprávněného záboru veřejného prostranství. Proč řešení obyčejného přestupku trvá tak dlouho?
Zásada rychlosti a rozhodnosti
Rázné a nekompromisní jednání resp. vystupování strážníka je jistě žádoucí a působí na nejen ty osoby, vůči kterým směřuje samotný úkon nebo zákrok strážníka, ale i na ostatní přítomné osoby, přináší potřebný respekt a autoritu strážníka jako představitele veřejné moci, což může mít do budoucna kýžený preventivní účinek. Z jiného úhlu pohledu je také jistě žádoucí, když je co nejrychleji zjednána náprava protiprávního stavu, zabráněno osobám v protiprávním jednání, předejito páchání dalčí protiprávní činnosti.
Zdá se, že způsob řešení přestupků v KLecanech, spíš nabádá ostatní občany k tomu, že mohou parkovat kde chtějí a stavět garáže kde chtějí. Zase jen planá slova o zjednání nápravy..Jak dlouho tam bude ta bouda a auo stát?
Když jsem v Praze zaparkoval jedním kolem na zeleni, než jsem se nadál, bylo auto odtaženo a našel jsem ho v Hostivaři na parkovišti a platil odtah i pokutu. Proč trvá řešení tohoto přestupku tak dlouho?
SLIBY,SLIBY,ALIBY

Příspěvekod Ludvik » ned 4. bře 18, 21:25

SLIBY,SLIBY,ALIBY píše:Zápis č.8/2017 ze zasedání zastupitelstva.Ze dne 7.12.2017
"Pí P se dotázala jak dopadla situaceohledně plechové boudy Klecánkách. Místostarosta odpověděl, že bylo zahájeno řízení o odstranění stavby.Pí P upozornila, že na trávníku dlouhodobě parkuje auto, k tomu místostarosta přislíbil vyslat strážníky MP."
Strážníci byli zřejmě vysláni kolem 7.12 a 9.1 tam vozidlo ještě stálo. Kde je probmém? RZ má vozidlo za sklem. Problém s lustrací majitele vozidla? Nepřišel na Výzvu k podání vysvětlení? Je problém předvést majitele vozidla? Je jasné , že jde o přestupek neoprávněného záboru veřejného prostranství. Proč řešení obyčejného přestupku trvá tak dlouho?
Zásada rychlosti a rozhodnosti
Rázné a nekompromisní jednání resp. vystupování strážníka je jistě žádoucí a působí na nejen ty osoby, vůči kterým směřuje samotný úkon nebo zákrok strážníka, ale i na ostatní přítomné osoby, přináší potřebný respekt a autoritu strážníka jako představitele veřejné moci, což může mít do budoucna kýžený preventivní účinek. Z jiného úhlu pohledu je také jistě žádoucí, když je co nejrychleji zjednána náprava protiprávního stavu, zabráněno osobám v protiprávním jednání, předejito páchání dalčí protiprávní činnosti.
Zdá se, že způsob řešení přestupků v KLecanech, spíš nabádá ostatní občany k tomu, že mohou parkovat kde chtějí a stavět garáže kde chtějí. Zase jen planá slova o zjednání nápravy..Jak dlouho tam bude ta bouda a auo stát?
Když jsem v Praze zaparkoval jedním kolem na zeleni, než jsem se nadál, bylo auto odtaženo a našel jsem ho v Hostivaři na parkovišti a platil odtah i pokutu. Proč trvá řešení tohoto přestupku tak dlouho?

MÁŠ DVĚ MOŽNOSTI BUĎ JE ROZDÍL V PŘÍSTUPU PRAŽSKÝCH ATRÁŽNÍKŮ A KLECANSKÝCH STRÁŽNÍKŮ, NEBO POZDÍL V PŘÍSTUPU VEDENÍ MĚSTA A VEDENÍ MĚSTSKÉ ČÁSTI V PRAZE. PŘESTO, ŽE MAJÍ STEJNÉ ZÁKONY.
Ludvik

Humbuk

Příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 18, 09:36

Tak jsem se procházel v okolí jezu v Klecánkách a zaujala mě cedule "zákaz volného pobíhání psů". Dylo to hned za oploceným objektem jezu směrem ku Praze. Podíval jsem se do katastru nemovitostí a zjistil, že pozemek na němž regujuje město pohyb psů, patří povodí. Dnes jsem četl zápis z rady v němž město povoluje přístup na pozemky v okolí jezu v Klecánkách. spolku Humbuk, nutno podotknout, že pozemek města začíná zhruba za dětským hřištěm směrem ku Praze. Nemělo by o svém pozemku rozhodovat Povodí Vltavy, když je jeho majitelem a nikoli Město?
Návštěvník

Zpět na Psí fórum pro Klecany