Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Ukoly noveho zastupitelstva

Vaše názory na aktuální téma, postřehy z minulého volebního období atd...

Re: Ukoly noveho zastupitelstva

Příspěvekod Advocatus Dei » pon 1. lis 10, 13:13

Odpověď pro Solome:
Vaše otázky myslím patří spíše novým zastupitelům než mně. Zajímá-li Vás nicméně má spekulace na téma, zda se něco změní, spekuluji, že existují důvody se domnívat, že by se potřebám občanů mohla věnovat potřebná pozornost. Samozřejmě individuální potřeby a představy o jejich uspokojení se liší. Ale je hezké si na začátku volebního období popřát, ať to vyjde. Upřímně jsem spíše zastáncem formálnějšího postupu, chci-li něčeho dosáhnout. Proto ani neočekávám, že by si rada či zastupitelstvo (v jakémkoli složení) chodili pro úkoly jen na toto diskuzní fórum. Jeho význam ovšem nepodceňuji, ostatně tím bych negoval, proč jsem sem přispěl. Jsem i dalek výkřiků na jednání zastupitelstva, že to někdo dělá špatně. Raději napíšu dopis zastupitelům/radě/starostovi, přednesu jim osobně svůj záměr na jednání apod. A také mám v úmyslu (na ustavující schůzi zastupitelstva nebo později) něco nabídnout novým zastupitelům z toho, co mě živí přes 10 let. Pro bono. Budou-li mít zájem. Uzavírám s výrokem JFK "Neptej se, co může pro Tebe udělat Tvá země, ale co Ty můžeš udělat pro svou zemi." (http://www.americanrhetoric.com/speeche ... ugural.htm)
Advocatus Dei

Příspěvekod Salome » pon 1. lis 10, 14:19

Advocatus Dei píše:Odpověď pro Solome:
Vaše otázky myslím patří spíše novým zastupitelům než mně. Zajímá-li Vás nicméně má spekulace na téma, zda se něco změní, spekuluji, že existují důvody se domnívat, že by se potřebám občanů mohla věnovat potřebná pozornost. Samozřejmě individuální potřeby a představy o jejich uspokojení se liší. Ale je hezké si na začátku volebního období popřát, ať to vyjde. Upřímně jsem spíše zastáncem formálnějšího postupu, chci-li něčeho dosáhnout. Proto ani neočekávám, že by si rada či zastupitelstvo (v jakémkoli složení) chodili pro úkoly jen na toto diskuzní fórum. Jeho význam ovšem nepodceňuji, ostatně tím bych negoval, proč jsem sem přispěl. Jsem i dalek výkřiků na jednání zastupitelstva, že to někdo dělá špatně. Raději napíšu dopis zastupitelům/radě/starostovi, přednesu jim osobně svůj záměr na jednání apod. A také mám v úmyslu (na ustavující schůzi zastupitelstva nebo později) něco nabídnout novým zastupitelům z toho, co mě živí přes 10 let. Pro bono. Budou-li mít zájem. Uzavírám s výrokem JFK "Neptej se, co může pro Tebe udělat Tvá země, ale co Ty můžeš udělat pro svou zemi." (http://www.americanrhetoric.com/speeche ... ugural.htm)

Ani já neočekávám,že by rada, nebo snad zastupitelstvo si mělo chodit pro úkoly na diskusní fórum.Připomínky k práci nebyly je n z fóra,vemte si připomínky k účetníctví,zvednutí daní z nemovitosti,účetnictví řešili bezmála celé období bez sebereflexe či určení, kdo vlastně nese za chyby zodpovědnost,
daně zvedli ,díky neinformovanosti na šestinásobek.Obě problematiky byly připomínkovány přímo i jinými zastupiteli.

Člověk si až pokládá otázku,zda mají dostatečné množství kompetencí k výkonu pozice,když v jiných obcíh vše pochopili a dňový koeficient snížili.Nechybí skutečně odbornost?
Nejde asi o věnování potřebné pozornosti občanům,jakési práce navíc,ale o profesionální zvládnutí pozice.
Je hezkém, že máte v úmyslu nabídnout své know-how novému zastupitelstvu,ale není ono za disponibilitu informací a poznatků pro výkon této funkce dost dobře placeno?
Dovolila bych si poopravit "Neptej se, co může pro Tebe udělat Tvá země, ale co Ty můžeš udělat pro svou zemi."
Neptej se co může udělat pro Tebe Tvé zastupitelstvo,ale co můžeš udělat Ty pro své zastupitelstvo.
Není to divné?Zde nejde o odměnu za vykonanou práci?To za ně má vykonat práci někdo jiný aby se v obci dobře žilo?
Salome

Příspěvekod Advocatus Dei » pon 1. lis 10, 17:29

Voláte-li po odbornících v řadách zastupitelstva (z nějž je konstituována rada, starosta, místostarosta), jednoduše platí - zvolte takové. Nekandidují-li takoví (dle Vašeho přesvědčení), motivujte je, ať kandidují. Nepodaří-li se Vám to, přesvěčte zvolené zastupitele, ať odbornost zajistí externě (např. prostřednictvím komisí zastupitelstva či rady). Nepodaří-li se Vám ani to, zkuste něco nabídnout Vy pro bono :-)
Advocatus Dei

Příspěvekod Tomáš Bažant » pon 1. lis 10, 22:51

Dobrý večer, tak je vidět, že můžeme směle diskutovat s odkazem na myšlenky z jiných dob a kontinentů a je určitě pravda že citované výroky JFK jsou velmi silné, hojně používané a jenom podtrhující jeho charisma, nasazení, elán a přesvědčivost v nelehké době...

Myslím, že bude-li z naší radnice JEDNOTNĚ vyzařovat alespoň část z toho, co z JFK, můžeme se následováním jeho ideí vážně měřit. Jinak je toto heslo poněkud vyprázdněné a můžeme ho přirovnat k pouhému alibismu - "co já mám dělat tady na radnici - vy se snažte.."

V našich reáliích českého človíčka si raději připomeňme "naše klasiky". Nejsem vyloženě Havlista , ale docela mě vzal jeho těsně porevoluční proslov "...přestaňme si konečně lhát, neše země nevzkvétá..." Přirozeně si na něj pan prezident stále pamatuje a při loňském 20.letém výročí samrevo si nemohl odpustit :
"Před dvaceti lety jsem řekl, že naše země nevzkvétá. To bych dnes už říct nemohl. Naše země vzkvétá. Ale občas dost divně"

přeložit Havla do klecanštiny nechť se pokusí každý sám... :idea:
Tomáš Bažant

Příspěvekod Salome » úte 2. lis 10, 10:11

Advocatus Dei píše:Voláte-li po odbornících v řadách zastupitelstva (z nějž je konstituována rada, starosta, místostarosta), jednoduše platí - zvolte takové. Nekandidují-li takoví (dle Vašeho přesvědčení), motivujte je, ať kandidují. Nepodaří-li se Vám to, přesvěčte zvolené zastupitele, ať odbornost zajistí externě (např. prostřednictvím komisí zastupitelstva či rady). Nepodaří-li se Vám ani to, zkuste něco nabídnout Vy pro bono :-)

Volat po odbornících v ředách zastupitelstva mi připadá naprosto přirozené,po všech zaměstnancích státní správy je důsledně požadováno vzdělání dle tabulek,první, když jde žádat učitel o práci následuje otázka zda má vysokoškolské vzdělání,chcete li dělat vyšetřovatele o PČR,musíte mít též VŠ,máte li být záchranář nebo obyčejný hasič ve státní správě,musíte mít minimálně maturitu,na zastupitele se může dostat třeba vyučený lakýrník.Uvedené pozice,ktré jste napsal jsou na úrovni řízení podniku - inženýrské.Aby podnik prosperoval potřebuje manažery vzdělané,aby mohli pružně správně rozhodovat a firmu na úrovni reprezentovat.
Ano, volila jsem takové.Nebylo třeba přesvědčovat ,neboť jiné strany nabízely takové kandidáty.Pohnutku volit takové kandidáty však měla menšina občanů a hlasy odevzdali jiným.
" přesvěčte zvolené zastupitele, ať odbornost zajistí externě " - samotní zastupitelé v minulém období řešili problém v účetnictví externí firmou a bezúspěšně.(opět chyba ve volbě?)Bohužel další náklady.
"Nepodaří-li se Vám ani to, zkuste něco nabídnout Vy pro bono"
Já nemám dostatečné vzdělání a proto se do takových pozic nehrnu a je to pro obec lepší.
Salome

Příspěvekod Salome » úte 2. lis 10, 12:17

Tomáš Bažant píše:Dobrý večer, tak je vidět, že můžeme směle diskutovat s odkazem na myšlenky z jiných dob a kontinentů a je určitě pravda že citované výroky JFK jsou velmi silné, hojně používané a jenom podtrhující jeho charisma, nasazení, elán a přesvědčivost v nelehké době...

Myslím, že bude-li z naší radnice JEDNOTNĚ vyzařovat alespoň část z toho, co z JFK, můžeme se následováním jeho ideí vážně měřit. Jinak je toto heslo poněkud vyprázdněné a můžeme ho přirovnat k pouhému alibismu - "co já mám dělat tady na radnici - vy se snažte.."

V našich reáliích českého človíčka si raději připomeňme "naše klasiky". Nejsem vyloženě Havlista , ale docela mě vzal jeho těsně porevoluční proslov "...přestaňme si konečně lhát, neše země nevzkvétá..." Přirozeně si na něj pan prezident stále pamatuje a při loňském 20.letém výročí samrevo si nemohl odpustit :
"Před dvaceti lety jsem řekl, že naše země nevzkvétá. To bych dnes už říct nemohl. Naše země vzkvétá. Ale občas dost divně"

Já myslím,že má pravdu,i Klecany vzkvétají Ale občas dost divně.Jen dva příklady- máme nová okna v tělocvičně a zatím, co by správný hospodář vybral firmu s nejnižší cenovou nabídkou,je vybrána firma podle místa placení daní.(možná mohlo být o dvě nebo tři okna více - tedy více květů)Máme dětská hřiště z "nezištného daru"za protislužbu souhlasu zastupitelů.
Není to divný dar?Pane Bažant,jak Vy byste vnímal výrok v klecanštině "Ale občas dost divně"?
Salome

Příspěvekod mares-v » úte 2. lis 10, 13:18

Salome píše:
Tomáš Bažant píše:Dobrý večer, tak je vidět, že můžeme směle diskutovat s odkazem na myšlenky z jiných dob a kontinentů a je určitě pravda že citované výroky JFK jsou velmi silné, hojně používané a jenom podtrhující jeho charisma, nasazení, elán a přesvědčivost v nelehké době...

Já myslím,že má pravdu,i Klecany vzkvétají Ale občas dost divně.Jen dva příklady- máme nová okna v tělocvičně a zatím, co by správný hospodář vybral firmu s nejnižší cenovou nabídkou,je vybrána firma podle místa placení daní.(možná mohlo být o dvě nebo tři okna více - tedy více květů)Máme dětská hřiště z "nezištného daru"za protislužbu souhlasu zastupitelů.
Není to divný dar?Pane Bažant,jak Vy byste vnímal výrok v klecanštině "Ale občas dost divně"?

Já myslím, že v klecanštině by to mohlo znít: "Naše město vzkvétá - Rada rozhodla..." :lol:
mares-v

Příspěvekod Advocatus Dei » úte 2. lis 10, 13:53

Přesně jste popsala ten rozdíl mezi kvalifikací voleného "úředníka", tj. zastupitele, a kvalifikací úředníka zaměstnance. "Volte odborníky" se tak hodí do předvolební kampaně (případně s určitými omezeními na ustavující schůzi zastupitelstva při volbě rady/starosty/místostarosty), ovšem po volbách prostě musíte vzít zavděk personálním obsazením zvolených osob, ať je máte za odborníky, nebo ne.
Salome píše:
Advocatus Dei píše:Voláte-li po odbornících v řadách zastupitelstva (z nějž je konstituována rada, starosta, místostarosta), jednoduše platí - zvolte takové. Nekandidují-li takoví (dle Vašeho přesvědčení), motivujte je, ať kandidují. Nepodaří-li se Vám to, přesvěčte zvolené zastupitele, ať odbornost zajistí externě (např. prostřednictvím komisí zastupitelstva či rady). Nepodaří-li se Vám ani to, zkuste něco nabídnout Vy pro bono :-)

Volat po odbornících v ředách zastupitelstva mi připadá naprosto přirozené,po všech zaměstnancích státní správy je důsledně požadováno vzdělání dle tabulek,první, když jde žádat učitel o práci následuje otázka zda má vysokoškolské vzdělání,chcete li dělat vyšetřovatele o PČR,musíte mít též VŠ,máte li být záchranář nebo obyčejný hasič ve státní správě,musíte mít minimálně maturitu,na zastupitele se může dostat třeba vyučený lakýrník.Uvedené pozice,ktré jste napsal jsou na úrovni řízení podniku - inženýrské.Aby podnik prosperoval potřebuje manažery vzdělané,aby mohli pružně správně rozhodovat a firmu na úrovni reprezentovat.
Ano, volila jsem takové.Nebylo třeba přesvědčovat ,neboť jiné strany nabízely takové kandidáty.Pohnutku volit takové kandidáty však měla menšina občanů a hlasy odevzdali jiným.
" přesvěčte zvolené zastupitele, ať odbornost zajistí externě " - samotní zastupitelé v minulém období řešili problém v účetnictví externí firmou a bezúspěšně.(opět chyba ve volbě?)Bohužel další náklady.
"Nepodaří-li se Vám ani to, zkuste něco nabídnout Vy pro bono"
Já nemám dostatečné vzdělání a proto se do takových pozic nehrnu a je to pro obec lepší.
Advocatus Dei

Příspěvekod Salome » úte 2. lis 10, 14:28

Vše závisí na voličích na jejich pohnutkách,komu dát hlas,chceme li město vedené na profesionální úrovni,budeme volit
vzdělané osobnosti,máme li jiné pohnutky,budou voliči volit tak jak volili v Klecanech se všemi problémy z minulého období.
V tom případě změna v přístupech řešení problému není ani nutná,ani pravděpodobná.Vše je vlastně v pořádku.Voliči svým hlasem souhlasili i s problémy,které vedení mělo.V případě škod a dalších nákladů se nic nemusí řešit.Možná je to důvod k
nízké účasti voličů ve volbách." ovšem po volbách prostě musíte vzít zavděk personálním obsazením zvolených osob, ať je máte za odborníky, nebo ne."Ano, budeme vděčni že není hůře,budeme vděčni,že se do třeba přestupkové komise najmenují lidé nemajíce potuchy o právním vzdělání ,vyjma osoby určené zákonem a budeme vděčni za jejich právní vědomí,podle něhož nás budou řešit,pokud nepodlehnou jiným pohnutkám.Celý problém vidím tak,že dnešní doba je stále složitější,plná plná různých projektů pro získání financí,vyžadující si skutečně dostatečného přehledu v širokých oblastech,
aby mohlo město využít všech možností získávání zdrojů.Ti kdo město řídí,musí být nad věcí,aby prosperita byla zajištěna.
Hezký den.
Naposledy upravil Salome dne čtv 4. lis 10, 07:59, celkově upraveno 2
Salome

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 2. lis 10, 21:18

Dobrý večer, takže k té "klecanštině".
Pan Mareš dobře pochopil, kterým směrem mířím, možná by se přímo v té klecanštině dalo říci "naše město vzkvétá, ale je lepší nic lidem neříkat" a nebo třeba "naše město vzkvétá, besedu o spalovně uvítáme, ale až po referendu". :lol:

Klecanština je tedy srozumitelná pro ty, co umí číst mezi řádky a znají některé souvislosti. Ale nebabrejme se již v minulosti, před námi je další čtyřletka. Zastupitelského mandátu se ujme 6 nových tváří a minimálně dvěmi se obmění Rada města. Ve hře je i nový kandidát na místostarostu za ODS a musím zodpovědně říci, že pan Dvořák není žádný nezdvořák.

Takže hlavu vzhůru a vzhůru na zahajovací zastupitelsto 10.11. - prosím o rezervování jednoho místečka někde vzadu v plénu :D
Tomáš Bažant

PředchozíDalší

Zpět na VOLBY 2010