Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Je to regulerní?

Vaše názory na aktuální téma, postřehy z minulého volebního období atd...

Re: Je to regulerní?

Příspěvekod Salome » pon 25. říj 10, 07:18

dan z nemovitosti je nepříjemná pro nás pro všechny...ale když dobře počítám s klidnou hlavou tak jako 4člená rodina zaplatíme na popelnicích 2000 Kč..a za dan z nemovitosti také něco kolem 2000,- takže z mého pohledu navíc ušetříme..a to se vyplatí...jen doufám, že to snk opravdu dodrží

Tak nakonec,byla zvýšená daň z nemovitosti účelová,aby mohl být zrušen poplatek za popelnice.Pan Němeček to však interpretoval jinak.Já platila tisíc za popelnice,a daň se zvedla z 300 Kč na 1800,na koho doplácím to pětikilo?Proč se někomu daň vyplatí a někdo doplácí?Proč je někdo preferován a někdo ne.To není dobrá politika.Proč je umožněno, aby si někteří byli rovni a někteří rovnější?Kdo mi doplatí abych na tom byla stejně?Je to svinstvo vážený Hlase lidu.
Nehledě na to,že daň byla zvýšena díky neschopnosti a neznalosti zákona.I když na důsledky bylo poukazováno panem Kuchtou.Teť se budou snažit pochybení zmírnit milostivým odpuštěním poplatků za popelnice.To je skutečný přímý tah na bránu
a dobrá trefa pod vingl.Kdo doplatí tomu důchodci,co platí pětikilo za popelnici a z rodinného domku platí dva litry?
Raději se přejmenuj Hlase lidu.Všichni lidé by si měli být rovni,toť skutečný hlas lidu.
Je to jeden případ,kdy nedošlo ke kvalifikovanému rozhodnutí,i když bylo na věc poukazováno,proto jsou třeba lidé kvalifikovaní s akademickými tituly,se schopností reprezentovat občany na venek a na kždém fóru obhájit stanoviska.
Ano,i pětileté dítko umí hledat na internetu,ale který ze zastupitelů SNK v minulém období dokázal napsat opověď na dotaz na fóru města?Obhájit rozhodnutí nebo dokonce přiznat,že bylo mylné?
Salome

Příspěvekod Martin K. » pon 25. říj 10, 09:29

Milá Salome,
pokud dobře počítám, z SNK se na fóru vyskytli: p.Kurhajec, p.Lemon a paní Tomášová, za ODS p.Šebek a p.Bažant (doufám že jsem na někoho nezapomněl). Na počty příspívajících to tedy vychází 3:2 pro SNK. Pokud budeme hodnotit počet příspěvků, samozřejmě drtivě vede ODS s Tomášem Bažantem a jediné co by mohlo zvrátit pořadí je kdyby se ukázalo, že za přezdívkou Salome se skrývá kandidátka SNK :-)

P.S.: Opakované poukazování na vyšší kvalitu kandidátů s akademickým titulem je poněkud trapné. Znamená to, že když mám titul, je tenhle můj příspěvek lepší?
Martin K.

Příspěvekod Salome » pon 25. říj 10, 11:43

Martin K. píše:Milá Salome,
pokud dobře počítám, z SNK se na fóru vyskytli: p.Kurhajec, p.Lemon a paní Tomášová, za ODS p.Šebek a p.Bažant (doufám že jsem na někoho nezapomněl). Na počty příspívajících to tedy vychází 3:2 pro SNK. Pokud budeme hodnotit počet příspěvků, samozřejmě drtivě vede ODS s Tomášem Bažantem a jediné co by mohlo zvrátit pořadí je kdyby se ukázalo, že za přezdívkou Salome se skrývá kandidátka SNK :-)

P.S.: Opakované poukazování na vyšší kvalitu kandidátů s akademickým titulem je poněkud trapné. Znamená to, že když mám titul, je tenhle můj příspěvek lepší?

Vážený pane Martine,co je pro firmu výhodnější,vzdělaný hotový člověk s praxí v našem případě ve státní správě,nebo
člověk,který se teprve učí znát zákony?Já bych zvolila první variantu.Člověk,který se teprve učí ,dělá chyby co něco stojí a někdo je musí napravovat.(jak se zmínil pan starosta v našen regionu již se vyučil)
Ano,já si ty příspěvky velmi dobře pamatuji,některé měly opravdu hodnotu,typu vykácené dřevo se bude pálit v dílenských kamnech.Při osvětlení jak je možné,že došlo k vykácení modřínů Na vinici odvolání na jakýsi pokyn z kraje?Když o kácení rozhoduje právě město.Další odpověď od pana Lemona - mlčení. Paní Tomášová je na svém místě.
On ten problém nebude v počtu příspěvků,ale i v kvalitě,jakým způsobem je dotaz zodpovězen.Jinak bych doplnil ještě vystoupení pana Kříže,SNK,co si stěžoval na chlemtající před jeho samoobsluhou a sám dopustil obsluhu těchto osob.
Nezapomínejte ještě,že v minulém volebním programu mělo SNK cosi o zvyšování info.občanů i v elektronické podobě.
Nic méně,já taky nemám titul,a na funkci bych si netroufla,protože vím,co to obnáší.Nerada bych dělala chyby,neboť ,kdybych je dělala,necítila bych se dobře před občany.Nemám zkrátka hroší kůži.
Ono ,jak se říká,chybovat je lidské,odpouštět je božské,ale nechat chyby bez povšimnutí,bez přiznání odpovědnosti či sebereflexe (třeba účetnictví)bez najití viníka,chyby odstraňovat na další náklady města,to se to vládne.
Salome

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 26. říj 10, 01:54

Dobrý den, tak v diskuzi se pokročilo, pokusím se navázat napříč diskutujícími ;)
I já se ztotožňuji s názorem, že akademický titul není přímé rovnítko k úspěšně zvládnuté fci při řízení města, ovšem troufám si říci, že když někdo vystudoval vysokou školu a pracuje ve vedoucí pozici, tak má dost předpokladů k tomu, aby tu funkci dobře zvládnul. V případě propadu lídra kandidátky ODS ing. J. Pince až na 5.místo se naplno projevilo, že lidé chtějí a volí někoho, koho "více znají", nic víc, nic míň.
"Vychvalování KSČM" - ( pro "hlas lidu" ) - hodnocení této strany jsem začal tak, že rozhodně vzbuzuje emoce, poté se ubírám k hodnocení pana Kuchty, jak jsem jej poznal třeba právě z výkonu jeho fce předsedy sdružení TJ/SK - na VH měl všechny podklady pro delegáty připravené, ví o čem v mluví a na dotazy ohledně ČSTV je schopen bezprostředně a fundovaně odpovídat. Z jednání zastupitelstva vím, že si dokáže udělat "srandu" a třeba i z vlastní soukmenovkyně kdy paní B. na minulém ZZ zvedla ruku pro zvýšení daně z nemovitosti a následně se táže jak je možné, že se to tak zvedlo -"no vždyť jsi pro to minule hlasovala, to ani nevíš pro co zvedáš ruku ?" Naproti tomu, že je to komunista, se téměř stejně jako oni ti zlí komunisti před 20lety chová stávající "moderní" vedení města - zatímco LN píše do Zpravodaje svůj pohled na Daň z nemovitosti, tak pohled pana Kuchty být zveřejněn nemohl a dostal prostor až na těchto stránkách - zde
http://www.klecany.cz/obsah/k-mystifika ... m-626.html
Cosi mi říká, že jedno z hesel demokracie je "nesouhlasím s Vámi, ale udělám vše pro to, aby jste to mohl říci". Jako by na to někdo zapoměl a shodou okolností na oficiálních městských stránkách pro jistotu žádná možnost diskuze není... Vrátím se a odbočím k připravenosti zastupitelstev, veliké faux paux bylo na jednom z posledních, kdy se měla schválit poslední přepracovaná budova Astraparku "Park" - zástupce developera tvrdí, že všechny podklady předal vedení města, zastupitelé se však velmi diví, že žádné podklady nemají... někdo je zkrátka asi nechal v šuplíku a nepřipravil, i když věděl, že to je důležitý bod jednání...
Pevně věřím v pouční se z chyb (tím spíše vlastních) a novým zastupitelům i vedení města mohu popřát jen to nejlepší pro jeho správu - např. usnesení z RM z 11.10. 2010 je opravdu o tom, že se děje a připravuje kus práce a tomu nelze než fandit :idea:
Tomáš Bažant

Příspěvekod Salome » úte 26. říj 10, 06:57

Dobrý den,pane Bažant,
zaujala mě Vaše poslední věta,jak pevně věříte v poučení z chyb,zejména vlastních a.t.d.Uvědomíme li si výsledky voleb,
chyby,neměly žádný vliv na zvolení či nezvolení,tedy názor voličů.Nmozí o nich ani nevěděli.Rozhodující bylo zřejmě něco jiného.Ani nešlo o odbornost.Nic méně,já pracujíce u soukromé firmy a dopuštěje se chyb,už bych tam asi nepracovala.
Já myslím,že se nemusí vůbec poučovat z vlastních chyb a klidně pokračovat další volební období.Vždyť s chybami jim byl dán hlas.Zřejmě bylo pro někoho rozhodující kus asfaltu,nebo dětské hřiště,a pokácené stromy.Někoho zase zajímá ,zda byly finance vynaloženy efektivně a zda se jednalo podle noren,které platí pro všechny.
To jen úvaha.
Když zmiňujete zápis z rady,
někdy 30 srpna se projednával jeden bod:6. Č̌.j.1370/2010 projednala žádost p. Pavlíny Nová́kové o ná́hrodu škody 6́0.400,- Kč,která́ ji vznikla dne 24.5.2010 při vykradení pronajaté kantýny v Dolních Kasá́rnách. žádost bude předá́na prá́vnímu zá́stupci města Klecany JUDr. Moravcovi
Nevíte jak to dopadlo?
Leží to ještě u právníka,nebo již rada rozhodla?Ničeho jsem se ze zálisu nedopátrala.
Salome

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 26. říj 10, 07:33

Dobrý den, jak dopadlo nárokování si škody za vykradenou kantýnu v kasárnách nevím, také jsem se nikde nedočetl, asi se ještě prošetřuje.

Zato jsem koukal na nový nájezd "kreténů" na kaštany - z info na novinkách na těchto stránkách... Tak nevím, jestli to jsou naši pubescenti, nebo ožralí gastarbeiteři...

p.s. aby to nebylo jen o kritice, tak musím říci, že je dobré, že v Klecanech se dokáží čerpat peníze z fondu "partnerství letiště Ruzyně" ve smyslu lidově řečeno držhubného za zvýšenou hlukovou zátěž, naproti tomu Zdiby jenž mají katastr hlukem z přelétajích letadly více zasažen, tak nečerpají ani korunu. Srovnáme-li "průkaznost v hospodaření a vedení účetnictví" , tak tam dopadají krajské kontroly úplně stejně jako v Klecanech a určitě i díky tomu tamní "fotbalové sdružení" již zřejmě nebude vládnout...

Takže suma sumárum držme palce poctivé a odpovědné práci pro město :)
Tomáš Bažant

Příspěvekod Salome » úte 26. říj 10, 08:31

Ke zmiňovaným kaštanům,
dovolím si okopírovat příspěvek ze starého fóra -Vážení občané zájem vedení města je maximální bezpečnost v Klecanech,ale nezbytným a prvořadým předpokladem je osobní angažovanost každého jednotlivce.Začít sám u sebe je nejtěžší.
Když jsem se na starém fóru zeptala jak je naplňováno toto: Zákon 200/90 Sb.Orgány státní správy a orgány obce (dále jen "správní orgány") vedou občany k tomu, aby dodržovali zákony a jiné právní předpisy a respektovali práva spoluobčanů; dbají zejména o to, aby občané neztěžovali plnění úkolů státní správy a nerušili veřejný pořádek a občanské soužití.
Bylo mi odpovězeno,že občané vědí jak se mají chovat.
Tak,se začínalo s řešením bezpečnosti,což bylo jedním z bodu volebního programu.
Nakonec město udělalo smlouvu s OP,která se neplní v hlavním předmětu smlouvy měření rychlosti.Ostatní věci veřejného pořádku má OP plnit na požádání pana starosty.Je zřejmé,že zajištění bezpečnosti osob a majetku ,zejména obecního stále nefunguje.(asi nikdo o řešení veřejného pořádku nežádá)
Opět je třeba konstatovat,že asi je to tak správně,vždyť voliči to chtějí,chtějí tuto formu zajištění bezpečnosti v Klecanech.
Ničemu se nedivím,ale pohled na zničené kaštany je srdcervoucí.
Ve volebním programu se hovoří o rozšíření spolupráce s OP Zdiby.Jak se vyjádřil pan vedoucí strážník,věnují ze své práce 10% nasmlouvaným obcím a jiným spolupracím PČR.IZS,a.t.d.Nehledě na to,že přibude práce za odstěhovanou dopravku ze Zdib.Kam se bude rozšiřovat ,nebo na jaký úkor spolupráce s OP Zdiby?Do jaké míry je reálné rozřiřování spolupráce?
Kdo je pachatelem nebo tím pašíkem?Uvádíte dvě možnosti,možná by pomohl Program prevence kriminality,který město na rozdíl od jiných, nemělo a nemá,možná by závadové skupiny byly určeny a kdyby se s nimi pracovalo,kaštany by zůstaly celé.
Co se týče čerpání peněz,zrovna na prevenci kriminality dostala OP zdiby nějaký obnos,asi kolem 100 litrů.A co máne?
Salome

Hlas lidu?

Příspěvekod Ledvis » stř 27. říj 10, 16:33

Se zájmem sleduji tuto diskuzi a dovolím si malou vsuvku - nechtěl by se "Hlas lidu" přejmenovat na "Hlásnou troubu SNK" - to by bylo odpovídající.

Jinak se divím, že pokud si někdo dá práci s takto dlouhými příspěvky, tak proč se pod ně také nepodepíše - vždyť je škoda, aby takové hluboké úvahy byly devalvovány anonymitou...

S pozdravem

David Ledvinka
Ledvis

Předchozí

Zpět na VOLBY 2010