Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Volby do zastupitelstev obcí 10.10. - 11.10.2014

Vaše názory na aktuální téma, postřehy z minulého volebního období atd...

Re: Volby do zastupitelstev obcí 10.10. - 11.10.2014

Příspěvekod Ludvik » úte 23. zář 14, 06:47

Vážený zodac, já to neřeším, já na to poukazuji, od řešení jsou páni na vedoucích pozicích města. Těm je to však fuk. Nic méně, když jsem to sem napsal, čitatel se mohl zamyslet nad tím, jak to vlastně je a udělat si úsudek, jak jsem blbej, nebo mi dát za pravdu a vidět chybu jinde. Pak se rozhodnout.
Co se mé osoby týká, rozhodně bych nechtěl spolupracovat s lidmi, kteří určité pochybení vnímají, jako by se nic nestalo, počkají až uchladnou emoce, věc zametou pod koberec a jedou dál. Nebo se snad domnívají, že jejich názor je nad zákon. Myslím ,že by mě" převálcovali" a byl bych tam houby platný.
Zodac, uvažte, podle čeho dostávají kandidáti své hlasy. Domníváte se, že jde o cíle ve volebním programu?
Ludvik

Re: Volby 2014 dotazy pro kandidáty SNK a ODS

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 23. zář 14, 21:38

Dobrý večer,
asi to vyzní šalamounsky, ale chtěl bych se ve vší slušnoti zeptat, jestli se mohu ještě na něco zeptat :idea: ...

Mám na mysli připravenost na odpověď od kandidátů "SNK - postaráme se " a od kandidátů "ODS + nezávislí". Jestli se zde přihlásí k připravenosti odpovídat i zástupci levice, mohu vznést i dotaz pro ně. Na sadu mých úvodních dotazů (1. -7.) vzorně odpověděla zástupkyně sdružení Žijeme v Klecanech paní Václavíková a i přes to, že dotazy 4.-7. byly položeny jako "volné" i pro ostatní kandidáty nepadly tam zřejmě na úrodnou půdu, ještě je tedy zopakuji a připomínám, že mám ještě další, ale nechci zbytečně "hučet do dubu"...

4. Jste pro zákaz pití alkoholických nápojů na vybraných veřejných místech a budete iniciovat takovouto městskou vyhlášku a dbát následně na její dodržování stejně tak i dodržování ostatních vyhlášek když už jsou ?
5. Informovanost od města v elektronické podobě – známe 2 druhy webových stránek města – oficiální i neoficiální, pod které spadá i web ZŠMŠ, Sokol i Skaut. Jak z toho vybruslit – založit nějaké kompletně nové, vylepšit ty oficiální, nebo zoficiálnit ty neoficiální a oficiální zrušit ?
6. FCBK profily - poněkud chaos, tváří se jako od města, ale nejsou od města – máte zde řešení ?
7. Ve stejný den 1.10.bude v zasedací síňi Měú předvolební setkání - od 18h se sdružením nezávislých kandidátů „Starostové“ a již od 19h s „Žijeme v Klecanech“ . Je to spíše záměr možné koalice, snaha ušetřit lidem čas a nebo shoda okolností ? Nebudou „Starostové“ v nevýhodě omezeni časovým limitem 1 hodiny a následným vyklizením sálu ?

Děkuji a přeji pěkný den Tomáš Bažant
Tomáš Bažant

Příspěvekod nitricacid » stř 24. zář 14, 09:54

Mám na mysli připravenost na odpověď od kandidátů "SNK - postaráme se " a od kandidátů "ODS + nezávislí". Jestli se zde přihlásí k připravenosti odpovídat i zástupci levice, mohu vznést i dotaz pro ně. Na sadu mých úvodních dotazů (1. -7.) vzorně odpověděla zástupkyně sdružení Žijeme v Klecanech paní Václavíková a i přes to, že dotazy 4.-7. byly položeny jako "volné" i pro ostatní kandidáty nepadly tam zřejmě na úrodnou půdu, ještě je tedy zopakuji a připomínám, že mám ještě další, ale nechci zbytečně "hučet do dubu"...

4. Jste pro zákaz pití alkoholických nápojů na vybraných veřejných místech a budete iniciovat takovouto městskou vyhlášku a dbát následně na její dodržování stejně tak i dodržování ostatních vyhlášek když už jsou ?
5. Informovanost od města v elektronické podobě – známe 2 druhy webových stránek města – oficiální i neoficiální, pod které spadá i web ZŠMŠ, Sokol i Skaut. Jak z toho vybruslit – založit nějaké kompletně nové, vylepšit ty oficiální, nebo zoficiálnit ty neoficiální a oficiální zrušit ?
6. FCBK profily - poněkud chaos, tváří se jako od města, ale nejsou od města – máte zde řešení ?

Pane Bažante, neptáte se zbytečně kandidátů SNK - postaráme se? To vám nestačí přístupy, které ukázali v minulých obdobích? Jsou tam stejní lidé, čekáte jinou, než dosavadní politiku? Komunikaci v el. podobě, transparentnost, nebo dokonce dbalost nad dodržováním vyhlášek, či něco zakázat? Proč tyto rezervy neřešili během uplynulých osmi let? Na to by bylo dobré se zeptat. Ukázaná totiž platí. Sliby jsou sliby. Čekáte nějaké nové kousky? Pouze noví lidé mohou přinést něco nového a opustit rutinu. Na "hučení do dubu" jsme přece zvyklí. :lol: :lol: :lol:
nitricacid

Příspěvekod Ludvik » pon 29. zář 14, 09:36

Adnalka píše:[quote="Ludvik
Dovolím si přispět, myslím, že poplatek za popelnici 500 Kč ROČNĚ (tedy 42 Kč měsíčně), není pro důchodce určitě likvidační a nezpůsobí ani zásadní problémy. Navíc, pokud žijí ve vlastní nemovitosti (což je předpoklad, aby je daň trápila), tak nemají mnohem vyšší výdaje, které trápí důchodce v nájemním bydlení :idea: A co se týče daně z nemovitosti, ano byla násobně zvýšena - aby přitekly peníze z komerční části zastavěného území. Občanům to bylo kompenzováno (sice ne zcela šťastně, ale v jiných městech vůbec) odpuštěním poplatku za popelnice. Městu odpadly i výdaje za vymáhání poplatků od neplatičů. Městu klidně nezaplatí spousta lidí, finančáku si to netroufne skoro nikdo, že..
Jsou města, kde se žije lépe, stejně, nebo i hůře a daň z nemovitosti je tam ještě výše - namátkou vím o výši daně např. v Chomutově, Hradeci Králové.. a jistě i tam žijí důchodci... ;)

Myslím, že paní Tomášová se mozna nevyjádřila presne, pochybuji, že zrovna ona by byla pro zavádění poplatků za popelnice.
[/quote][/quote]

[b5][color=#FF4040]Před úpravou koeficientu firmou SNK nezávislí a starostové platba 300 Kč po úpravě 1800 Kč. Odpuštěná platba za popelnice500Kč
1000Kč Rozdíl - poplatek za pohodlnost úředníků, že nechtějí z neplatičů vymáhat jejích povinnost.1000 Kč poplatek za poplatníky neplatiče. Ano,není částka likvidační, ale proč má občan doplácet na neschopnost a nepoctivost druhých
[/color][/b]
Ludvik

Příspěvekod Adnalka » úte 30. zář 14, 09:38

Ludvíku, doplňující dotazu, žijete v celé nemovitosti (dle 1800 Kč asi ne zcela malé) sám? případně kolik osob?
Adnalka

Příspěvekod Ludvik » úte 30. zář 14, 11:13

Adnalka píše:Ludvíku, doplňující dotazu, žijete v celé nemovitosti (dle 1800 Kč asi ne zcela malé) sám? případně kolik osob?

Adnalko, nejde o mě, je to jeden z možných případů dožívajícího důchodce. Vážně pochybuji, že se při zvyšování daní někdo nějakými případy zabýval, vždyť k němu došlo vlastně díky neznalosti problematiky, kdy stát zvýšil daň a po té i obec a tak došlo k součtu koeficientů. První bota SNK a pak se snaží to kompenzovat neplacením popelnic.
Hezký den.
Ludvik
Ludvik

Příspěvekod webmaster » úte 30. zář 14, 12:37

Dobrý den

já si osobně myslím, že to nebyla bota, ale záměr od samého začátku. Vedení města vědělo předem, že koeficient se bude zvyšovat i ze strany státu, ale vidina příjmu do obecního rozpočtu byla zásadní. Osobně si myslím, že průměrný člověk, i pokud získá slevu na popelnice platí víc, ať je argumentace jakákoli... myslím si, že argumentace osvobození poplatků od svozu odpadu je demagogie...

D. Šebek
webmaster

Příspěvekod Adnalka » úte 30. zář 14, 19:18

Nezastávám se toho, co proběhlo. Myslím, že to byla taková znouzecnost. "Naštve to lidi, ale ty prachy z distribučních skladů chceme, tak jim to pojďme trochu narovnat". Ale jak jsem již psala, v mnoha městech a obcích došlo také k navýšení na šestinásobek a nepřišla ani kompenzace v podobě toho poplatku za popelnice..
Pokud v domě žijí 3 osoby, odpuštěná částka je 1500, při dvou 1000. Díky tomu mi to zvednutí nepřijde tak likvidační.
A jak jsem již také psala, i když vám ROČNÍ poplatek zvednou na 1800 korun a vy jste důchodce (klidně i sám), pořád na tom nejste ani zdaleka tak, jako důchodce v nájemním bydlení (a že v rodině takové mám).
Tak neklesejte na mysli, mohli jsme to mít na šestinásobku a bez popelnic ;)
Adnalka

Příspěvekod Ludvik » stř 1. říj 14, 11:08

webmaster píše:Dobrý den

já si osobně myslím, že to nebyla bota, ale záměr od samého začátku. Vedení města vědělo předem, že koeficient se bude zvyšovat i ze strany státu, ale vidina příjmu do obecního rozpočtu byla zásadní. Osobně si myslím, že průměrný člověk, i pokud získá slevu na popelnice platí víc, ať je argumentace jakákoli... myslím si, že argumentace osvobození poplatků od svozu odpadu je demagogie...

D. Šebek

Je to jak píšete pane Šebek, jde o popírání účelu zákona O poplatcích. A divím se, že takovou OZV na MV vůbec schválili, vždyť v zákoně o poplatcích je jasně psáno, kdo je poplatník za vyprodukovaný odpad. Zřejmě naznali souvislosti.
V případě, že šlo o úmysl , vytáhnout lidem a firmám peníze z peněženek, můžeme se dočkat dalšího zvyšování daně, neboť zřízení vlastní MP bude stát peníz kolem šesti mega. I když jsem tu někde četl, že zvýšení daní neplánují a vezmou peníze z rozpočtu.
Adnalko, Tady nejde jen o peníze, ale ohnutí zákona.
Ludvik

Příspěvekod Adnalka » stř 1. říj 14, 12:00

Ludvíku, když vám jde o všechno a zároveň o nic :(
Tady na foru skoro bydlíte, neustále na něco poukazujete, ale co vy osobně děláte proto, aby stav, který se vám nelíbí, zmizel nebo se změnil?
Radši šťouráte do problémů popelnic, což si myslím, že tohle město má samo se sebou větší "problémy" na řešení..
Když přestanou ohýbat zákon a popelnice se nám budou účtovat, vy budete první, kdo tu bude sedět a rozčilovat se, jak je možný, že nám ty popelnice účtují, když daň nezměnili - a pochybuji, že kdy změní.

Možná někdy až zase něco uvidíte, radši něco dělejte, nebo místo cesty k počítači nasměrujte cestu k úřadu a problém nahlašte.
Víc už nevím, co bych k tomu dodala. Hezký den.
Adnalka

PředchozíDalší

Zpět na VOLBY 2010