Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Volby do zastupitelstev obcí 10.10. - 11.10.2014

Vaše názory na aktuální téma, postřehy z minulého volebního období atd...

Re: Volby do zastupitelstev obcí 10.10. - 11.10.2014

Příspěvekod Zdeňka Tomášová » stř 17. zář 14, 22:32

Dobrý den, pane Ludvíku a paní Adnalko,
O narovnání daně z nemovitosti jsme skutečně neuvažovali. Přikláníme se spíše k využití pravomoci města osvobodit od poplatků děti a seniory, např. nad 70 let. Naším klíčovým programovým bodem je však veřejný dialog a je proto možné, že nás (v případě našeho zvolení) občané přesvědčí, že daň z nemovitostí je nutné snížit.
O obnovení placení popelnic jsme také neuvažovali, ale pokud v rozpočtu nebudou peníze na důležité věci jako jsou sociální služby, městská policie nebo podpora školy, zvážíme i tuto možnost. V dialogu s občany se pokusíme zjistit, na co je potřeba peníze použít.
Zdeňka Tomášová

Příspěvekod Tomáš Bažant » čtv 18. zář 14, 01:24

Dobrý večer,
dovolím si pár "zpětných reakcí" k přispěvatelům přede mnou.
1. Děkuji uctivě paní Václavíkové za odpovědi. Nebylo mým cílem dosáhnout odpovědi jaké si žádám (jako co by se mi asi tak líbilo a chtěl bych si přečíst ), ale spíše pokus zjistit, zdali se mi dostane šablonovité a frázovité odpovědi, jakou mají zkušenější politici ve zvyku, nebo odpovědím na něco jiného, nebo neodpovědím.
2. Adnalka - před 11 lety jsem se přistěhoval do Klecan, zamiloval si je (ji) a proto jsem před 10 lety byl též "zakroužkován" bez ohledu na komunální politiku a jediný můj tehdejší slib byl však z dnešního pohledu poněkud zpolitizovaný...ANO... . No a jelikož z každého zakroužkování plynou určité "plody" a s nimi i povinnosti, myslím si, že by měl každý sám za sebe zodpovědně posoudit, kterým plodům se v ten který okamžik má věnovat, kde je jeho "místo pod sluncem" a jestli je lepší ještě chvíli ve stínu pod fíky poslouchat slavíky, nebo je již čas se dobře namazat a vyrazit na pláž ... :idea:
p.s. není kroužek jako kroužek a POZOR může to být i KŘÍŽEK.
3. pan Ludvík - obecné doporučení - méně je někdy více - jestli chcete odpovědi, musíte zestručnit dotazy, sám se v nich kolikrát ztrácím a zabere to i dost času jim správně porozumět. Co se týče bezpečnosti jste jí zřejmě niterně zainteresován, OK, Klecany potřebují aktivní občany (v čemkoliv) se zájmem o problematiku (jakoukoliv), proto doufejte, že se s Vámi bude někdo po volbách na radnici bavit a (ne)bude mu na obtíž Vaše anonymita v tomto DF, případně vezme Vaše cenné postřehy alespoň "na vědomí".
4. Zodac - 150 mil. / 4roky volební období "Žijeme v Klecanech (kasárnách)". To spíš vypadá na poplašnou zprávu z neznalosti. Uvážíme li rozpočet města okolo 50mil. / rok a poměr 150mil. / 4roky mandátu = 37,5mil. na rok , tak je jasné, že na to prostě klecanský rozpočet nemá. Jediná šance je asi opravdu získávat finance z jiných rozpočtů, jak již bylo popsáno při prezentacích projektu. Jinak alfa a omega naplnění vize kasáren je v jejich "přiblížení" městu po nových komunikacích přes dosud nezastavěné pole mezi Unimaxem a zámečkem, což netroufnu tipnout, jak dlouho může trvat.

Pěkný den, Tomáš Bažant
Tomáš Bažant

Příspěvekod Ludvik » čtv 18. zář 14, 08:50

d
Naposledy upravil Ludvik dne pon 22. zář 14, 12:20, celkově upraveno 1
Ludvik

Příspěvekod Tomáš Bažant » pát 19. zář 14, 08:04

Dobrý den,
myslím, že máte vcelku oprávněné postřehy pane Ludvík a nelze s nimi nesouhlasit. Ovšem zde na diskuzním foru je až dosud lze přirovnat pouze ke rčení "psi štěkají, ale karavana jede dál ".
Jeden z té karavany již odpadl a dále nepotáhne, mnozí měli pocit, že netáhl vůbec ... Pro přepřažení je na výběr dostatek nových a nadějných koní. Můžete vybírat po celých stájích, nebo si z každé té stáje vybrat svého koníka. Po 4 letech mají ti "psi" šanci zvolit karavanu takovou, aby nemuseli pořád jen bezvýsledně další 4 roky výt...

pěkný den, Tomáš Bažant
Tomáš Bažant

Příspěvekod Ludvik » pát 19. zář 14, 09:01

d
Naposledy upravil Ludvik dne pon 22. zář 14, 12:19, celkově upraveno 1
Ludvik

Příspěvekod Tomáš Bažant » ned 21. zář 14, 22:19

Dobrý večer,
Zdá se mi pane Ludvík, že jsem se stal obětÍ Vaší kyberšikany, na jeden dotaz odpovím a hned čtu další... :oops: Neustále konfrontujete předvolební sliby SNK se skutečností a zkušeností a já na to mám odpovídat... ? Co třeba ještě shnilá rozpadající se a podkálená U - rampa ve střelnici - výseldek 8leté vlády SNK - také se mě na ni zeptáte ?
Prosím uvědomte si, že současná kandidující SNK - " Postaráme se" je poněkud odlišná od těch předchozích. Je to spíše na hlubší analýzu, nicméně alespoň náznakem - za tuto stranu již nekandiduje ani stávající místostarosta a ani paní Tomášová. Dle volebních propočtů z minulého období však nelze plně říci, že nejhorší a nejlepší se prostě vynuluje, protože paní Tomášová si založila svoje sdružení usilující samostatně o přízeň voličů. Dalším z nekandidujících a (dle mých zkušeností) pracovitých a důvěryhodných politiků SNK je (byl) pan Lemon - nekandiduje nidke. Zajímavý přestup se uskutečnil na 5. místo kandidátky SNK - ing. Filinger se zřejmě jako ekonom cítil až příliš okouzlen šetřivostí obecního rozpočtu prezentovanou neustálými výpady p. Němečka vůči Pravému Hradci, že až možná zapoměl, že šetřit se má především jinde a až potom na lidech (dětech). Takže se vymyslelo takové výběrové řízení aby se ušetřilo třeba na žaluziích, kde se vybrala opravdu nejlevnější firma v okolí, a ruku na srdce - zajistilo něco klecanské škole v poslední době větší publicitu, než "přiblblé" žaluzie :idea: :idea: :idea: ??? Myslím, že ani úpěch žáků v krajské matematické olympiádě, zájezd recitačního kroužku do Polska, nebo vítězství v meziškolním basketbalovém turnaji by nedosáhlo takového zájmu široké veřejnosti, jako právě "klecanské žaluzie". Nekaditurou pana Němečka ( nesvítí se někde zbytečně ? ) i pana Lemona pak může současná SNK přijít o voliče zaměřené spíše na "zelený" přesah politiky .
Suma sumárum a jak jsem již zmínil minule - přeji Klecanům tu nejlepší možnou koalici bez ohledu na to, kdo na jaké židli sedí nebo bude sedět. Ohledně situace, jenž nastane po volbách lze zakončit snad jedinou frází - respektovat výsledky voleb ...
p.s. Pane Ludvík, prosím Vaše dotazy již směřujte výhradně na kandidující , sám bych si rád přečetl jak ten či onen odpoví, či neodpoví, ale oni asi neodpoví, když se na to neptáte přímo jich, ale mě ?!...díky za pochopení.

pěkný den.
Tomáš Bažant

Příspěvekod Ludvik » pon 22. zář 14, 07:23

-
Naposledy upravil Ludvik dne pon 22. zář 14, 12:19, celkově upraveno 1
Ludvik

Příspěvekod zodac » pon 22. zář 14, 11:23

Pane Ludvík můžete nám prosím napsat proč tedy nejste někde zapsaný do voleb do zastupitelstva když tak všechno dobře znáte a víte ..Já vám hlas určitě dám .
zodac

Příspěvekod Ludvik » pon 22. zář 14, 12:23

zodac píše:Pane Ludvík můžete nám prosím napsat proč tedy nejste někde zapsaný do voleb do zastupitelstva když tak všechno dobře znáte a víte ..Já vám hlas určitě dám .

zodac, omlouvám se, mýlil jsem se , zjistil jsem , že v dnešní době je vše normální a v naprostém pořádku. Tleskejme si.
Ludvik

Příspěvekod zodac » pon 22. zář 14, 16:32

OK Pane Ludvík, já také tleskám, ale vám.Stále řešíte co je kde špatně, ale nic proti tomu nehodláte udělat a jenom sedíte u toho blbého počítače a píšete a píšete. Ale 10. 10- 11.10 máte šanci a jak jsem psal, můj hlas MÁTE :!:
zodac

PředchozíDalší

Zpět na VOLBY 2010