Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Územní plán - současný stav

Re: Územní plán - současný stav

Příspěvekod Drake » pon 12. dub 10, 09:51

No já se z toho po*eru.. a ani nemusím chodit do koupelny, stačí se jen vyklonit z okna a ono už si to cestu na zpracování najde:D Bážo, prosím Tě, piš sem něco každý den.. ta realita je pak o něco méně bolestná, po přečtení Tvých příspěvků.. :lol:

Pane starosto, prosím Vás, bylo by možné vytřídit z našeho neprůhledného rozpočtu nějaký ten fufník tady pro pana Bažanta za jeho práci pro věřejné blaho - zjitřování mysli klecanských? Předpokládám, že mi odpovíte.. pff.. :D
Drake

Příspěvekod Ivo Kurhajec » pon 12. dub 10, 13:08

Vážení občané ,vedení města ani nikdo jiný si nepřeje zrovna jako Vy takové řešení ÚČOV Prahy jako je předloženo v dokumentaci.Prvotní informace byla okamžitě vyvěšena a Ú.D. a web.stránkách. Dále svolána stavební komise , která bude dnes na Mě.ú. celou věc projednávat a připraví pro vedení obce dokument ,který bude adresovám na MŽP. Jediný z veřejnosti,který se zajímal osobně na Mě.ú. a u mě ,byl skutečně p. Dušan Šebek, který projevil osobní zájem pracovat na této dokumentaci. Jak víte na stránkách města je již jím zpracovaný dokument. Ve vyjádření z MŽP jsou žádány dotčené územní samosprávné celky zda je nutné záměr posoudit dle zákona.č. 100/2001 Sb.,ve znění pozdějších předpisů.Dále jsme žádáni o vyjádření a formulování připomínek a požadavků respektující stupeň přípravy záměru.
Jako Vám všem žijícím v Klecanech mě osobně vadí takové záměry a budu podporovat jejich nerealizování.
Pokud někdo skutečně stojí o zapojení do vyjádření je zván dnes v 18.30 na Mě.ú. k jednání. Ivo Kurhajec
Ivo Kurhajec

Příspěvekod Salome » úte 13. dub 10, 09:42

Pane Bažant,
No nic, v hospodě jsem se bavil s větrušickejma, vědí o tom celém úplný hovno - jak příznačné...
p.s. jestlipak naše radnice osloví oficielně i Větrušice, Vodochody s tím co se chystá...a co ZD Klecany a Větrušickej sad - bude ty jabka někdo jíst, nebo budem dovážet do Aholdu polský dotovaný z EU ?
Jednou se sousedovi stalo,že mu oprostřed pozemku co má chatu,postavili elektrikáři sloup vysokého napětí.Bylo to správné rozhodnutí a mohl se proti němu odvolat.Vždyť bylo stavební řízení zveřejněno na úřední desce.On bohužel desku nečetl,neboť na chatu v zimních měsících nejezdil.A tak má sloup uprostřed parcely a nemá odvolání.
Tak jest a bude ,když si občané Větrušic nepůjdou do Klecan přečíst úřední desku.Bude to jejich chyba,že se nestaraj o to co se děje.(zvýšení informovanosti především)
Salome

Příspěvekod atreides » úte 13. dub 10, 12:11

Mohl by se někdo zasvěcený kdo byl včera na stavební komisi vyjádřit k tomu co se tam upeklo? Co s tou "spalovnou" hodlá vedení města potažmo zastupitelstvo dělat? Doufám, že se ještě pokusí změnit územní plán a nechvalovat ho v současné podobě, kde jsou kaliště v Drastech uvedena jako místo pro zpracování odpadu a Bém si tam může postavit cokoliv se mu zamane. Co tuhle informaci pustit do rozhlasu. Kde jakou blbost v něm pouštíte, ale zásadní věci pro život obyvatel v obci jako blázinec, letiště vodochody a teď spalovnu aby člověk hledal na úřední desce lupou. Děkuji
atreides

Příspěvekod Salome » úte 13. dub 10, 12:51

3. Č.j. 542/2010 rada vzala na vědomí oznámení záměru z Ministerstva životního prostředí „Řešení energetického využití organických odpadů a kalů z Prahy“ lokalita Drasta a předá stavební komisi města.
Rada vzala na vědomí a předala stavební komisi.Divila bych se,že by plány nebyly v souladu se zákonem a stavební komise nějakým způsobem zamítla celou stavbu.Stanovisko rady je to,že o věci ví a věc běží dál.Jde jen o rozšíření provozu,ve Vodochodech mají též letiště a jde jen o rozšíření provozu,možná se dočkáme i jaderné elektrárny,vždyť
v Přemyšlení byl Výzkumný ústav přístrojů jaderné techniky.
Salome

Příspěvekod Ivo Kurhajec » úte 13. dub 10, 13:47

Vážení občané , není žádných pochyb že RM a vedení stojí zcela proti návrhu Hl. města Prahy a tím je "Řešení energetického využití organických odpadů a kalů z Prahy". Pracujeme na vyjádření . Účastníky včerejšího jednání byli pí.Pavlíčková,p.Böhm,p.Trnka,p.Tichý,p.Hůrka,p.Matějka,p.Bažant,p.Lemon,p.Šebek,p.Čermák a p. Kurhajec.
Zítra bude stanovisko rozšířené stavební komise předáno právníkovi a učiněny nezbytné kroky na základě doporučení komise.
Dokument bude zveřejněn ( opětovně připomínkován )a předán ZMě.
Žádám Vás, pokud je mezi Vámi někdo znalý problematiky odpadového hospodářství a mohl by se zapojit do práce ,spojte se se mnou. Děkuji. Ivo Kurhajec
Ivo Kurhajec

Re: Územní plán - Hovno hoří

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 13. dub 10, 23:43

Tak mé poznatky ze schůze - opravdu si nemyslím, že by to chtěl někdo nechat vyhnít, Praha má hovno v poslední zatáčce a vyprdnout ho chce až na Drasty. To je samozřejmě náš průser a to si už asi všichni uvědomují. Nemyslím si, že by v tom někdo cítil nějaký svůj buzines, že to tady zkrátka bude a tralala voňavoučká fialka, já nic, já muzikant, já o tom nic nevim a ruka pro ÚP nahoře jako šprtík v první lavici....
Je třeba zvolit správný postup z legislativního hlediska, nadejchnout se ke správnýmu rozhodnutí a očekávat tvrdou přetlačovanou a možná i blanické rytíře až půjde do tuhýho. Ta odpověď oznamovateli - hl. městu Praze má lhůtu tuším do 22.4.2010, 20.4. je zasedání ZMě a zrovinka jako bod 2. je na plánu schválení Územního plánu města, který lokalitu popisuje tak, jak jsem psal již ve svém příspěvku výše z 28.září 2009. Loni na toho svatýho Václava mě přepadly takový ty vlastenecký nálady, vzpoměl jsem si na naši hymnu - Kde domov můj, jek ten Kajetán Tyl dal tý hře název, kterej si každej hnedka už ve škole zapamatoval jako málo co - Fidlovačka - žádnej hněv a žádná sračka. Akorát teď se to budeme v Klecanech učit ponovu - Kde domov můj, kde domov můj, kaly hučí v kolektoru, plyny syčí z reaktoru...a ještě přidáme tu druhou část, nad Drastou se blýská, hromy divo bijů...
Ta silnice okolo Aholdu a Astraparku se teď jmenuje V honech, co tak severozápadní větřík zavál k domorodcům do Klecan, tak to prý chtěj přejmenovat na "V hovnech". Jestli ještě na severu Klecan budou přibývat nějaké ulice pro lidi, tak tu sypu z rukávu další názvy - Fugátová, Kalová, Sušinová, Vyhnívající, U Reaktoru a celá čtvrť pak ponese název Neposerse.
Na Větrušicích mají solidně našlápnuto k domácímu alkoholismu - jednak tam nemaj hospodu a jednak ani nikdo raději ven vycházet nebude. Z jablek ze sadu pak budou pálit po sklepích v jednom kuse jabkovici a kalit budou jako kaly naproti v ČOVce.
Závěrem bych chtěl poprosit, když by bylo náhodou nějaký rozhlasový vysílání v Klecanech - hlášení korálkování, kopané, košíkové nebo kompostárny a takový to pápa pápá papapa páááá, tak tu znělku hlavně nezaměnte s něčim jinym, v jedné obci jsem totiž i slyšel "tenhle barák na odsřel", to by bylo u nás faux paux.
p.s. Draku, ty mi rozumíš, sranda musí bejt, i kdybys byl po krk... no přece v bahně, to je jasný...
Tomáš Bažant

Příspěvekod Ludvik » stř 14. dub 10, 14:20

Navrhuji,aby se ze všech obyvatel hlavního města,co nám sem chtěj ty hovna posílat,stali hrdobci (hovniválové) a své kuličky si odkouleli jinam,a tam si svou pochoutku pěkně zpracovali.Co ještě v těch Klecanech bude?
Bože,Bože,to je Svět.
Ludvik

Příspěvekod atreides » pát 16. dub 10, 09:08

Dobrý den,
mohl by mi někdo z vedení obce odpovědět na tyto otázky:
Kde je možné vidět přepracovaný územní plán, který se má v úterý na zastupitelstvu schvalovat?
Původní byl k dispozici na webu. Současný po zapracování připomínek občanů nikde není. Otázkou zůstává jaké změny v něm byly provedeny. Jestli vůbec nějaké. Otázníků v něm bylo obrovské množství.
Bylo by možné přehodnotit návrh územního plánu, tak aby zabránil zamýšlené "spalovně" odpadu na katastru Klecan v Drastech?
A bylo by možné aby se o víkendu v obecním rozhlase ohlásilo, že se v úterý 20.4. bude na zastupitelstvu schvalovat územní plán?
Přijde mi, že je v Klecanech značná neinformovanost občanů. V tomto má obec značné mezery. Umístit něco na úřední desku je sice pěkné a vyhoví se liteře zákona, ale správa obce by tu měla být pro občany. Zkuste se zeptat občanů, zda někdo ví, že má být v Klecanech blázinec, likvidačka odpadu, co je v územním plánu atd.
atreides

Příspěvekod Ivo Kurhajec » pát 16. dub 10, 15:02

Dobrý den, žádný přepracovaný územní plán není a neexistuje, ten který se projednává je na stránkách města tak jak byl vyvěšen. Zastupitelé obdrželi všechny dostupné materiály a o nich budou rozhodovat. Na základě vyhodnocení a závěrů pořizovatele uvedených ve "Vyhodnocení veřejného projednání návrhu územního plánu Klecan" a rozhodnutí zastupitelstva města Klecany o úpravě návrhu ÚP Klecan při jeho vydání dne 30.června 2009, stanovuje pořizovatel pro zpracování čistopisu územního plánu Klecan, který bude označen jako "čistopis" a opatřen záznamem o účinnosti,pokyny. Ty budou součástí schvalovací procedůry.
Všichni co mají zájem o Ú.P. jsou vítáni na jednání. Obecní rozlas bude hlásit konání ZMě 20.4.2010 v 18.15 hodin v zasedací místnosti Mě.ú. Klecany.Ivo Kurhajec
Ivo Kurhajec

PředchozíDalší

Zpět na Územní plán