Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Klecanská raly

Re: Klecanská raly

Příspěvekod mares-v » pát 9. dub 10, 14:20

Dobrý den pane Němečku,

V květnu loňského roku jsem oficialně požádal MěÚ o vyjádření k fondu kultury a sportu:

dne 13.3.2008 schválilo ZMě Klecany zřízení fondu kultury, sportu a volného času. Jako základní vklad bylo do tohoto fondu vloženo 400.000Kč.

prosím o následující informace

1. Kolik peněz je ve fondu k dnešnímu dni - t.j. 5.5.2009

2. Jaké akce a v jaké výši fond financoval.

3. Jaké jsou příjmy do dohoto fondu od jeho založení a od koho.

25.3. 2009 jsem od Vás obdržel násedující odpověď:

Dobrý den, k Vašemu dotazu ze dne 21. 5. 2009 odpovídám:

Usnesením ZMě č.j. 643/ 2008, ze dne 13.3. 2008 I. schvaluje v bodě 9)
statut Fondu kultury, sportu a volného času - převod částky 400 000,- Kč z
výsledku hospodaření města r. 2007, jako počáteční stav Fondu.
Vzhledem k tomu, že, jak jsem Vás již dříve informoval, nebyl účetně fond
zřízen, ani zmiňovaných 400 000,- Kč nebylo nikam převedeno, částka zůstala
v rozpočtu města, neboť vlastně nebyla kam převést.

V zápise ZMě 11.3. se píše, že:

bod 11 – vyčlenění účtu č. 19-5639100427/0100 u KB pro účely fondu kultury, sportu a volného času města Klecany v celé jeho současné výši 504.951,19 Kč – vyčlenění provedl p. Skřivánek, dílčím přezkoumáním byla zjištěna chyba – nápravu provede nová účetní

... mám pocit, že každý mluvíme jinou řečí, nebo jsou úmyslně poskytovány chybné informace. Nechce se mi věřit, že odborník jako Vy neví, kolik má peněz na kterém účtu... 500 000Kč je dost vysoká částka na to, aby ji někdo přehlédl...
mares-v

Příspěvekod Ludvik » pon 14. čer 10, 09:50

CHci se zeptat,na akci "Disko pod hvězdani"se nebude vybírat vstupné,že se numusí platit zábor?Jde o příjem města,jako daně z nemovitosti.
Ludvik

Příspěvekod Filip Dvořák » úte 15. čer 10, 10:32

Dobrý den,
zažádali jsme o prominutí poplatku, neboť předpokládaný příjem ze vstupného zdaleka nepokryje náklady na tuto akci (mobilní WC, pořadatelská služba, atd.). Navíc na naše náklady provedeme údržbu bývalé střelnice - posekání přerostlé trávy a úklid před akcí. Úklid po akci je samozřejmostí a je podmínkou povolení.
Za pořadatele akce Filip Dvořák.
Filip Dvořák

Příspěvekod Ludvik » úte 15. čer 10, 11:26

Dobrý den,pane Dvořák,
děkuji za odpověď na mou otázku.Nejprve se však pozastavím nad tím,že pořádáte akci a výtěžek ze vstupného nepokryje
náklady s akcí spojené.Není možné upravit výši vstupného,tak aby náklady pokryté byly?Celkový zisk se pozná stejně až po akci a vy již víte o výši tohoto zisku a žádáte předem o prominutí.Co se týče úpravy a údržby bývalé střelnice,je to veřejné prostranství a má jej obhospodařovat město,zejména,chce li jej pronajímat.(město na to má i techniku)Takové něco za něco je netransparentní a těžko zůčtovatelné.
Zřejmě došlo k prominutí poplatu z důvodu pochopení úklidu před akcí jako zaplacení nákladu na úklid tedy - veřejně prospěšné účely.
Nic méně ,podle vhlášky,podle které Vám byl polatek za veřejné prostranství prominut,máte PLATIT POPLATEK ZE VSTUPNÉHO ten se však nedá" spotřebovat na ůklid",ale může Vám být prominut podle článku 35 té vyhlášky - zmírnění tvrdosti.Asi by to chtělo zažádat.
Já jsem se ptal proto,abych poznal,v jakých směrech rada užívá největší tvrdosti k občanům a v jakých se promíjí poplatky.Někde se polatky zvyšují (za psy),někde se zvyšují daně,někde se poplatky promíjí a zajíma mě" klíč "k takovýmto
rozhodnutí.Jinak přeji úspěšnou akci.
Ludvik

Příspěvekod Filip Dvořák » úte 15. čer 10, 14:32

Děkuji, doufám, že se akce vůbec uskuteční, protože původní plánovaný termín 19. 6. jsme museli z důvodu nepříznivé předpovědi počasí posunout na náhradní termín 26. 6.
Aby vstupné pokrylo přímé náklady na akci, muselo by být ve výši, která by mohla být pro některé návštěvníky neakceptovatelná. Jen pronájem 4 ks mobilních WC stojí 9.600,- Kč. Pořadatelská služba bude čítat 5 osob, dále jsme nakoupili identifikační pásky pro návštěvníky ve dvou barvách (rozdílná barva pro plnoleté a mladistvé, aby bylo možno zamezit konzumaci alkoholu mladším 18ti let). I při návštěvě 200 osob (předpoklad 100 - 200, záleží na počasí) a vstupném 50,- Kč bude nutné pokrýt náklady i z jiných zdrojů.
Filip Dvořák

Příspěvekod Filip Dvořák » úte 15. čer 10, 14:47

Ještě pro doplnění - vycházeli jsme také z toho, že v loňském roce byla v prostoru střelnice pořádána podobná akce, kde pořadatel také nemusel platit poplatek ze vstupného.
Filip Dvořák

Příspěvekod Ludvik » stř 16. čer 10, 07:03

Dobrý den,pane Dvořák,
Já nevím,proč tedy pořádat akci o které předpokládáte,že po ní bude nízká poptávka a zisk nezaručuje pokrytí nákladů.Dokonce uvažujete o krytí z jiných zdroů.Možná ,vydělají stánkaři na prodeji občerstvení?
Máte pravdu,že vloni,byla pořádána podobná akce,ale tam bylo spolupořadatelem město,a tím pádem se nemusel platit zábor.
Skutečně mi nejde o vaši akci,ale město na jedné straně bezohledně přitvrzuje poplatky na druhé straně akceptuje finanční pozici a promíjí a vyhlášky změkčuje.
Jak jsem již napsal,pejskařům zvýší polatky 3x,dokonce musela platit za popelnice občanka, která byla rok nepřítomná ve městě,výše sankce za nevčasné zaplacení poplatku za popelnice je radou určena na trojnásobek,
daně zvyšují 6x,z důvodů snížení příjmu od státu o 10%(finanční deficit),a na druhé straně promíjení poplatků a změkčování vyhlášek.Vše se týká občanů města.Jde mi skutečně o to, přijít na systém,kterým rada rozhoduje podle čeho se řídí,komu vzít ,komu prominout, koho zadotovat.
Ludvik

Příspěvekod Filip Dvořák » stř 16. čer 10, 12:42

Celoročně provozujeme diskotéku v Klecanech a chceme našim zákazníkům nabídnout zpestření, pokud to počasí dovolí.
Samozřejmě doufáme, že prodejem občerstvení získáme prostředky ze kterých pokryjeme zbytek nákladů.
Filip Dvořák

Příspěvekod Ludvik » stř 16. čer 10, 13:58

Aha,tak ať Vám neprší.
Ludvik

Axe exstřelnice

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 29. čer 10, 22:59

Zdravím pana Ludvíka i pana Fida, no popravdě jsem se byl před akcí podívat, jak vypadá střelnice - zarostlé lebedou až běda,vypadalo to, že už ani na tu U rampu se nedá prodrat - jedině s mačetou, nebo si na skejtu zbrousit hrany a máchat s ním okolo sebe.... stav opravdu ideální pronajmout někomu tak, aby mi to vrátil osekaný a uklizený - což jak jsem se byl dneska podívat se povedlo - dobrá práce, jen víc a houšť takových pořadatelů, střelnice je zcela unikátní a stále tak trochu zapomenutý prostor pro podobné letní party !!!
A abych já starý rýpavec nezapoměl :idea: - co áleje - nebylo nablito ? :lol: :lol:
Tomáš Bažant

Předchozí

Zpět na Kulturní akce - Vaše názory a nápady