Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

(P) KKKáplička

Re: (P) KKKáplička

Příspěvekod Ludvik » pon 2. kvě 11, 06:35

Jan z Klecan píše:Jsem rozhodně pro retardéry a jsem rád, že na této cestě jsou! Zásadní však je - postavil je blb, bez jakýchkoli technických náležitostí a dochází k poškozování vozidel - a musím souhlasit, že auto dře i při jízdě krokem. Webmástr zde podal informaci proč vlastně nemůže policie kontrolovat rychlost... (odpovědnost je na lidech sedících na radnici) já myslím, že retardér byl pořízen z obecních peněz, tedy peněz nás všech, někdo ho udělal špatně a měl by za to dostat za uši (to se ovšem u nás určitě nestane) tak jen vzkaz pro toho, kdo to takto vymyslel a udělal - jste pane blb a laskavě přemýšlejte, než něco uděláte... doufím, že pan starosta dodrží slovo a někoho tam opravdu pošle.

Retardér rozhodně zachovat, ale upravit tak, aby jízdu zbrzdil, ale nepoškozoval majetek občanů!

Pane Jane z Klecan,já to vyjádření mistra Webu nemůžu nějak najít.Kde to je?OP může měřit v úsecích určených PČR a v případě že není určen,neměl by být problém tento úsek doplnit,dochází li tam k porušování pravidel.Měříme Na Vinici,kde projede jedno vozidlo za "sto let"
Ludvik

Příspěvekod Jan z Klecan » pon 2. kvě 11, 13:40

Příspěvek od Webmástra z dubna...

Dobrý den

kontaktoval jsem pana Wachtla s prosbou, zda by šlo dohlížet na dopravu před školou a v okolí Boleslavky...

Dobrý den pane Wachtl...

na fóru www.klecany.eu se rozhořela diskuze ohledně nedodržování rychlosti ze strany rodičů, kteří ráno vozí děti do školy... jde o lokalitu Boleslavka. Je ve Vašich silách tam být ráno okolo 7,30-8,00 ? Dá se nějaký Váš zákrok, nebo strážní služba předem přes město objednat?

a zde odpověď:

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že nikdy nedošlo (po několika vyčerpávajících schůzkách) k dohodě o pravidelném spolufinancování OP Zdiby ze strany Klecan je pouze možné toto.

Obecní policie Zdiby bude vykonávat případně další úkoly pro starostu s uzavřenou veřejnoprávní smlouvou s obcí Zdiby pouze na základě písemného požadavku starosty obce, města, projednaného s velitelem Obecní policie Zdiby a následně odsouhlaseného starostou obce Zdiby. Fakturace nákladů obecní policie bude poté provedena nejpozději do 15 dne následujícího měsíce, včetně zprávy o činnosti.

Požadavky je nutno zaslat s dostatečným předstihem pouze prostřednictvím datové schránky Orgánu veřejné moci Obecní policie Zdiby (ID datové schránky: qs4gwih).

Obecní policie je výhradně financována z rozpočtu obce Zdiby.

Luděk Wachtl
Jan z Klecan

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 3. kvě 11, 00:27

Dobrý den,tak musím přiznat, že jsem spíše očekával rozvin debaty v duchu nadpisu (P) KKKápličky... avšak namísto nad ambicí nízkoprahové akademie pro široké okolí desetitisícové (po kultuře dychtící) klecanské aglomerace lamentujeme nad "vysokoprahovou akademií" ničící podvozky automobilů.... :idea: :?: :shock:
Vrátím se tedy k tomu o čem jsem chtěl spíše zjistit něco nového - tedy jaké je "konečné řešení" vyhledání vhodných prostor pro společensko - kulturní účely města a jak je pojmenovat. Jakožto příznivec tzv. "zážitkové turistiky" jsem si minulý týden vzal 1den dovolené a vypravil se na městský úřad zjišťovat nějaké záležitosti. 3. v pořadí navštívená kancelář byla ta pana místostarosty Ládi Němečka, kde jsem nakonec strávil se svými všetečnými dotazy nejvíce času. Jelikož nejsem akreditovaný žurnalista, ale spíše jakási novinářská křepelka s občas ujíždějícím zobáčkem, nebudu přeci jen v rámci korektnosti hovořit o všem, co jsem slyšel. I já si vážím dobrovolných nadšenců všeho druhu, bez nichž by ani ten masopust nebyl kde zakončit, nicméně mám takový pocit, že oproti projektu na "společensko-kulturní" centrum v kasárnách bratru za 70.mil. kč by se dalo vymyslet něco dosti lacinějšího a ve všech směrech výhodnějšího blíže skutečnému centru města, například využitím stodoly technických služeb poblíž náměstí (přesun tech. služeb do kasáren) a využitím protějšího bývalého ovčína u hasičárny.
Velkým zklamáním prý byla účast obyvatel na "tancovačce" po velikonočním jarmarku - v kasárnách byla erárem zaplacena kapela, TOI TOI, dotovaná tombola (každý dárek) a vstupné zdarma (cenu piva jsem nezjistil) - účast - údajně max. 65-70lidí. Z toho může plynout, že si obyvatelé Klecan od zábav odvykli, je prostě špatná doba, nebo právě ty kasárny jsou jaksi "z ruky" a nikomu se tam ani moc nechce... Myslím si, že kulturní centrum by mělo být něco jako lednička, kam prostě pořád lezete, i když tam ani nic nového není, ale zkrátka máte pořád chuť a táhne vás to tam... Jestli toto půjde říci o kasárnách, nechť mají všichni neplacení dobrovolníci vytesáno své jméno navěky na paměť dalším generacím. Já osobně mám stále smíšené pocity z "kočkopsa" v podobě namixování polorozpadající se průmyslové zóny s koexistencí společensko - kulturního života. Též vize propojit kasárna s centrem města jakousi álejí (to zas bude v álejích nablito...) se stále oddalují spolu prodloužováním ÚR pro firmu SARA CZ - naposledy Č.j. 417 z 19.4.2011.

No nic, uvidíme, řekl slepej...
Tomáš Bažant

Příspěvekod nitricacid » úte 3. kvě 11, 09:46

Přeji dobrý den,pane Bažante
mohu Vám říci jednu věc,která je přímo odpuzující navštěvovat objekt v kasárnách.To je omezený vystup,pouze s doprovodem,nebo na elektronickou kartu,přesto, že jde o veřejné prostranství města.Jestiže mám jít svobodně za zábavou,nehodlám čekat ,až náhodou někdo povolí vstup, nebo otevře bránu.Je lépe jít kamkoli jinam.Nastavený režim není vhodný pro veřejnost,ale pochopitelný pro ochranu majetku firem,zde sídlících.Proto kasárna spatřuji jako navhodná pro kulturu,ale vhodná pro průmyslové využití.
nitricacid

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 3. kvě 11, 10:41

nitricacid píše:Přeji dobrý den,pane Bažante
mohu Vám říci jednu věc,která je přímo odpuzující navštěvovat objekt v kasárnách.To je omezený vystup,pouze s doprovodem,nebo na elektronickou kartu,přesto, že jde o veřejné prostranství města.Jestiže mám jít svobodně za zábavou,nehodlám čekat ,až náhodou někdo povolí vstup, nebo otevře bránu.Je lépe jít kamkoli jinam.Nastavený režim není vhodný pro veřejnost,ale pochopitelný pro ochranu majetku firem,zde sídlících.Proto kasárna spatřuji jako navhodná pro kulturu,ale vhodná pro průmyslové využití.

Dobrý den, tak to máme velmi podobné úvahy, dle mého se průmyslová zóna jakou bezpochyby kasárna jsou a kulturně společenské centrum vzájemně vylučují. Moc bych prosil, kdyby někdo věděl, že někde neco podobného úspěšně funguje ( a v jaké cenové relaci) , ať dá odkaz - přiučíme se i v Klecanech.

Přístup do kasáren mi trošku připomíná něco jako pevnost Boyard...u vchodu my mohl čekat liliput se svazkem klíčů, a v jednotlivých bunkrech po celé pevnosti by se plnily soutěžní úkoly. Se sezbíranými indiciemi bychom sestavili heslo, případně by poradil otec Furat, a byli bychom šťastní, že jsme si so užili. Pak ještě rychle vysvobodit zajatce a můžeme konečně vypadnout, 1x za život stačí zažít...
Tomáš Bažant

Příspěvekod nitricacid » úte 3. kvě 11, 13:00

Kasárna mi připadají spíš nako nějaká fabrika z šedesátých let,s klasickými domky údržby,a malými provozy zabezpečující výrobu a její obsluhu.Dále bych tam viděl skladové prostory jak pro výrobky tak pro materiál.Zabezpečení odpovídá jakoby šlo o výrobu přísněutajovaných součástí, věcí přísně tajných s zvláštním režimem utajení.
Do takového prostředí je snaha o provoz kulturního střediska?Zřejmě by bylo dobré určit ,k čemu ty za babku objekty mají hlavně sloužit a pak udělat projekt.Tady sčítáme hrušky,jablka , švestky i mrkev dohromady.Tak, že to není ani na guláš.
Když to převedeme do jiného odvětví hospodářství,třeba do zemědělství a živočišné výdoby,šel byste za kulturním prožitkem
do hospodářské budovy vedle kravína nebo vepřína, umístěných vedle vysokých nádrží na krmivo?
Iniciativa je hezká,záslužná,ale na špatném místě.
nitricacid

Příspěvekod nitricacid » stř 11. kvě 11, 13:59

Všude u kulturních akcí je sděleno,kdo je poředatelem,kdo je pořadatelem veteranrallye se na nových stránkách nedovíme.
Město,pan Němeček,občaské združení??????????????????????
nitricacid

Příspěvekod Jan z Klecan » stř 11. kvě 11, 16:40

nitricacid píše:Všude u kulturních akcí je sděleno,kdo je poředatelem,kdo je pořadatelem veteranrallye se na nových stránkách nedovíme.
Město,pan Němeček,občaské združení??????????????????????

Myslím, že v tom má bordel i pan Němeček... sice tvrdí, že město Klecany pořádá, ale na volebních letácích je jako hlavní pořadatel on... pan Kuchta to s ním několikrát řešil na ZMě, ale myslím, že pro hroší kůži zmiňovaného hlavního pořadatele, nic nevyřešil... otázkou je, zda je akce na takové úrovni, aby na ni město dávalo 200 000...
Jan z Klecan

Příspěvekod mares-v » stř 6. čer 12, 14:13

Schválila na den 9.6. 2012 od 7:00 hodin do 14:00 hodin přístup na pozemky města v Klecánkách při akci "XVl. Klecanská veterán rallye", projednala rozpočet, akci pořádá město Klecany.

...už nemá, pořadatelem je město Klecany... jsem zvědav, co bude psát v předvolebním letáku....
mares-v

Příspěvekod zodac » čtv 19. pro 13, 00:37

o.s. For Culture 640.000kč příspěvek pro rok 2014.Kdo to prosím je a kdo to vede.Děkuji
zodac

Předchozí

Zpět na Kulturní akce - Vaše názory a nápady