Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

(P) KKKáplička

(P) KKKáplička

Příspěvekod Tomáš Bažant » úte 12. dub 11, 23:36

Dobrý večer,
rád bych podiskutoval o názvu "Prozatímní klecanská kulturní káplička" jímž je označován bývalý výstrojní sklad v městských kasárnách sloužící jako de-fakto jediná větší spolková místnost města.

Název mi přijde hrozně kostrbatý asi jako "Národní ústav duševního zdraví - NUDZ"...

Použijeme-li v případě kasáren zkratku jednalo by se o PKKK, což může evokovat Kurdskou stranu pracujících (PKK). Naopak vypustíme-li "Prozatímní" ( nebo bude navěky prozatímní ??? ) dostáváme pouze KKK což již má historicky zabraný Ku-Klux-Klan. Zajímavě vzhledem ke Klecanům zní i terminologie KKK - např. :
Klecktoken: zápisné
Klonvocation: shromáždění
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ku-Klux-Klan

Zajímalo by mne tedy, jaká je představa o "konečném řešení" názvu bývalého výstrojního skladu, coby kulturní oázy Klecan.

děkuji za info, pěkný den
Tomáš Bažant

Re: (P) KKKáplička

Příspěvekod Ludvik » stř 13. dub 11, 14:33

Pán Bažant,to nemá chybu,po zkrachovalém komunistickém projektu Rychty,kdy si občané stavěli tento stánek svépomocí v akci Z,se městu v tak krátké době podařilo obstarat a zrekonstruovat skutečnou kulturní oázu, podle nynějších představ a úrovně města.
Knečně mají spolky odpovídající zázemí pro svůj rozvoj.Rekonstrukce výstrojního skladu určitě stála nějaké peníze,ty se však vrátí v možnostech občanů v kulturním vyžití.
Tak,že nakonec místo uvažovaného zvelebení a rekonstrukce Fary,se podařilo provést rekonstrukci výstrojního skladu.
Škoda jen,že jsou zastupitelé tak skromní a neudělali slavnostní otevření,jako při dání do provozu DPS.Již nyní se chystám též navštívit toto kulturní středisko a netrpělivě očekávám na netu první akce.
Nyní k názvu,
název se mi líbí,slovo prozatimní je nápadité,zřejmě se bude v kapličce hrát i divado,to mi koresponduje s Prozatimním divadlem,které bylo první stálé české divadlo, otevřeno v roce 1862 na místě ND.
Před písmeno P bych vložil opět písmeno P,jako preventivní,to proto, aby,kdyby nám na tomto místě, někdo chtěl potavit
jiný kulturní stánek,aby bylo jasné, že je již máme.Podobně jako nám staví NUDZ chodník.
Slovo klecanská, je opět na místě,každý kdo vstoupí do tohoto krásného stánu,si musí uvědomit,že je v Klecanech a vnímat na jaké krásy se občané zmohli bez přispění z fondů Evropské Unie.
Další písmeno K jako kulturní,bych ponechal,ale před něj bych dal spojku a, a před spojku a písmeno M jako Multikulturní,
to aby bylo jasné,že se mohou zůčastnit všechny národnosti světa a potvrzuje to i zjištění multikulturnosti města při sázení stromů.Kaplička,opět slovo na místě,nejde o palác,vyjadřuje skromnost a pokoru občanů v našem městě,malá,rekonstruovaná ,ale hezká.Navrhuji tedy zkratku Preventivní,Prozatimní,Klecanská Multikulturní a Kulturní Káplička tedy PPKMKK.
Ludvik

Příspěvekod Tomáš Bažant » stř 13. dub 11, 16:29

Dobrý den, pane Ludvík, to jste to tedy vylepšil, to je buď na zlomení jazyka, nebo na vyšší logopedickou průpravu. Tak by tomu určitě nikdo neříkal . PPKMKK... ale nápad je to zajímavý to ještě trochu rozkošatit.

Pamatuji si, jako malý kluk když jsem šel na pouť do "Fučíkárny", tak mě také ani ve snu nenapadlo říci, že se jdu pobavit do PKOJF - Parku kultury a oddechu Julia Fučíka... Tak mě by právě zajímalo, jak tomu budou říkat obyčejní lidé - že jdou na za muzikou do kasína, nebo do kápličky ?

I dnes se hodně pracuje s jazykem a vyvíjí se nová zkratková slova - např. pražský magistrát má PRAPOR (Pražská protikorupční rada) i PRVEK (Pražská radu pro výzkum a ekonomiku), dřívější kongresové centrum - je PAKUL (palác kultury) poměrně ustálená a zaběhlá zkratka je ROPID (regionální organizátor pražské integrované dopravy), jednají li špičky koalice, je to K9, (až12)...

tak zkrátka mě napadlo, jestli se s tím názvem ještě trochu nepomazlit...
Tomáš Bažant

Příspěvekod Jan z Klecan » čtv 14. dub 11, 08:30

Pro Ludvíka:

Pán Bažant,to nemá chybu,po zkrachovalém komunistickém projektu Rychty,kdy si občané stavěli tento stánek svépomocí v akci Z,se městu v tak krátké době podařilo obstarat a zrekonstruovat skutečnou kulturní oázu, podle nynějších představ a úrovně města.
Knečně mají spolky odpovídající zázemí pro svůj rozvoj.Rekonstrukce výstrojního skladu určitě stála nějaké peníze,ty se však vrátí v možnostech občanů v kulturním vyžití.
Tak,že nakonec místo uvažovaného zvelebení a rekonstrukce Fary,se podařilo provést rekonstrukci výstrojního skladu.

... Nevím pane Ludvík, zda jste ve zmiňovaném zařízení byl a hodně mě zajímá Váš názor... zažil jsem už hodně zařízení 4-té cenové kategorie, které jsou v lepším stavu, než naše hodně provizorní káplička... jako úkryt před deštěm, dobrý, pro bezdomovce skvělé, ale jako městské kulturní zařízení žalostné... možná pro vesničku s 200 obyvately luxus...

Dejte vědět, jak se Vám líbilo a otevřete oči...
Jan z Klecan

Příspěvekod Tomáš Bažant » čtv 14. dub 11, 09:20

Dobrý den, no vida, je tu další námět na název "kápličky" - bude to ÚPD(čko) :idea: - Úkryt před deštěm

Já osobně jsem onu kápličku již 2x navštívil (se smíšenými pocity) , při masopustu mi plynový fukar u vrat málem sežehl nohu, sociální zázemí odpovídá názvu "prozatímní" (na blití) , tragicky působí, že objekt není bezbariérový....dostat se pohodlně dovnitř tak to abych parafrázoval slavného astronauta, to je opravdu "velký skok pro Klecany".
Nemám problém s "ošuntělostí" - třeba veltěžská sokolovna se mi líbí taková jaká je. Zde však stále zápasím s pocitem, že je pokus udělat z nouze ctnost...
Tomáš Bažant

Příspěvekod Ludvik » čtv 14. dub 11, 11:40

Pro pána Jána z Klecan,chtělo by to tak troch číst nezi řádky,je lépe použít přehnané chvály až ironie,než tvrdé kritiky.Nechtělo se mi psát o nezájmu,neschopnosti ,liknavosti , ostudě.Pán Bažant popsal oný objekt takový, jaký je,z nouze cnost.Jako mnoho jiných věcí.Máme kulturní místnost jenom jako,né však doopravdy.Vždyť i vyšlapané ztezce podle silnice se dá říkat chodník,co nám postavilo NÚDZ.Naštěstí pan Bažant nebyl pohřben žehem zaživa.
Ludvik

Příspěvekod Jan z Klecan » čtv 14. dub 11, 12:40

Tak to se Ludviku omlouvam, Vás sarkazmus, jsem nepochopil... :oops:

mrzí mě, že se město za každou cenu prezentuje jako Horní Dolní... dejme tomu Máslovice - na náměstí mají skvěle upravený plac a akce mají šťávu. V Klecanech nemáme kromě Sportklubu žádnou veřejnou místnost... já osobně jsem se zhrozil na Masopustu, kam a kudy jsme šli... (přes smetiště k provizorní ruině) ty koberce na stěnách, kapela prostě hrůza. Neberu nikomu jeho názor, třeba se to ostatním líbilo. (a ti co jsou jako já, začnou chodit na jiné akce do okolí, kterých začíná být čím dál víc a dokonce se v nich angažují lidé z Klecan, kteří asi nejsou zcela žádoucí pro současné vedení města - ale dostat je pak zpět do Klecan dá o hodně víc práce)

Já si myslím, že by město mělo zainvestovat na správném místě a udělat opravdu kulturní zařízení (OKK - opravdová kulturní káplička) Beru, že akce pořádané městem jsou hodně lidové a vůbec mi to nevadí. Škoda opravdu skvělých akcí - např. veteráni, které jdou stejnou cestou jako PKK - tzn k podprůměrné obyčejnosti. Nevím proč se Němeček rozhádal se Šebkem, ale dokud to pořádali spolu, byla to opravdu jedinečná kulturní akce i pro lidi z města, teď je to jen odvar z let slávy a sebeprezentace jedince... od té doby, co si to pořádá pan Němeček sám to stojí za ... jako kaplička. Zdá se mi, na co pan Místořídící sáhne, tam tráva přestává růst.

Koukněme do Řaže - Polešovna ducha, i ta Sokolovna v Veltěži má své kouzlo... (a nemyslím, že by to stálo zásadní peníze a když, je možné vybírat vstupné, nevidím na tom nic divného, pokud nabídnu akci na úrovni) nechci být rejpal, ale kulturní zařízení pro město se 3000 obyvatel si představuji naprosto odlišně. Možná, pokud by pan Místořídící neinvestoval peníze do nových stránek (prý to bylo přes 100 000) mohla být OKK veselejší.
Naposledy upravil Jan z Klecan dne čtv 14. dub 11, 12:41, celkově upraveno 1
Jan z Klecan

Vítejme klidný, sluníčkový, víkend.

Příspěvekod Ludvik » čtv 14. dub 11, 12:40

S neobyčejně velikoou a neutuchající radostí musíme sdílet skutečnost,že ve dnech 20.-22. 5. 2011 ,což je víkend,proběhne opět zkouška našich zvukovodů a lochtání ušních bibínků 106 ti decibely několika motorových pil s názvem"Klecanský masakr motorovou pilou", kterou pořádá o.s. Humbuk v Klecánkách u jezu.
Doufejme,že si chlapci zařádí a lochtání se protáhne do pozdních večerních hodin.Díky, jak radě města tak samotnému Humbuku.Kdyby náhodou někdo vnímal hluk motorových pil negativně,nechť není sobecký,nekritizuje a na své slechy si nasadí sluchátka.
Určitě všichni obyvatelé povodí v Klecánkách, by uvítali povolení provozování vodních skůtrů,vysokoobrátkové motory jak pil tak skůtrů skýtají skutečný požitek.Rada města by určitě měla vyjít vstříc i požadavkům skůtrařů.Škoda,odstěhování
Ú rampy,určitě mnohým chybí krásný klepot prkýnek.Ta by se měla též navrátit,třeba na ten plac,kde byl zlikvidován trávník,který byl k ničemu.
Naposledy upravil Ludvik dne čtv 14. dub 11, 17:01, celkově upraveno 2
Ludvik

Příspěvekod Jan z Klecan » čtv 14. dub 11, 12:42

Ludvik píše:Pro pána Jána z Klecan,chtělo by to tak troch číst nezi řádky,je lépe použít přehnané chvály až ironie,než tvrdé kritiky.Nechtělo se mi psát o nezájmu,neschopnosti ,liknavosti , ostudě.Pán Bažant popsal oný objekt takový, jaký je,z nouze cnost.Jako mnoho jiných věcí.Máme kulturní místnost jenom jako,né však doopravdy.Vždyť i vyšlapané ztezce podle silnice se dá říkat chodník,co nám postavilo NÚDZ.Naštěstí pan Bažant nebyl pohřben žehem zaživa.

Tak to se Ludviku omlouvám, Vás sarkazmus, jsem nepochopil... :oops:

mrzí mě, že se město za každou cenu prezentuje jako Horní Dolní... dejme tomu Máslovice - na náměstí mají skvěle upravený plac a akce mají šťávu. V Klecanech nemáme kromě Sportklubu žádnou veřejnou místnost... já osobně jsem se zhrozil na Masopustu, kam a kudy jsme šli... (přes smetiště k provizorní ruině) ty koberce na stěnách, kapela prostě hrůza. Neberu nikomu jeho názor, třeba se to ostatním líbilo. (a ti co jsou jako já, začnou chodit na jiné akce do okolí, kterých začíná být čím dál víc a dokonce se v nich angažují lidé z Klecan, kteří asi nejsou zcela žádoucí pro současné vedení města - ale dostat je pak zpět do Klecan dá o hodně víc práce)

Já si myslím, že by město mělo zainvestovat na správném místě a udělat opravdu kulturní zařízení (OKK - opravdová kulturní káplička) Beru, že akce pořádané městem jsou hodně lidové a vůbec mi to nevadí. Škoda opravdu skvělých akcí - např. veteráni, které jdou stejnou cestou jako PKK - tzn k podprůměrné obyčejnosti. Nevím proč se Němeček rozhádal se Šebkem, ale dokud to pořádali spolu, byla to opravdu jedinečná kulturní akce i pro lidi z města, teď je to jen odvar z let slávy a sebeprezentace jedince... od té doby, co si to pořádá pan Němeček sám to stojí za ... jako kaplička. Zdá se mi, na co pan Místořídící sáhne, tam tráva přestává růst.

Koukněme do Řaže - Polešovna ducha, i ta Sokolovna v Veltěži má své kouzlo... (a nemyslím, že by to stálo zásadní peníze a když, je možné vybírat vstupné, nevidím na tom nic divného, pokud nabídnu akci na úrovni) nechci být rejpal, ale kulturní zařízení pro město se 3000 obyvatel si představuji naprosto odlišně. Možná, pokud by pan Místořídící neinvestoval peníze do nových stránek (prý to bylo přes 100 000) mohla být OKK veselejší.
Jan z Klecan

Příspěvekod Ludvik » čtv 14. dub 11, 17:57

Pro pána Jána z Klecan,lze považovat prezentaci Horní Dolní jako Na vrch huj a ve spod fuj?
Ludvik

Další

Zpět na Kulturní akce - Vaše názory a nápady