Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

A tak je to správné tak to má být

A tak je to správné tak to má být

Příspěvekod Ludvik » úte 11. úno 14, 07:55

Usnesení č. 4/2014 ze zasedání Rady města Klecany, ze dne 3.2.2014
Přítomni dle prezenční listiny: Daniel Dvofák, Ivo Kurhajec, Jiří Medek, Ladislav Němeček, Ing. Kristýna Holubová

Přítomni na rozšířeném jednání RM: Zdeňka Tomášová, Ing. Jiří Bendl, Martin Hora, Ing. Jiří Valtera, Ing. Antonín Kučera, Ing. Miroslav Filinger, Martin Lemon, Dagmar Valterová

Klub důchodců Města Klecany - 5.000,-
Základní kynologická organizace Klecany - 5.000,-
O.S. For Culture - 0,-
TJ Sokol Veltěž - 15.000,-
Myslivecké sdružení Zdiby-Klecany - 15.000,-
Tělocvičná jednota Sokol 1907 - 20.000,-
O.S. Bike service Klecany - 20.000,-
O.S. Humbuk - 15.000,-
O.S. Samuraj Praha - 25.000,-
Junák - svaz skautů a skautek ČR, středisko Havran Klecany - 60.000,-
O.S. Pravý Hradec - 295.000,-
TJ Sokol Klecany - 325.000,-

Proč OS For Culture nedostalo žádnou dotaci, za Pravý Hradec byla přítomna Zdeňka Tomášová, předsedkyně sdružení, která mohla cosi ovlivnit a za ostatní žadalele nikdo přítomen nebyl? Proč směšně malá částka Klubu důchodců.Proč směšně malá částka pejskařům, z kterých město vynutí na poplatcích daleko více peněz.Kdyby se alespoň polovina částky spotřebovaná na projížďky strážníků OP po okolí věnovala OS For Culture, peníze by byly efektivně využity v rámci prevence kriminality.Proč se věnuje tolik peněz OP Zdiby
Bravo, daří se likvidovat konkurenci v občanském sdružení OS For Culture.(Jsme přeci všichni kamarádi a o kulturu nebo kvalitu kultury, až zas tak nejde. Držme se na pozicích navzájem.)
Proč se přispíva Sokolu Veltěž a když je turnaj nejmladších klecanských chlapců, musí si půjčovat propocené dresy?
Proč tu nikdo neodpoví?
Ludvik

Re: A tak je to správné tak to má být

Příspěvekod A.Václavíková » úte 11. úno 14, 15:22

Pane Ludvíku,
jsem ráda, že se zastáváte sdružení For Culture. Stejně jako Vy se domnívám, že si zaslouží dostat od města příspěvek na svou činnost, která je užitečná pro obyvatele města. Ale zároveň se obávám, že kritizujete i věci, o kterých jste si nezjistil dost informací.
Některé informace mít nemůžete a to Vám nevyčítám. Nemůžete vědět, že paní Tomášová, která byla na jednání rady přítomna jako zastupitelka města, vyvinula nemalou snahu prosadit přítomnost zástupců všech dotčených spolků na tomto zasedání. Její argument zněl přesně stejně jako Váš – není spravedlivé, aby se jednání zúčastnila ona (Pravý Hradec), paní Holubová (Humbuk), pan starosta (Junák) a pan Dvořák (Sokol Klecany), když ostatní spolky přístup nemají. Jejímu požadavku však vyhověno nebylo a jednání bylo neveřejné a zástupci ostatních spolků na něj pozváni nebyli.
Tak tohle jste vědět nemohl. Ale další věci jste si zjistit mohl. Mohl jste se např. podívat do zápisu z Rady, jaké byly požadavky jednotlivých spolků. Zjistil byste, že Klub důchodců dostal přesně tolik, kolik chtěl a žádal. Ano, ostatní ne – u pejskařů i dalších se vzhledem k neveřejnosti jednání můžeme pouze dohadovat, co vlastně chtěli dělat a v čem budou omezeni.
Co jste si také mohl zjistit, je spolupráce paní Tomášové a spolku Pravý Hradec se sdružením For Culture. Na těchto stránkách uveřejnil administrátor plné znění žádosti For Culture o příspěvek od města, kde v bodě “Realizační tým” uvádí spolupráci Pravého Hradce na realizaci uváděných akcí.
Se spolkem For Culture od jeho vzniku spolupracujeme, podílíme se na organizaci jeho akcí a on se podílí na organizaci akcí našich. Nemáme sebemenší zájem jakkoli jeho činnost omezovat, ale právě naopak. Za sebe pevně doufám, že se nulovým příspěvkem města nenechá odradit a bude pokračovat (byť omezeně) v organizaci zajímavých a zábavných akcí, se kterými už začal. Budeme se mu v tom snažit pomáhat. Jsme ochotni spolupracovat s každým, kdo přijde se zajímavým nápadem, kdo není pasivní a kdo chce něco dělat pro město a jeho obyvatele. Jsme vděční za to, že nejsme sami a vznikají další spolky či se objevují lidé, kteří jsou aktivní a dávají přednost činnosti před mluvením. Doufáme, že jejich počet bude růst. Pak snad i město pochopí, že peníze na podporu jejich činnosti nejsou vyhozené.
Alena Václavíková, Pravý Hradec
A.Václavíková

Příspěvekod zodac » úte 11. úno 14, 17:13

Jednání bylo neveřejné .Když jde o peníze na dotace ale jen pro někoho .Smrdí to tak trochu levárnou že . Ale co jsme v Klecanech kde se např. rozdrobují zakázky na malé pod 100000 tisíc které pak řeší pouze rada..
zodac

Příspěvekod Ludvik » stř 12. úno 14, 09:24

Dobrý den paní Václavíková,
právě proto, že jsem přečetl projekt FOR Culture, který se mi zdá velmi dobrý, je i zahrnuta spolupráce s Pravým Hradcem, je až velice nápadné, proč nedostal ani korunu.O co tedy šlo?
Každé rozhodnutí, tak jako jednání, by mělo mít nějaký podnět a motivaci.Z nějakého důvodu muselo být navrhnuto 0 Kč.
Nezlobte se na mě, ale o té nule rozhodovali zastupitelé a rada, skutečně to dělá dojem, že tento spolek, je pro ty, kdož o výši dotace rozhodovali nepotřebný a nežádoucí a je třeba ho tlumit, jinak by ho pdpořili alespoň zlomkem požadované částky a možná vyjádřením naděje ,že bude lépe.
Dále se nelze nedomnívat, že na výše dotací, či dotace vůbec, má vliv pozice ve vedení města a pozice této osoby v patřičného spolku. Svojí přítomností při rozhodování obhájí své požadavky jako nutné, přičemž projednávané dotace spolků u nichž jsou nepřítomní zástupci mlčí, snadno se nedotují a nemají možnost ovlivnění názoru třeba 0 Kč.
Je otázka, zda je chyba v systému,nebo zda bylo toto úmyslně takto řešeno.Vzhedem k tomu, že uvádíte, že paní Tomášova vyvinula nemalou snahu prosadit přítomnost zástupců , je zřejmé že to byl úmysl.
To bohužel potvrzuje má slova uvedená v závorce.
Nevíte,jaké oktivity pro klecanské občany organizuje Sokol Veltěž,že dostává dotace?
Jinak Vám děkuji za názory upřesnění mých názorů.
Hezký den Ludvik
Ludvik

Příspěvekod zadakales » stř 12. úno 14, 09:51

Dobrý den

to že FC nedostalo nic, je velká zásluha pana Němečka. Protože pan Melichar z FC se s ním neustále pře a chce po něm věci, které by měly být samozřejmostí, tak dosáhl toho, že pan Němeček "za trest" zařídil, že nedostane nic.

Zajímavé je, že akce pana Němečka - veteráni, jsou všude, kromě Klecan prezentovány jako veterán rallye pana Němečka, jen v Klecanech je to kulturní akce MěÚ. A ročně do ní padají desítky i stovky tisíc - kulturní program pro občany Klecan už dávno žádný není... žába na prameni - nepotřebuje o dotace žádat, z pozice své funkce si je zařídí a pak rozhoduje komu dají a komu ne.

Dle informací se na kulturu v Klecanech ročně vydá 1 700 000Kč - co se děje se zbytkem? Ptejte se a dopadnete jako pan Melichar...

Čtěte http://www.forculture.cz/2013_10_01_archive.html tam se dozvíte začátek toho, proč někdo dostane o co si řekne a někdo ne...

Vztahy Němeček - Tomášová jsou také veselé a je to jen zásluha paní Tomášové, její vůle a nezdolné angažovanosti, se kterou dělá akce pro lidi v Klecanech a okolí... jen to, že to aktivit PH je zapojeno tolik lidí jí pomáhá s bojem s radnicí. Pokud by za ní nestálo tolik práce, tak by pan místostarosta rozhodl stejně - nic nedostanou, svítí zbytečně v noci na Rychtě...

Zajímavé je, že sdružení rybářů původně žádalo o dotaci 50 000Kč - když se podíváte na jejich web, tak se zdá, že žádnou aktivitu nemají, neb poslední zprávy zde jsou z roku 2011... pronajatý rybník v Přemyšlení jim Sara odebrala, protože se o něj nestarali... a kdo stojí za rybáři?
zadakales

Příspěvekod Jarda Melichar » čtv 13. úno 14, 00:47

Jedna reakce zastupitele a člena kontrolní komise města Klecany.
Nechám posouzení na Vás
Zdravím
To si snad děláte srandu!!!
Já tady žiju 35 let a Vy tady soudíte a napadáte lidi kterým se podařilo změnit totální nekomunikativnost s úřadem.
Hřejete si polívčičku s lidmi , kteří budou vždycky nespokojený se vším a nevidí nic co se tu za 8 let změnilo!!!
Nebaví mě Vaše diskuze na téma Němeček a neustálé opakování ,,PENÍZE NA KULTURU, PENÍZE NA KULTURU“
For Culture je jen záminka jak za pomoci města dostat počáteční kapitál na rozjezd Vašeho podnikání.
Bez pomoci města by jste neudělal ani kino ani „charitativní koncert“ pro Klecánky , a neslyšel jsem žádné díky za spolupráci a podporu.
Charitu si představuji jinak než, že po koncertu otevřu kasu kam lidé přispívali na povodně a vyplácím kapely a svoje kamarády.Vaše drzost nezná mezí . Kdo jste a co si o sobě myslíte, podle mě jste pro kulturu v Klecanech neudělal vůbec nic, aniž by jste na tom něco netrhnul.
Zameťte si před vlastním prahem a před vlastním vyúčtováním za své ,,kulturní akce“. Město vás pro začátek dostatečně podpořilo půjčením např. laviček, bezplatným pronájmem prostor pro vaše akce a následným úklidem po akci,nemluvě o spolufinancováním Vašich akcí, které zase zajistilo město. Možná kdyby vaše jednání bylo v rámci slušného chování a alespoň jste si trošku vážil toho co vedení města dokázalo prosadit, vybudovat a zkulturnit, byl by váš výsledek žádosti o dotaci na kulturu jiný,, jak Vy na mě,tak my na vás“… vše je jen na dobrých mezilidských vztazích a vážit si práce a úsilí jiných, vám asi nic neříká….to je trochu škoda.
Myslím si, že Vašich názorů a ničím nepodložených argumentací už bylo dost a rád bych se dočkal na webu For Culture zajímavostí a novinek z kultury.
S pozdravem Jan Busch, preferující osobní jednání a ne plkání na sociálních sítích.
http://www.forculture.cz/2014/02/jak-to ... zi-na.html
Jarda Melichar

Příspěvekod Ludvik » čtv 13. úno 14, 07:39

[quote="zadakales"]Dobrý den

to že FC nedostalo nic, je velká zásluha pana Němečka. Protože pan Melichar z FC se s ním neustále pře a chce po něm věci, které by měly být samozřejmostí, tak dosáhl toho, že pan Němeček "za trest" zařídil, že nedostane nic.

Zdravím zadakles, tak to přece není, když se podíváte na hlasování, pro, aby nedostal FC ani korunu, byli všichni kromě dvou,
paní Tomášové a pana Dvořáka, kteří v sobě našli vyšší vědomí slušnosti a spravedlnosti a tak nehlasovali.
Ludvik

Příspěvekod Ludvik » čtv 13. úno 14, 07:57

Jarda Melichar píše:Jedna reakce zastupitele a člena kontrolní komise města Klecany.
Nechám posouzení na Vás
Zdravím
To si snad děláte srandu!!!
Já tady žiju 35 let a Vy tady soudíte a napadáte lidi kterým se podařilo změnit totální nekomunikativnost s úřadem.
Hřejete si polívčičku s lidmi , kteří budou vždycky nespokojený se vším a nevidí nic co se tu za 8 let změnilo!!!
Nebaví mě Vaše diskuze na téma Němeček a neustálé opakování ,,PENÍZE NA KULTURU, PENÍZE NA KULTURU“
For Culture je jen záminka jak za pomoci města dostat počáteční kapitál na rozjezd Vašeho podnikání.
Bez pomoci města by jste neudělal ani kino ani „charitativní koncert“ pro Klecánky , a neslyšel jsem žádné díky za spolupráci a podporu.
Charitu si představuji jinak než, že po koncertu otevřu kasu kam lidé přispívali na povodně a vyplácím kapely a svoje kamarády.Vaše drzost nezná mezí . Kdo jste a co si o sobě myslíte, podle mě jste pro kulturu v Klecanech neudělal vůbec nic, aniž by jste na tom něco netrhnul.
Zameťte si před vlastním prahem a před vlastním vyúčtováním za své ,,kulturní akce“. Město vás pro začátek dostatečně podpořilo půjčením např. laviček, bezplatným pronájmem prostor pro vaše akce a následným úklidem po akci,nemluvě o spolufinancováním Vašich akcí, které zase zajistilo město. Možná kdyby vaše jednání bylo v rámci slušného chování a alespoň jste si trošku vážil toho co vedení města dokázalo prosadit, vybudovat a zkulturnit, byl by váš výsledek žádosti o dotaci na kulturu jiný,, jak Vy na mě,tak my na vás“… vše je jen na dobrých mezilidských vztazích a vážit si práce a úsilí jiných, vám asi nic neříká….to je trochu škoda.
Myslím si, že Vašich názorů a ničím nepodložených argumentací už bylo dost a rád bych se dočkal na webu For Culture zajímavostí a novinek z kultury.
S pozdravem Jan Busch, preferující osobní jednání a ne plkání na sociálních sítích.
http://www.forculture.cz/2014/02/jak-to ... zi-na.html

Víte pane Melichar, pan Busch to umí se dřevem, a každý má svoji pravdu, neboť pravda je pojem relativní.Ano pan Busch nám udělal U-rampu, která byla v Kecánkách nevhodná, a tak ji přestěhovali na bývalou střelnici do Klecan.Nepořádek kolem této U- rampy a uvnitř, nikdo neuklízí, místo se stává veřejnou skládkou ,jsou tam lahve od alkoholu, pet lahve,pneumatiky, zbytky lednice sedačky od automobilu a další odpadky jednoduše, nekulturní prostředí s kládka odpadů.To nám zajistil pan Busch za osm let.To si mohli nechat v Klecánkách.A přiznám se pane Busch, jsem nespokojený s tím, co tam vidím.
S pozdravem Ludvik
Ludvik

Příspěvekod Z.Tomášová » čtv 13. úno 14, 23:45

Ludvik píše:Dobrý den paní Václavíková,
právě proto, že jsem přečetl projekt FOR Culture, který se mi zdá velmi dobrý, je i zahrnuta spolupráce s Pravým Hradcem, je až velice nápadné, proč nedostal ani korunu.O co tedy šlo?
Každé rozhodnutí, tak jako jednání, by mělo mít nějaký podnět a motivaci.Z nějakého důvodu muselo být navrhnuto 0 Kč.
Nezlobte se na mě, ale o té nule rozhodovali zastupitelé a rada, skutečně to dělá dojem, že tento spolek, je pro ty, kdož o výši dotace rozhodovali nepotřebný a nežádoucí a je třeba ho tlumit, jinak by ho pdpořili alespoň zlomkem požadované částky a možná vyjádřením naděje ,že bude lépe.
Dále se nelze nedomnívat, že na výše dotací, či dotace vůbec, má vliv pozice ve vedení města a pozice této osoby v patřičného spolku. Svojí přítomností při rozhodování obhájí své požadavky jako nutné, přičemž projednávané dotace spolků u nichž jsou nepřítomní zástupci mlčí, snadno se nedotují a nemají možnost ovlivnění názoru třeba 0 Kč.
Je otázka, zda je chyba v systému,nebo zda bylo toto úmyslně takto řešeno.Vzhedem k tomu, že uvádíte, že paní Tomášova vyvinula nemalou snahu prosadit přítomnost zástupců , je zřejmé že to byl úmysl.
To bohužel potvrzuje má slova uvedená v závorce.
Nevíte,jaké oktivity pro klecanské občany organizuje Sokol Veltěž,že dostává dotace?
Jinak Vám děkuji za názory upřesnění mých názorů.
Hezký den Ludvik

Pane Ludvíku,
chtěla bych doplnit informace paní Václavíkové.
Již na zasedání zastupitelstva 12. 12. jsme s Danem Dvořákem navrhovali diskuzi k rozdělování peněz spolkům na veřejném zasedání zastupitelstva. Návrh se nám nepodařilo prosadit. Byla svolaná rozšířená rada města, která je neveřejná.
Poslala jsem všem zastupitelům tento e-mail:
"Vážení kolegové,
na jednání přijdu.
Prosím o pořízení zápisu z jednání rozšířené Rady a doporučuji na jednání přizvat zástupce spolků a organizací, které žádají o příspěvek, aby měli možnost své žádosti obhájit.
Organizace Sokol, Skaut, Humbuk a Pravý Hradec jsou ve výhodě, protože jejich zástupci jsou členy zastupitelstva.
Děkuji a jsem s pozdravem,
Zdena Tomášová"
Zástupci spolků pozváni nebyli a zápis jednání je velmi stručný. V poměrně dlouhé diskuzi, která je zapsaná dvěma větami, jsme s Danem Dvořákem opět poukazovali na to, že průběh diskuze i hlasování členů zastupitelstva by mělo být veřejné. V zápisu chybí i to, že jediným kritériem hodnocení projektu For Culture byla údajná drzost, s jakou byla předložena žádost o tak vysokou částku. O tom, která z akcí by mohla být zařazená do kulturního programu letošního roku, nepadla ani zmínka.
Cyklistický oddíl Sokola Veltěž dostal příspěvek na činnost, protože jej navštěvuje zatím 9 dětí z Klecan.
Je mi líto, že už druhý rok se nám nepodařil prosadit návrh paní Václavíkové na přijetí jednotného formuláře žádosti o příspěvek a jeho vyúčtování. Navrhla také systém hodnocení předkládaných projektů. Rozdělování příspěvků na činnost spolků musí probíhat transparentně a podle jasných a závazných pravidel. Jinak bude docházet k pomluvám, podezírání z korupce a kamarádíčkování.
Z.Tomášová

Zpět na Kulturní akce - Vaše názory a nápady