Klecany.cz Napište nám Pokročilé hledání

Odpověď na článek ve Zpravodaji

Odpověď na článek ve Zpravodaji

Příspěvekod Z.Malik » čtv 15. dub 10, 11:50

Radě města Klecany

S nepředstavitelným odporem jsem se rozhodl odpovědět na písemnou „reakci“ rady města Klecany. Tato písemnost byla dodatečně a zcela kuriozním způsobem vložena do již vydaného Klecanského zpravodaje č. 4 z roku 2010. Nikdy jsem neklesl tak hluboko, abych se ohrazoval proti zlovolnému napadení mé osoby. Nyní to poruším v celém rozsahu.
Po celou dobu vašeho působení jako rady města na městském úřadě v Klecanech, tj. tři a půl roku, jsem proti vám a vaší práci nevznesl ani jednu připomínku a ani jinak nekritizoval vaší činnost. Příspěvek pana Šebka jsem poprvé četl a to jen skrze zvláštní vydání Zpravodaje č. 4/2010. Proto nemohu pochopit, proč tolik zloby a nenávisti proti mé osobě.
Radou sepsaný a písemně vydaný kádrový materiál v „reakci“ je snůškou zloby a lží, což důkladně osvětlím. Obsahuje v celém rozsahu konstrukce, které se nezakládají na pravdě. Tím, že jste tuto kritiku vydali tiskem, jste jen o něco lepší, než komunisté, kteří podobné kádrové materiály vedly jako přísně střežené. Stejně jako za komunistů, bez jediné konzultace byl každý, kdo padl do nepřízně, zatracen. Toto jste použili i vy. Jsou to stejné údery pod pás, které nejsou od vás první.
Konečně vím, proč jste byli rozčarováni z příspěvku pana Šebka. Tento příspěvek je funkční a já bych ho bral jako upozornění, že je někde chyba. Není chyba pana Šebka, že za tři a půl roku jste neusměrnili účetní osnovu města Klecany, to chápu, ale nechápu že za stejnou dobu jste nebyli schopni zjistit, že pracovník účtárny města nevede účetnictví v plném rozsahu. Z toho vyplynula kritika, kterou vedl jako člen zastupitelstva pan Šebek. A proto je vámi špiněn.
Až v dnešních dnech jste zjistili, že jsme nic nepředali. Je to pro mne hodně opožděné sdělení. Tuto lež lze jednoduše vyvrátit. Finanční doklady a kapitálové účty byly předány v den ověřování podpisových vzorů. Jednotlivé účetní doklady nejsou předmětem předávání, protože není možné tuto agendu jednotlivě členit. Tato činnost je převedena do inventury účetních dokladů. Předání podkladů pro inventuru účetních dokladů musí zajistit oprávněný pracovník města. Jak toto předání proběhlo a v jakém rozsahu, nebudu komentovat.
Bylo dohodnuto, že majetek účetní jednotky, tj. města Klecany, bude předán novému vedení inventurou v celém rozsahu, tj. Dlouhodobý majetek (stálá aktiva) a Oběžná aktiva. Provedená inventura, které jsem se plně zúčastnil, nevykázala žádné inventurní rozdíly.
Vymazání čísel u předávaných telefonů je další lež. Mám dobrou paměť a důležitá telefonní čísla jsem si zapamatoval. Ostatní telefonní čísla bylo možné zjistit z korespondence.
Dále je nutné podotknout a to především, že pan Kurhajec byl po celé předešlé čtyřleté volební období člen nejen zastupitelstva města, ale hlavně rady města.Tudíž byl seznámen s veškerou agendou města, se všemi doklady, projednávaným materiálem a v neposlední řadě s celým chodem městského úřadu.
Nemohu soudit, jak by spolupracoval kdokoliv z vás s někým, kdo vás uráží a pomlouvá, že jste senilní páprda. To bylo jasné plivnutí do tváře poškozených. Nevím, zda by poškození za tuto nehoráznost měli zobat z ruky hanobitelům. Já určitě ne!
Zahleděli jste se a kopírujete jednání špičkových politiků, kteří vyhledávají jakoukoliv špínu na své protivníky, aby zvýšili svoje ambice a zapomněli jste, že žijete na vesnici.
Z výše napsaného je patrné, že jste v žádném případě nezačínali od nuly, ale že jste nebyli připraveni pracovat ve svěřených funkcích. Z mého pohledu jde jen o životní zkušenost a pracovitost. Pro vás to byl skok do tmy a teprve nyní jste dopadli.
Několik poznámek k auditům. Měli byste především, než začnete s kritikou minulých auditů, dát do pořádku chyby, které vám auditoři vytkli. Zatím se stále – a je mi to jedno – přehrabujete raději v minulosti. My jsme účetnictví rozuměli a proto nebyly v tomto směru žádné problémy. Na místo psaných nesmyslů ve vaší „reakci“, měl někdo z vás nastudovat základy účetnictví příspěvkových organizací se souvstažností k účetní jednotce obce.
Když jste zjistili z vašeho pohledu nedostatky hraničící s trestným činem, bylo vaší povinností podat trestní oznámení. Až po třech letech jste vyhrabali staré audity. To hodnotím jako ránu pod pás.
- 2 -

Nakonec přidám jednu perlu, která řekne mnohé. Po krátkém čase, kdy nastoupilo nové vedení, jsem byl na zasedání zastupitelstva napaden panem Kurhajcem za vydatné podpory pana Medka, že jsem podepsal hned po volbách, to je v mezidobí dopis, kterým se město Klecany vzdává pozemků pod polními cestami v katastru obce Klecany. Když na mne pan Kurhajec nehorázně křičel, žádný z vás mu nebyl schopen říci, že mává dopisem, který je falzifikát, nebo-li podvrh. Majestát pana Kurhajce utrpěl dvakrát najednou. Poprvé, že nepoznal falzifikát dopisu a podruhé, že se v nepřehledných situacích nedovede ovládat.
Závěrem chci říci, že se na vaši písemnou „reakci“ dívám jako na hrubě neseriozní zahájení předvolební kampaně před komunálními volbami.


K územnímu plánu sděluji: Není to převratný úspěch, jak se vedení města domnívá. V minulých volebních období jsme dokončení územního plánu nepreferovali. Z jednoho základního hlediska. Za komunistů po celých čtyřicet let nesměli vlastníci se svým majetkem nakládat. Teprve po roce 1989 bylo možné tyto pozemky zhodnotit. Po schválení územního plánu bude jejich majetek zakonzervován dle etapizace minimálně na dalších dvacet let. Budu hlasovat proti, protože jsem zjistil, že i v detailech je váš územní plán pochybný.

Protože došlo k hrubému a nevybíravému napadení jak mé osoby, tak mého působení ve funkci starosty, důrazně žádám, aby můj dopis byl v nezkrácené verzi uveřejněn v květnovém čísle Klecanského zpravodaje. Zároveň si vyhrazuji možnost zveřejnění na internetu, eventuelně i dalších možností dle mého uvážení.


Klecany 12. dubna 2010 Ing. Zdeněk Malík
člen zastupitelstva města Klecany
Z.Malik
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15. dub 10, 11:37

Re: Odpověď na článek ve Zpravodaji

Příspěvekod Ludvik » pát 16. dub 10, 07:16

Dobrý den pane Malík,
věřte,že jsou lidé,kteří si velice váží i senilního páprdy,já bych Vás tak rozhodně nenazval.Jak se řekne,ukázaná platí.
Vy jste s panem Šebkem ukázali,jak vést město,jak vycházet lidem v jejich potřebách vstříc.Lze říci,že jste nasadili
vysokou laťku v profesionalitě zvládnutí funkce starosty a místostarosty.Tak můj pohled, prostého občana.
Na Vaše místa přišli lidé mladší" a také by se našel hanlivý výraz zase pro mladé"kteří se údajně,podle jednoho výroku,jedné zastupitelky
vše doučí.No,a počty jim nejdou ani po letech,a zpráva ,kde je daná osnova zákonem,je panem místostarostou
dodána z jedné pětiny a zveřejněna na úřední desce.
Dalo by se poukázat i na další věci, či pohrdavé nebo zcela nekompetentní výroky některých členů rady.(typu lidem je lépe nic neříkat,nebo zasazení se o zřízení služebny PČR)Včera v televizi,jsem zaslechl jakýsi citát: chcete - li poznat člověka,poznejte jeho práci.Myslím že jsme poznali již obé,a tak se již nenecháme přechytračit .
Pro mě je lepší senilní páprda(nic ve zlém) s přehledem zákonů,než 47 letý,45 letý,51 letý,48 letý mladík bez něho.
Všem hezký den
Ludvik
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte 16. úno 10, 12:27


Zpět na Co mi v Klecanech vadí, co by bylo dobré změnit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron